Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 39

Temat: naprawa podswietlenia zegarow

  1. #21
    Użytkownik Rowerzysta Avatar łukasz i kasia
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW 2,4 JTD
    Postów
    91

    Domyślnie

    nie sa wlutowane juz naprawilem 15min roboty i 2 zl za zarowki a prawie rok sie zbieralem ops:

  2. #22
    Emeryt Fachowiec
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulia 2.0 Turbo 200KM '17
    Postów
    2,169

    Domyślnie

    Hmmm u mnie byly wlutowane - mowa o tych o zegarka cyfrowego
    Grzebales tam grabo?

  3. #23
    Emenems
    Gość

    Domyślnie

    Białe żarówki podświetlają całą deskę, wyświetlacz ilości kilometrów i zegarek. Wlutowane diody podświetlają kierunkowskazy, oraz cały dolny pasek z ikonami informacyjnymi. Przynajmniej tak jest u mnie.

    PS. Zmiana koloru żarówek nic nie da, bo prześwitujące plastiki w tarczach są zielone. Żeby uzyskać inny kolor niż zielony (oraz różnych odmian zielonego) trzeba wymienić całą tarczkę. Jest coś takiego na allegro, mozna włożyć np. niebieskie podświetlenie. Niestety, liczniki będą nam ładnie świecić na niebiesko, ale pokrętła wentylacji, manetki, i reszta przycisków będzie na zielono. Dwukolorowe podświetlenie raczej nie wchodzi w rachube.

  4. #24
    Emeryt Fachowiec
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulia 2.0 Turbo 200KM '17
    Postów
    2,169

    Domyślnie

    Emenems, ale teraz akurat mowimy o Zegarze ( tym z godzina) i tam u mnie wyglada tak samo jak przy kierunkowskazach - wlutowane didoy.

  5. #25
    bassman
    Gość

    Domyślnie

    Kiedys w swoim Cinquecento zmienialem podswietlenie, watka na patyczku (taka do czyszczenia uszu) nasaczonym benzyna ekstrakcyjna, delikatnie scieralem zielona farbe (pod nia jest biala) i wtedy kolor podswietlenia zalezal od koloru zastosowanych diod.
    Praca niezwykle niewdzieczna i upierdliwa, najgorsze jest to ze nie mozna przyspieszyc i byc niedokladnym, kosztuje to cyferblat wskaznika - raz za mocno sie przycisnie i koniec...
    Cierpliwym dlubkom co maja luksus zwany samotnymi wieczorami polecam zabawe :mrgreen:
    W galeczkach powinny byc zielone kapturki na zaroweczki, albo zielone iluminatory, mozna latwo wykonac nowe pistoletem klejowym w formie z gipsu, uprzednoi przetartej czyms tlustym. Laski kleju sa dostepne w roznych kolorach, tyle tylko ze nie sa tak sztywne jak plastik.

  6. #26
    Jeson
    Gość

    Domyślnie

    a moze ktos jakis schemat gdzie jaka zarowka o jakiej mocy bo troszke pomylilem przy wymianie i nie swieci tak jak powinno
    pozdrawiam

  7. #27
    Antek
    Gość

    Domyślnie

    U mnie był ten sam problem z poduszką. wyjołem wymieniłem żarówki i włożyłem i sie świeci ciągle. Co do mocy dałem wszystkie jednakowe i jest dobrze. Jak ktoś wie jak naprawić tą kontrolke poduszek niech pisze :roll:

  8. #28
    ViP Znawca Avatar Rigidigi
    Dołączył
    04 2006
    Mieszka w
    SB oraz WX..Y
    Auto
    166 Q2 2.5 V6, była 145 1.6TS, była 147 1.6TS
    Postów
    1,108

    Domyślnie

    Cytat Napisał Antek
    Jak ktoś wie jak naprawić tą kontrolke poduszek niech pisze
    Ech chłopaki ile to już razy na tym forum pisaliśmy o wymianie żarówek i błędzie poduszki.

    Podczas wymiany żaróweczek w podświetleniu tablicy w 145/6 nie można trzymać kluczyka w stacyjce :!: Najlepiej zostawić go w domu..
    Kluczyk w stacyjce zamyka obwód, i kiedy odłączamy kable od zegarów wywala błąd poduszki.

    Jedyny sposób na usunięcie błędu to wizyta w ASO i podpiecię pod komputer.

  9. #29
    Jeson
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Antek
    Co do mocy dałem wszystkie jednakowe i jest dobrze.
    czyli jakie??

  10. #30
    Użytkownik Rowerzysta Avatar kozi_Lukasz
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Warsaw, Poland, Poland
    Auto
    Było AR 146 1.4TS, 166 2.4 JTD 2000r. Jest AR 159 2.4JTDm 2008, Giulietta Sprint 2015 170 TCT
    Postów
    338

    Domyślnie

    ja tez sie do dyskusji podlacze...
    ja mam problem tego typu ze nie wiem jak wymienic podswietlenie pokretełek do grzania , nawiewu itepe..
    Mam 146 w wersji po lifcie.. a wszystko co znajduje to ze starszej wersji instrukcje ;/
    odkrecilem sróbki "na górze aledalej cos trzyma konsoletke na wysokosci pokręciszków.
    Może bawił sie ktos juz w to ?

    odnosnie kontrolki poduszki .. tez wymienilem dzis popalone diodki w liczniku... i u mnie sie nic nie pozmienialo odnosnie kontrolki poduchy ... (jak świecila non stop tak świeci dalej)

Podobne wątki

  1. naprawa podswietlenia predkosciomierza
    Utworzone przez gwidon w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 09-12-2010, 13:58
  2. wymiana zarowki podswietlenia.
    Utworzone przez tomasz777 w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 11-10-2010, 18:04
  3. [156] Zmiana koloru podswietlenia zegarow
    Utworzone przez bodziak_spiz w dziale Styling - Body Kit
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 05-10-2009, 12:55
  4. Zarowka do podswietlenia nawiewow
    Utworzone przez selius w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-05-2009, 08:32
  5. [145] Zmiana koloru podswietlenia
    Utworzone przez r0bertos w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 05-02-2009, 21:09

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory