Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Radio czy głośniki?

  1. #1
    Alfista92
    Gość

    Domyślnie Radio czy głośniki?

    Witam mam takie pytanie:
    Chciałbym sobie sklecić jakieś granie w samochodzie, bagażnik mam duży w kombi a nie wożę wózka na dzieci
    Myślę więc, żeby go czymś zapełnić

    Problem w tym, że w tej chwili nie mam ani dobrych głośników, ani dobrego radia.
    Mam jakieś stare radio z Opla kasetowe, które do tej pory całkiem nieźle się sprawdzało, ale umówmy się, że trzeba iść z duchem czasu Głośniki mam fabryczne jakieś z Audi...
    Szczerze mówiąc takie sobie, ważne że grają
    Teraz moje pytanie następujące:
    Czy lepiej inwestować w dobre kolumny i głośniki a kupić gorsze Chińskie radio, czy lepiej skupić się na radiu a kupić gorsze głośniki?
    Niestety moje fundusze są ograniczone, dlatego muszę dokonywać takich wyborów
    Pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar kiepas96
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Czerwionka-Leszczyny
    Auto
    Alfa 156 1.8 TS
    Postów
    602

    Domyślnie

    nie kupuj tanich bo kupisz dwa razy, lepiej kupuj na raty jakieś radio, potem głośniki, wzmacniacz, woofer...

  3. #3
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alfista92 Zobacz post
    Niestety moje fundusze są ograniczone
    ograniczone do ilu ?








  4. #4
    Użytkownik Pasjonat Avatar Nazar
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Była 156 SW 2,4JTD by Cinsoft ---Jest 159 1,9JTDm 150KM Q-tronic'08 + Mito 1,6Jtdm Distinctive'08
    Postów
    3,984

    Domyślnie

    Chlopie wiec proponuje radyjko - jakis tanszy model pionka kupisz w media za cos ponad 200zl lub Kenwooda. Do 300pln sie zmiescisz a serio dobrze graja. Odradzam Soniaki ..lepiej kupic JVC... A glosniki tanie a dobre to modele z odseparowanymi gwizdkami lub zespolone Blaupunkta badz Magnata za 100-200zl komplecik. To masz najtansze( nowe ) sprzety ktore nie powala cie na kolana ale naprawde dobrze zagraja. Chyba ze twoja ograniczona gotowka to 3000-4000zl hheheh to inny wtedy temat

  5. #5
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nazar Zobacz post
    Odradzam Soniaki ..lepiej kupic JVC
    soniak - fakt szału ni ma
    a jvc w tańszych wersjach kojarzy mi się z jednym - uwalona końcówka mocy

    po doswiadczeniach wolałbym używanego alpina albo clariona niż oba powyżej








  6. #6
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar jacaaa8
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Janikowo
    Auto
    AR 166 2.4 JTD BLU ODISSEA
    Postów
    116

    Domyślnie

    najwazniejszy element to radio, bez dobrego radia jest lipa, tak jak bocian polecam alpine najtansze nowe to wydatek okolo 200zł, lub tez clarion podobna cena. wtedy juz bedziesz mial radio na lata. co do sony, to mialem jedno sporo dalem a jakosc jak najnizszy model clariona

    pozniej mozesz sie zajac dobieraniem glosnikow i to jeszcze zalezy jaki rodzaj muzyki sluchasz, lepiej sluchac muzyki w dobrej jakosci na szajskim sprzecie niz szajskiej muzyki na dobrym sprzecie.

    wybor nalezy do ciebie, ja osobicie polecam głosniki alphard - dobra jakosc za niewielkie pieniadze

  7. #7
    Użytkownik Znawca Avatar SCHNNAZZI
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Biłgoraj
    Auto
    Fiat Tipo 2020 bianca
    Postów
    1,720

    Domyślnie

    Dokładnie dobre firmowe radio to podstawa. Kup uzywanego. Lepsze używane lepszy model niz nowsze ale jakis z najnizszej półki. Czasami uzywki mają po kilka miesięcy a sa jak nowe i w dużo nizszej cenie. Szukaj a znajdziesz. Później skup się na głośnikach. Przecież nie musisz od razu wykładac duzo kasy na wszyskie elementy. Poodkładaj w czasie zakupy. Kupuj raz a dobrze.

  8. #8
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Zamość
    Auto
    AR 156 2.0 155kM 1998r.
    Postów
    253

    Domyślnie

    Radio to podstawa każdego systemu CA. Dodatkowe wyjścia rca, sterowanie subem , podłączenie usb. Musisz ustalić budżet i czy używki wchodzą w grę? I co chcesz do auta włożyć? Chcesz w miarę przyzwoitej jakości czy raczej POWERA? Czego słuchasz? to też ma znaczenie w wyborze ewentualnego suba??

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta Avatar RobertWroc
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.2JTS
    Postów
    354

    Domyślnie

    na car audio się nie znam, ale miałem jakis czas temu podobny problem, dźwięk był nie najlepszy, aż w koncu uznałem ze czas zmienic radio
    Miałem niby nie najgorsze JVC KD-G333
    ale po przeczytaniu opini użytkowników kupiłem sobie LG
    http://www.lg.com/pl/tv-audio-video/...LG-LAC5900.jsp
    i ..naraz stał się dźwięk...
    mp3 idealnie , nawet mój niezbyt wyczulony muzycznie słuch zauważył różnicę... zupełnie nowe doznania.tak więc jak radzą koledzy...
    zacznij od radia..
    Ten LG ma ciekawą opcję ..podświetlenie, może być czerwone lub zielone, oraz wyświetlacz..czerwony, biały lub zielony. I dużo różnych funkcji. Nie znam się , wiec nie będę wypowiadał się na ten temat. Ale jako użytkownik mogę Ci je polecić.
    Cena niewygórowana, bo i firma nie jest z tych topowych. ja je kupiłem na Alldrogo za 260,-+ przesyłka. W paczce pilot pendrive i cała reszta....

    http://allegro.pl/lg-lac-5900-pilot-...539822369.html

Podobne wątki

  1. [147] Głośniki i radio.
    Utworzone przez Fr4cTiv0 w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 15-09-2015, 17:49
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-01-2014, 09:45
  3. Głośniki magnat pod samo radio
    Utworzone przez pawciu87 w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 11-01-2011, 21:39

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory