Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16

Temat: [166] Nie mogę wyjąć kluczyka ze stacyjki

  1. #11
    Colin
    Gość

    Domyślnie

    a w jaki sposób szkodzi? jakieś wytłumaczenie?
    dobijają mnie takie teksty czasem...

  2. #12
    smolis
    Gość

    Domyślnie

    jak moze Cier to dobijac jak mi kilka razy w roznych samochodach wyskakiwaly bledy ? niekiedy moze isc zbyt dyze namiecie niepisalbym tego jak bym nie mial praktyki kolego poczytaj sobie o rozruchu przez kable w nowych samochodach co sie dzieje

  3. #13
    Administrator weteran Romeo Avatar ozzy
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Ford Mondeo MK3 2.0 DuraTec Ghia Kombi
    Postów
    915

    Domyślnie

    Cytat Napisał smolis
    ps. bez akumulatora mozesz wyjac kluczyk
    pod stacyjka masz taki dzydzel wystajacy wystarczy go odciagnac do dolu wtedy elektromagnez puszcza kluczyk :-)
    O! To ważna informacja, dzięki!

    Cytat Napisał smolis
    ps.2 na przyszlosc nie odpalaj samochodu przez kable... z doswiadczenia wiem ze tos zkodzi na komputer samochodu, moze np. wyskoczyc ci blad poduszki itp...
    To niedobrze... a jak mam odpalić, żeby do serwisu pojechać? Nie kupię akumulatora za pół tysiąca w ciemno, mogło się okazać że to nie on zawinił. Mogła być nie wyłączona lampka (a w 166 jest ich chyba 8, 2 z przodu, 2 z tyłu i w drzwiach ze 4) i się tylko rozładował, trzeba sprawdzić alternator czy ładuje, klemy mogły nie stykać, akumulator sam w sobie mógł być ok.
    Jest: Outlander II, 2.0MIVEC, CVT, 2WD, Lift
    Były: Mitsubishi Lancer Sportback CYxA 1.8; Ford Mondeo MK3 2.0 DuraTec Ghia; Alfa Romeo 156 2.0 T.S. Selespeed; Alfa Romeo 166 3.0 V6 SporTronic; Honda Civic 1.4i EJ9; Fiat 126p 650.

  4. #14
    smolis
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał ozzy
    To niedobrze... a jak mam odpalić, żeby do serwisu pojechać? Nie kupię akumulatora za pół tysiąca w ciemno, mogło się okazać że to nie on zawinił. Mogła być nie wyłączona lampka (a w 166 jest ich chyba 8, 2 z przodu, 2 z tyłu i w drzwiach ze 4) i się tylko rozładował, trzeba sprawdzić alternator czy ładuje, klemy mogły nie stykać, akumulator sam w sobie mógł być ok.
    poprostu wyrazilem swoja opinie i podzielilem sie z wali co mi sie przytrafilo poprzez taki rozruch..

  5. #15
    kmito
    Gość

    Domyślnie

    ps.2 na przyszlosc nie odpalaj samochodu przez kable... z doswiadczenia wiem ze tos zkodzi na komputer samochodu, moze np. wyskoczyc ci blad poduszki itp...
    Jeżeli nie narobisz jakiś przepięć to nic nie szkodzi.
    Jest to procedura zalecana przy awarii akumulatora w instrukcji obsługi.
    Przytaczane przez Ciebie później problemy z elektroniką wynikają z spadków napięcia przy próbach rozruchu na wyładowanym akumulatorze.
    Pozdrawiam

  6. #16
    Użytkownik Romeo Avatar blackalfa166
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 166 3.0 V6 1999; AR 166 3.0 V6 2002; JEEP Grand Cherokee V8 5.9 1998; Cadillac Seville STS
    Postów
    754

    Domyślnie

    nawet w instrukcji jest napisane że można za pomocą kabli odpalić samochód ... jest nawet rysunek jak podpiąć kable itd ..

    odpalanie za pomocą kabli szkodzi mniej więcej tak jak przyjęcie środka przeciwgorączkowego jako czopka ... inna droga ale tak samo skuteczna

Podobne wątki

  1. [159] dziwny komunikat po włożeniu "kluczyka do stacyjki"
    Utworzone przez fire998 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 17-05-2017, 20:48
  2. [159] Nie można wyjąć kluczyka ze stacyjki - Q-Tronic
    Utworzone przez Saimonse w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 30-10-2015, 21:09
  3. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 04-01-2015, 19:05
  4. Dorabianie kluczyka Alfa 166 na bazie stacyjki
    Utworzone przez dawo142 w dziale 166
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 24-04-2013, 09:16
  5. [159] Mogę odbierać, ale nie mogę dzwonić z telefonu wbudowanego w Navi
    Utworzone przez Condelone w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 28-12-2010, 22:35

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory