Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Temat: Problem z przyspieszaniem - nie zawsze

  1. #1
    wojtekml
    Gość

    Domyślnie Problem z przyspieszaniem - nie zawsze

    Witajcie.
    Wczoraj objawił się problem w mojej belli. Otóż wracając do domu wieczorem w pewnym momencie dodając gazu bella nie przyspieszała wogóle. Po niewielkim czasie nagle zaczęła jechać normalnie do kolejnego razu gdzie pomimo wciśniętego pedału gazu do oporu auto nie jechało prawie wcale. Wyłączanie i załączanie belli nic nie daje. Dodam również że sprawa objawia się najbardziej gdy bella się trochę zagrzeje, nie zauważyłem problemu na zimnym silniku. Czasami sprawa objawia się w ten sposób że po wciśnięciu gazu przyspiesza po niewielkim czasie, czasami wcale.
    Dziś zrobiłem testy z przepływomierzem, ciśnieniem paliwa, ciśnieniem doładowania.
    Ciśnienie paliwa wygląda fajnie, ciśnienie doładowania też choć troszkę wartości się różnią, ale to może być sprawa podniesionego ciśnienia na turbie po chipie. (tak myślę)
    Testu z odpiętą przepływką jeszcze nie robiłem, ale jak będzie trzeba to zrobię.
    Chciałbym zasięgnąć rady co to może być, moim zdaniem wykresy powietrza się znacznie różnią i to może być to, ale chciałbym poznać wasze zdanie.
    Proszę o podpowiedzi i sugestie.
    Pozdrawiam, Wojtek

  2. #2
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    okolice Wieliczki
    Auto
    AR 159 & Jaguar XF
    Postów
    690

    Domyślnie

    Możesz to wrzucić w plikach excel?

  3. #3
    wojtekml
    Gość

    Domyślnie

    Spróbuję ale nie obiecuje bo nie mam excela zainstalowanego ale może cos wykombinuję...

  4. #4
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    okolice Wieliczki
    Auto
    AR 159 & Jaguar XF
    Postów
    690

    Domyślnie

    tzn. zapisane logi przez FES w plikach *.csv

  5. #5
    wojtekml
    Gość

    Domyślnie

    Znalazłem cos takiego w katalogu FESa więc podaję linka do plików:
    http://serwer000.no-ip.org/wojtek/logi

    Mam nadzieje że to te pliczki o które chodziło. Pzdr

  6. #6
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    okolice Wieliczki
    Auto
    AR 159 & Jaguar XF
    Postów
    690

    Domyślnie

    Przepływke jednak lepiej testować z gazem w podłodze.. ledwo gaz wciskasz jak Ty szanujesz belle? Zawsze tak mało Ci się EGR uchylał? Czy on się przypadkiem nie przywiesza. Chyba, że po chipie tak ma być.

  7. #7
    wojtekml
    Gość

    Domyślnie

    Testowałem w ten sposób bo chciałem ująć ten moment gdzie gaz jest w podłodze a bella nie jedzie... Apropos przepływki to postaram się jutro przetestować z butem w podłodze, a co do wartości mierzonych a defaultowych- nie wydaje ci się że zbyt się różnią? Czy może faktycznie trzeba ją potestować z pełnym gazem?
    Przede wszystkim czy może to być wina przepływki i czy może się ona zachować w ten sposób bez żadnego błędu?

    Ps co do egra to jest zaślepiony zaślepką z dziurami, nie wiem jak się zachowywał wcześniej bo nie robiłem wykresów. Czy to może być jego wina?
    Ostatnio edytowane przez wojtekml ; 13-03-2011 o 19:56

  8. #8
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    okolice Wieliczki
    Auto
    AR 159 & Jaguar XF
    Postów
    690

    Domyślnie

    Przy takim tykaniu gazu wykresy będą się rozjeżdżać, na tej podstawie na pewno bym jej nie wymieniał. Błędu może nie wyrzucić ale może zaniżać wskazania. Przypadkiem nie zostawiasz czarnego bąka za sobą po ty jak samochód "zdusi"?

    Przy przycinającym się EGR robi się coś w podobie do ogromnej turbo dziury. Jedziesz z stałą prędkością, wciskasz gaz i czekasz aż zacznie ciągnąć. Lubi też wtedy samochód mocniej przykopcić.
    Ostatnio edytowane przez jendriu ; 13-03-2011 o 20:00

  9. #9
    wojtekml
    Gość

    Domyślnie

    Właśnie co do kopcenia to najlepsze jest to że nie zauważyłem czegoś takiego po wciśnięciu gazu do podłogi. Widać troszkę spalin jak np. mocno przyspieszam przed jakimś samochodem (mocno znaczy z pełnym butem) który świeci mi światłami po tyle i widac w światłach dymek. Jednak czy egr może powodować sytuacje w której ja wciskam gaz do oporu a bella nie reaguje wogóle, jadę wtedy z butem w podłodze przez jakieś kilkadziesiąt sekund i po czasie odzyskuje wigor?? Dodam jeszcze że przy takim zduszeniu belli z butem w podłodze nie słyszę w ogóle załączającego się turba, jakby nie pracowało. Dziś jadę do pracy wieczorem zobaczę jak się będzie sprawować teraz. Jak będzie dalej to samo to postaram się zrobic jutro dokładne wykresy przepływki i egra.

  10. #10
    Użytkownik Romeo Avatar andro34
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Płońsk-holandia
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,9 JTD 2005r i AR 147 JTDm 2005r.
    Postów
    1,235

    Domyślnie

    wyczyść EGR i dobrze posmaruj trzpień z tymi zaworkami w środku.możliwe też że zapieczony jest elektromagnes EGR-u.gwarantuję ci że problem zniknie.

    ja w swojej egr czyszczę średnio co 4 miesiące gdyż się zapieka,powodem jest jazda głównie miejska.

    pozdrawiam!!!


    moja druga ulubienica...

Podobne wątki

  1. Alfa 156 2.4 jtd 136 km problem z przyspieszaniem..
    Utworzone przez paweu85 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 08-06-2015, 10:30
  2. Problem z przyspieszaniem 166 2.4 jtd
    Utworzone przez perrodeltango w dziale 166
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 17-09-2012, 11:34
  3. Problem z przyspieszaniem JTD
    Utworzone przez piotrpom w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 29-10-2010, 20:43
  4. Problem przyspieszaniem - 1,9 jtd
    Utworzone przez Saint w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 19-09-2010, 16:12
  5. 1.9 JTD 150KM problem z przyspieszaniem
    Utworzone przez Yerzo w dziale GT
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 22-01-2010, 20:25

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory