Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 28

Temat: Problem z wzmacniaczem

  1. #1
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gorzyczki okolice Wodzisławia Śląskiego
    Auto
    Same ALFICE
    Postów
    4,445

    Domyślnie Problem z wzmacniaczem

    hej,

    Kupiłem wzacniacz na allegro od pewnego goscia co mówi ze grał mu na dwa głosniki i tube i miał byc sprawny, miec kopa i takie tam.
    Ale próbowałem go dzic podłaczyc i co soe okazuje? Nie swieci sie wogóle lampka Power, a tylko na jakies 2 sekundy zapali sie lampka protect i po chwili gasnie.
    jest to wzmacniacz Axton C502.

    bezpieczniki ma całe 2 sztuki po 25A.

    jeszcze inne pytanie, czy powinno sie zaswiecic power na nim jak mu nie podłącze przewodu remote z radia? Czy powinien grac bez tego przewodu?

    ---------- Post added at 16:44 ---------- Previous post was at 16:07 ----------

    Własnie otrzymałem wiadomosc od sprzedacy, że miał z nim ten sam problem tzn. nie swieciła sie kontrolka power, a tylko na dwie sekundy zapaliła sie kontrolka protect i zgasła. Oddał go do elektronika, który go sprawdził i powiedział, że jest w 100% sprawny, powiedział mu że ma sprawdzic instalacje, a dokładnie kabelek remote, który okazał sie lekko przetary w kostce w radiu. Gosciu to zrobił i od tego czasu wzmak mu działał bez przerywania i po podłączeniu swieciła mu sie już kontrolka power.
    Ogólnie gosc jest dosc rzeczowy i powiedział mi że tez moge go oddac do elektonika, ale raczej usłysze to samo co on w tedy. Miał do podpiety pod dwa głosniki i jakąs tube no i grało mu to dobrze, ale auto sprzedał, a sprzet wyją i tak mu lezał na półce od 5 miesiecy. Ma jeszcze na sprzedaż ta tube co ją miał pod niego podpieta.

    Tylko mnie ciekawi dlaczego ten starszy dwukanałowy Axton działa mi na tej samej instalacji bez problemu.

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar kiepas96
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Czerwionka-Leszczyny
    Auto
    Alfa 156 1.8 TS
    Postów
    602

    Domyślnie

    power powinien się świecić jak włączysz radio, bez kabelka remote nie powininien się sam włączać

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar Gopcio
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Auto
    Alfa Romeo 147 1,9 JTD 115KM 2002r
    Postów
    841

    Domyślnie

    daj na remote bezpośrednio 12V i zobacz co się dzieje.
    Było AR 145 Boxer 1,6 ---> Blu Inca AR 147 JTD 1,9 115KM +

  4. #4
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gorzyczki okolice Wodzisławia Śląskiego
    Auto
    Same ALFICE
    Postów
    4,445

    Domyślnie

    Bezposrednio 12v? najprosciej to chyba z kabla zasilającego przynajmniej na krótko? Co jak to nie pomoże?

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar kiepas96
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Czerwionka-Leszczyny
    Auto
    Alfa 156 1.8 TS
    Postów
    602

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gopcio Zobacz post
    daj na remote bezpośrednio 12V i zobacz co się dzieje.
    inny wzmacniacz mu działa, więc nie wiem czy to coś da

    Bezposrednio 12v? najprosciej to chyba z kabla zasilającego przynajmniej na krótko? Co jak to nie pomoże?
    wzmacniacz padnięty do naprawy, może coś gdzieś jakiś zimny lut (w środku)

  6. #6
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gorzyczki okolice Wodzisławia Śląskiego
    Auto
    Same ALFICE
    Postów
    4,445

    Domyślnie

    Powiadasz, że nie powinien sie włączyc, ale pobór prądu jakis tam bedzie, nawet jak wzmak nie dostanie sygnału z radia kabelkiem remote? Sprawdze faktycznie ten kabel remote.

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar kiepas96
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Czerwionka-Leszczyny
    Auto
    Alfa 156 1.8 TS
    Postów
    602

    Domyślnie

    Cytat Napisał majster Zobacz post
    Powiadasz, że nie powinien sie włączyc, ale pobór prądu jakis tam bedzie, nawet jak wzmak nie dostanie sygnału z radia kabelkiem remote? Sprawdze faktycznie ten kabel remote.
    właśnie że nie powinno być, po to właśnie jest remote żeby włączał się jak trzeba

  8. #8
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gorzyczki okolice Wodzisławia Śląskiego
    Auto
    Same ALFICE
    Postów
    4,445

    Domyślnie

    Troche sie pospieszyłem z tym podpieciem 12v pod remote - może mi ktos wyjasnic skąd wziąsc na niego napiecie, bo zapomniałem, że wzmak mam luzem jeszcze w rekach. Czy wystarczy z kabla zailającego radio, na którym jest 12v po włączeniu radia? Bo troche poleciałem po bandzie i myslałem że dam mu 12v zaraz z kabla zasilającego wzmak, ale bez masy?

  9. #9
    Użytkownik Romeo Avatar Gopcio
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Auto
    Alfa Romeo 147 1,9 JTD 115KM 2002r
    Postów
    841

    Domyślnie

    żeby wzmak odpalic musisz miec 12V; remote (12v), i mase i patrzysz czy swieci ciągle Power, jesli tak to odpinasz z remote 12V i podłączasz z radia z tego co pamiętam to w standardzie jest to niebieski, i musi odpalić po włączeniu radia, jesli nie to coś z wejściem remote możne być
    Było AR 145 Boxer 1,6 ---> Blu Inca AR 147 JTD 1,9 115KM +

  10. #10
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gorzyczki okolice Wodzisławia Śląskiego
    Auto
    Same ALFICE
    Postów
    4,445

    Domyślnie

    Jak z radia bede łączył to pikus, bo podepne sie do wysuwanej anteny - mam tam własnie niebieski kabel, ale tak na szybko jak go sprawdzic? Bo jeszcze nie mam w aucie całej instalacji do podpiecia wzmaka, próbowałem tylko na innym, które już odjechało Nie che mi sie specjalnie radia wyjmowac, i wypinac tego kabla, bo przeciez i tak bede musiał miec podpiety przewód 12v z aku + mase najlepiej z aku do wzmaka.

    eh jutro bede sie juz bawił z tym w swoim aucie (156), zakupie tylko odpowiednie kable i zobaczymy co z tego wyjdzie.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 01-06-2016, 22:39
  2. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 16-05-2014, 16:41
  3. Problem ze wzmacniaczem
    Utworzone przez Leciej w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 18-01-2013, 15:05
  4. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 07-07-2011, 13:29

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory