Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: GTV ,Giulietta - moje wrażenia

  1. #1
    vonolof
    Gość

    Domyślnie GTV ,Giulietta - moje wrażenia

    Witam,
    Niedawno rozstałem się ze swoją GTV 2.0 TB ,oczywiście jak to zwykle bywa musiałem się jej pozbyć po dopieszczeniu i zamontowaniu nowego serca wraz z turbinką co ostatecznie rozwiązało jej bolączki i przywróciło brzmienie!, no coż takie życie... ;-)
    Główną jej bolączką było jej serwisowanie w autoporcie, przed którym przestrzegam!, chyba że chcesz szybko zabić swoje AR ;-) ...w końcu trafiłem ,niestety już przy okazji wymiany silnika na gościa który ma serce dla AR - Claudio (Jasienica), przy którego pomocy auto odzyskało duszę jak i właściwe brzmienie...
    ...jakiś czas po rozstaniu się z GTV'ką nadażyła się okazja w postaci auta testowego Giulietta , byłem bardzo zainteresowany jej sprawdzeniem - bo słyszałem same pochlebstwa, i kwik zachwytu no i reklama mówiąca że to auto z tej samej materii co sny ;-) ...pomyślałem sobie - może coś w tym jest, a ja pojmuję istotę AR poprzez GTV ;-) ? ...no i dosiadłem Giuliettę w wersji 1750i (235PS) ! co brzmiało dość obiecująco... oczywiście była to wersja z max wyposażeniem , skóra, navi i wszystkie możliwe duperele dla tego modelu... Pierwsze wrażenie ? takie sobie - po włączeniu trybu sport na displaju pojawia się pasek doładowania i pasek mocy (procentowy) - jak dla mnie to podejrzana chała, mogli dać normalny wskaźnik doładowania albo wogóle to olać... auto niby jedzie dobrze, jest zrywne, ale nie doszukałem się tego czegoś co porywa. Jak dla mnie to coś tu nie gra, ani nie jest tak dynamiczna jak GTV (TB), ani nie posiada takiej trakcji... ani nawet nie wygląda w 1/10 tak dobrze jak GTV, w mojej ocenie design wnętrza jest jakiś niespójny, alu które łapie odciski palców... i ten idiotycznie umocowany dżojstik jak ze starego radia sony - tempomat ! niem jak można wpaść na takie jego usytuowanie ? - tutaj plus dla GTV. Gbyby Giulietta nie posiadała kilku ton elektroniki dla kontroli trakcji to podczas mojego testu owe sny wylądowałyby kilkukrotnie w rowie, czuć że buda nie chce się trzymać, ma inne plany niż kierowca - ale sprawę ratują wspomniane już systemy, które działają ;-). Poszukując owej mocy, dochodziłem do odcięcia, nie stwierdziwszy takowej ? ...w GTV'ce nie było potrzeby ciągnięcia do odcięcia by mieć właściwe wrażenia... hamulce - OK, przynajmniej nie zaobserwowałem problemu serva który drażni w GTV'ce ;-) ..ale to auto było nowe, a moja Gtv'ka miała 15 lat ;-)
    Giulietta to po prostu budżetowe autko dla "starej baby", dla której te pare koni czy osłów to za dużo, szczególnie to widać po otwarciu maski - te szczeliny pomiędzy nadkolami i błotnikami, te niechlujnie poprowadzone wiązki - ...sen księgowego.
    Podsumowując topowa Giulietta nie ma się wogóle do GTV'ki pomimo tak wykręconych parametrów na papierze, wiem że nie powinienem tego porównywać bo to dwa różne światy, i inne przeznaczenie aut... dla mnie to obciach w porównaniu do GTV przynajmniej w moim skromnym odczuciu. Więcej frajdy miałem jeżdżąc starym Punto GT pożyczonym od kolegi - bo ono ma to coś czego brakuje temu nowemu pojazdowi z AR. Daje po prostu frajdę ,przy okazji za dużo mniejsze pieniądze ;-) ...nie wspominając o GTV'ce.
    ...marketing, bajki i cuda z najbliższej parafii jak w autoporcie ;-) bo i tam usłyszycie podobne acz mniej wyrafinowane bajki ;-)

    Wojtek

  2. #2
    klaudiusz76
    Gość

    Domyślnie

    Niestety nie robią już takich Aut jak kiedyś ..... teraz Auto waży 2 tony a w tym 1 tona to elektronika ......... szkoda

    p.s. Dlatego po wielu latach jazdy nówkami, walką z elektorniką (Honda, BMW, Jeep) kupiłem sobie 14 letnią GTV 2.0 TB i jestem mega zadowolony, znów odzyskałem frajde z jazdy Samochodem

  3. #3
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar KKrzysztof
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Starogard Gdański
    Auto
    Mercedes CLK W208
    Postów
    333

    Domyślnie

    dla mnie porównanie tych aut z innych epok a dodatkowo z innych segmentów jest bez sensu, jak chcesz porównać to raczej do Brerry, wiadomo przecież by marka mogła żyć musi robić tez auta dla ludu, porównaj Giuliette do golfa albo Opla Audi w swoim segmencie i ciekawe co powiesz, to nie jest auto coupe i nie jest to auto sportowe, sportowe werjse pewnie sie pojawią jednak takiej adrenaliny jak w GTV czy Berrea nie masz co liczyć to zupełnie inna bajka.
    zapraszam na nasz kanał o samochodach
    https://www.youtube.com/channel/UCNv...J62Gm0itanaAsg

Podobne wątki

  1. [Temat organizacyjny] Viva Giulietta - Ogolno Polski zlot Alfa Romeo Giulietta
    Utworzone przez Jabolek w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 29-03-2016, 12:32
  2. [Giulietta] Alfa Romeo Giulietta 235KM XENON BOSE DNA
    Utworzone przez lizard w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13-08-2015, 10:37
  3. [Giulietta] Czy Giulietta trzeszczy, stuka, puka? - ogólne wrażenia z codziennej eksloatacji
    Utworzone przez jaceku w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 74
    Ostatni post / autor: 03-12-2014, 11:24
  4. [159] 1.9 JTDm Distinctive - moje wrażenia z jazdy testowej
    Utworzone przez pitt24 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 12-07-2008, 23:27
  5. [159] 3.2 V6 Q4 - Moje wrażenia z jazdy testowej
    Utworzone przez BiG_G w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 01-12-2007, 18:14

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory