Strona 1 z 12 1234567891011 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 113

Temat: Jak myślicie ? Fiat sprzeda Alfe Romeo Volkswagenowi ?

  1. #1
    dave
    Gość

    Domyślnie Jak myślicie ? Fiat sprzeda Alfe Romeo Volkswagenowi ?

    Wyczytałem że VW stara się o kupno Alfy Romeo, dla mnie byłoby to fatalne w skutkach, bo to co włoskie powinno być włoskie i żaden niemiec nie powinien mieć do tego dostępu. Po za tym Alfa ma wrócić na rynek amerykański włosi dużo inwestują żeby AR wróciła do swojej dawnej świetności, VW zniszczy ducha AR. Co o tym sądzicie ? Jakie są wasze odczucia w tym temacie? jakie mielibyście podejście do niemieckiej AR?

    więcej na ten temat

    http://moto.onet.pl/1639907,1,volksw...ul.html?node=6

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar jj82
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    147 1.6 T.S. ECO
    Postów
    177

    Domyślnie

    kurde są tak zdeterminowani, że jak Fiat się nie zgodzi to chyba czołgami najadą na Włochy i sami sobie wezmą

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar saroo
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Nidzica
    Auto
    Alfa Romeo 146 1.7 16v Bx. Alfa Romeo 164 3.0 V6
    Postów
    2,742

    Domyślnie

    Cytat Napisał dave Zobacz post
    Wyczytałem że VW stara się o kupno Alfy Romeo, dla mnie byłoby to fatalne w skutkach, bo to co włoskie powinno być włoskie i żaden niemiec nie powinien mieć do tego dostępu. Po za tym Alfa ma wrócić na rynek amerykański włosi dużo inwestują żeby AR wróciła do swojej dawnej świetności, VW zniszczy ducha AR. Co o tym sądzicie ? Jakie są wasze odczucia w tym temacie? jakie mielibyście podejście do niemieckiej AR?

    więcej na ten temat

    http://moto.onet.pl/1639907,1,volksw...ul.html?node=6
    Fiat już dawno zniszczył ducha Alfy Zapewne pod wodzami VW Alfa paradoksalnie bardziej by się nam podobała. Ale odpowiadając na Twoje pytanie, nie Fiat nie sprzeda Alfy Romeo
    A tak w ogóle temat przewinął się na forum dziesiątki razy


  4. #4
    Emeryt Fachowiec
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulia 2.0 Turbo 200KM '17
    Postów
    2,169

    Domyślnie

    Cytat Napisał dave Zobacz post
    Wyczytałem że VW stara się o kupno Alfy Romeo, dla mnie byłoby to fatalne w skutkach, bo to co włoskie powinno być włoskie i żaden niemiec nie powinien mieć do tego dostępu
    Za projekt 159 odpowiadali Niemcy, którzy pracowali w VW, żeby było śmieszniej

    Projektem 8C Competizione dowodził Niemiec o imieniu Wolfgang

    Nowe V6 jest projektowane w Amerykańskich laboratoriach, fakt, że Fiat wysłał tam Włochów, ale to już nie będzie czysto włoskie V6.

    Nie podoba mi się dzielenie płyt z Lupo, Golfami, Passatami, ale trzeba zachować jakiś obiektywizm. Fiat obecnie zabija Ferrari wypuszczając super hot-hatch w postacie Ferrari FF.
    Ostatnio edytowane przez Tuti ; 17-03-2011 o 11:39

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar saroo
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Nidzica
    Auto
    Alfa Romeo 146 1.7 16v Bx. Alfa Romeo 164 3.0 V6
    Postów
    2,742

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tuti Zobacz post
    Za projekt 159 odpowiadali Niemcy, którzy pracowali w VW, żeby było śmieszniej

    Projektem 8C Competizione dowodził Niemiec o imieniu Wolfgang

    Nowe V6 jest projektowane w Amerykańskich laboratoriach, fakt, że Fiat wysłał tam Włochów, ale to już nie będzie czysto włoskie V6.

    Nie podoba mi się dzielenie płyt z Lupo, Golfami, Passatami, ale trzeba zachować jakiś obiektywizm. Fiat obecnie zabija Ferrari wypuszczając super hot-hatch w postacie Ferrari FF.
    Wolfgang Egger dzisiaj pracuje dla Audi. I nie tylko za 8C był odpowiedzialny, pod jego pieczą powstały Alfy 156, 147 i 166 Ale fachu uczył się we Włoszech

    Co do 159 to za projekt odpowiada Giugiaro i Centro Stile a czy byli w zespole Niemcy to nie wiem


  6. #6
    Emeryt Fachowiec
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulia 2.0 Turbo 200KM '17
    Postów
    2,169

    Domyślnie

    Cytat Napisał saroo Zobacz post
    a czy byli w zespole Niemcy to nie wiem
    Z tego co pisała prasa w czasach premiery to byli. Trochę to wyglądało na to, że Fiat zrobił z tego punkt marketingu "nad wykończeniem wnętrza czuwali Niemcy z Volkswagena, teraz możemy być pewni, że Alfy nie będą skrzypieć" - czy jakoś tak to brzmiało.

  7. #7
    Użytkownik Znawca Avatar rafter
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Pruszków
    Auto
    BMW 540i xDrive G30
    Postów
    1,602

    Domyślnie

    Cytat Napisał saroo Zobacz post
    Wolfgang Egger dzisiaj pracuje dla Audi. I nie tylko za 8C był odpowiedzialny, pod jego pieczą powstały Alfy 156, 147 i 166 Ale fachu uczył się we Włoszech

    Co do 159 to za projekt odpowiada Giugiaro i Centro Stile a czy byli w zespole Niemcy to nie wiem
    Głównym szefem Alfy w momencie wprowadzania modelu 159 był Karl Heinz Kalbfell
    AR 156 1.8 TS ( 2001-2006)
    AR 159 1.9 JTDM 16V ( 2006-2009)
    AUDI A5 2.0 TFSI MTM (2009 -2014)
    BMW 528i F10 ( 2014 - 2019 )
    BMW 540i G30 ( 2019 -

    Lewostronnym powolno jeźdźcom mówimy kategorycznie NIE !!!

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar saroo
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Nidzica
    Auto
    Alfa Romeo 146 1.7 16v Bx. Alfa Romeo 164 3.0 V6
    Postów
    2,742

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafter Zobacz post
    Głównym szefem Alfy w momencie wprowadzania modelu 159 był Karl Heinz Kalbfell
    Nie chodzi o szefa marki, tylko kierownika biura projektowego.


  9. #9
    Emeryt Fachowiec
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulia 2.0 Turbo 200KM '17
    Postów
    2,169

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafter Zobacz post
    Głównym szefem Alfy w momencie wprowadzania modelu 159 był Karl Heinz Kalbfell
    Kolejny argument za tym, że dzisiaj nic nie jest produkcji włoskiej, niemieckie, francuskiej, amerykańskiej. To samo ma się z zyskiem - Fiat jest notowany na giełdzie, fabryki ma na całym świecie. Matka Marchionne była Jugosłowianką, ojciec Włochem, a on wychował się w Kanadzie.

    ---------- Post added at 13:07 ---------- Previous post was at 13:04 ----------

    Cytat Napisał saroo Zobacz post
    Nie chodzi o szefa marki, tylko kierownika biura projektowego.
    "The 159 was designed by Giorgetto Giugiaro in collaboration with the Alfa Centro Stile. "

    http://en.wikipedia.org/wiki/Alfa_Romeo_159

    Nie wiem jak to jest dokładnie, ale wcześniej wydawało mi się, że Giugiaro zaprojektował koncept Brery, a Centro Stile ją ucywilizowało.

  10. #10
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar kasztelan
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    stolicy
    Auto
    logiczne że alfa
    Postów
    5,319

    Domyślnie

    Z tego co tu piszą to lepiej dla Alfy jakby ją kupił VW, powrót boksera, może za jakiś czas zaczęli by robić RWD A w czasach wszechobecnej globalizacji jest już niemożliwe żeby AR istniała jako całkowicie odrębna marka. Konkludując lepiej gdyby sprzedali ją VW, całe to zaparcie "nie, nie i jeszcze raz nie" tak jak ktoś napisał może służyć jedynie do zrobienia jak największego szumu medialnego i wydojenia max kasy z Niemców Poza tym uważam że VW nie usiłował by zamknąć muzeum. Same zalety takiej transakcji

Podobne wątki

  1. Alfa Romeo 147 1.9 JTD - co o niej myślicie?
    Utworzone przez dom_free w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 13-10-2012, 19:56
  2. Alfa, co zrobić? sprzedać,naprawić?
    Utworzone przez nymo w dziale 156
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 10-11-2011, 22:24

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory