Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 39

Temat: naprawa podswietlenia zegarow

  1. #1
    grabo_s
    Gość

    Domyślnie naprawa podswietlenia zegarow

    Witam.
    Czy wymienialiscie zarowki podświetlenia zegarow,wczoraj mi siadlo,podświetka tylko połowe. Macie może jakąś instrukcje demontażu, bo nie chce robic na siłe i coś połamać :? I jeszcze jedno: jakie tam sa żarowki??
    Dzieki i Pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    166 JTD
    Postów
    2,650

    Domyślnie

    podłączam sie do pytania, tylko ze jak wymienic w 155??
    tez musze powymieniac ale boje sie o jakies plastiki na tym mrozie.. :?

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    11 2005
    Mieszka w
    Piaseczno
    Auto
    niestety inny
    Postów
    67

    Domyślnie

    Witam Panów

    nie wiem czy w czymś to pomoże, ale kiedyś wpadłem na stronkę Fnta-Teamu.
    W tej chwili znajduje się tam opis jak zrobic podświetlenie zegarów lecz w 156.
    Możeci spróbować tam poszukać. Oto adres:

    http://www.fanta-team.org/porady.php?tid=18

    Pozdro Paweł

  4. #4
    jacooln
    Gość

    Domyślnie

    Nie ma żadnego problemu. Najpierw delikatnie ściągnij plastikową osłone, która dolega do szybki od zegarów (z tego co pamiętam jest przykręcona dwoma śrubmi). Kiedy osłonę ściągniesz będziesz miałe zestaw wskaźników przykręcony kolkoma srubami do deski (uważaj na śruby bo lubią spadać gdzieś niewiadomo gdzie). Wyciągnij całe wskaźniki (nie ma problemu z kablami bo są tylko elektryczne połączenia). Jak wyściągniesz to będą widoczne zaślepki od lampek od podświetlenia. Wyciągnij je i najlepiej na stacji kup wg wzoru koszt ok 1zł/szt. powodzenia

    jacool

  5. #5
    Emenems
    Gość

    Domyślnie

    Zmieniał ktoś kolorki diodek?, bo ten zielony kolor mnie drażni, kojaży mi się z Cinquecento którym jeżdże w pracy. jestem ciekaw jak to wygląda.

  6. #6
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,464

    Domyślnie

    w 155 to zaden problem odkrecasz ampulem 2 srubki u dolu licznika i juz masz caly licznik na wierzchu przy wyjmowaniu podnies do gory /od strony kierownicy/ jakies 3cm i lekko pociagnij tez 3cm i juz jest twoj jak go obrocisz masz wszystkie zarowki na wierzchu/ w sumie to najlepiej wyjmowalny licznik jaki mi sie w zyciu trafil

    [ Dodano: 2006-03-04, 19:58 ]
    uwaga zarowki nie sa jednakowej mocy

  7. #7
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    166 JTD
    Postów
    2,650

    Domyślnie

    piotrix a wiesz moze gdzie powinny byc silniejsze a gdzie słabsze?? bo chyba mi sie juz wszystko pomotało :|

  8. #8
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,464

    Domyślnie

    te czerwone to inna moc a czarne inna sprzawdz na starych zarowkach jaka tam jest moc glownie chodzi ze np kontrolka swiatel drogowych jak za duza moc to bedzie oczy w nocy meczyc a wiadomo ze wszystkie ostrzegawcze czerwone maja byc mocne i wyrazne.jezeli nikt jeszcze u ciebie ich nie wymienial to wg.wzoru starych.gdzies mialem rozpiske co jaka gdzie ale nie moge tego znalezc,cholera skrzaty zawsze wszystko chowaja jak cos jest potrzebne

  9. #9
    Emenems
    Gość

    Domyślnie

    No delikatnie mnie kur.... wzięła. Postanowiłem dziś wymienić sobie żaróweczki pod licznikami (jedna się przepalila, a druga nie łączyła). Wyciągłem licznik, zmieniłem żaróweczki, podłączyłem, przykręciłem i zero problemu. Przekręcam kluczyk i co ? Podświetlenie działa, tylko ku.... NON STOP świeci mi się diodka od poduszki powietrznej, jak zawsze gasła po paru sekundach teraz się ciągle świeci. Czy to ja coś sp.... czy wylazła jakaś wada. Przecież ja tylko wyciągłem liczniki i wymieniłem żarówki. I teraz nie wiem co to może być, coś w licznikach, komputerze czy czujuniku poduszki. Będe wdzięczny za pomoc.

  10. #10
    grabo_s
    Gość

    Domyślnie

    cholera ja nie mam czasu tego zrobic, no i czekam na lepsza pogode. poszła mi tylko jedna zarówka i z jesnej strony zegary sa troche ciemniejsze, ale wszystko jeszcze widac :mrgreen: ale po poscie Emenems'a wystraszyłem się naprawy :mrgreen:
    Pozdrawiam

Podobne wątki

  1. naprawa podswietlenia predkosciomierza
    Utworzone przez gwidon w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 09-12-2010, 13:58
  2. wymiana zarowki podswietlenia.
    Utworzone przez tomasz777 w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 11-10-2010, 18:04
  3. [156] Zmiana koloru podswietlenia zegarow
    Utworzone przez bodziak_spiz w dziale Styling - Body Kit
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 05-10-2009, 12:55
  4. Zarowka do podswietlenia nawiewow
    Utworzone przez selius w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-05-2009, 08:32
  5. [145] Zmiana koloru podswietlenia
    Utworzone przez r0bertos w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 05-02-2009, 21:09

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory