Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Temat: blokująca się zstacyjka

  1. #1
    Użytkownik Znawca Avatar kudlaty_bytom
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Alfa Romeo Gtv 2.0 TS
    Postów
    1,607

    Domyślnie blokująca się zstacyjka

    sprawa wydała mi się dość dziwna i raczej prędzej spodziewałbym się benzyny po 2 zł niż takiej usterki

    stało się to na szczęście w garażu, ale zablokowała mi się stacyjka i nie można było włączyć zapłonu ani rozrusznika, natomiast można było odblokować kierownicę i włączyć światła pozycyjne cofając kluczyk max w lewo
    'fachowiec' od zamków i kluczy samochodowych powiedział, że coś się tam połamało i musiał nowe zabezpieczenie dać i skasował mnie 100zł
    założyłem stacyjkę, która już normalnie działała, ale po pozycji zapłon (ACC) kluczyk dalej nie szedł
    sam wyjąłem wkładkę i pooglądałem mechanizm, wyjąłem kostkę i wszystko działało, kiedy ją podłączyłem bez korpusu
    okazał się, że pierścień obracający tarczą kostki stacyjki nie chce się obrócić dalej niż ACC, a pod nim znajdował się plastikowy ślizg, który miał za zadanie wsunąć blokadę, zeby po rozruchu nie włączyć rozrusznika na pracującym silniku i tenże ślizg blokował ruch całego mechanizmu

    śruby zrywane kupiłem za 18 zł, jeśli ktoś jest zainteresowany

    czy ktoś z Was miał już podobne problemy i jak sobie z tym poradził? nie wiem na ile moja naprawa będzie skuteczna i czy lepiej nie będzie kupić nowego korpusu

    verdebiancorosso

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar kasza85
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    jelenia góra
    Auto
    Alfa Romeo 166 3, 0 24v 2000r
    Postów
    776

    Domyślnie

    to jeszcze nic, ja u siebie jak będzie cieplej muszę rozebrać stacyjkę bo w zimie trzy razy nie mogłem zgasić silnika. kluczyk blokował się w pozycji mar i nie chciał przejść w stop alfa domagała się jeszcze kilku przejechanych km
    Alfa 164 3.0 94r - była
    Alfa 164 3.0 96r - była
    Alfa 166 3.0 00r - jest

Podobne wątki

  1. Blokująca sie stacyjka
    Utworzone przez Marcin.t w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 21-08-2015, 09:30
  2. [MiTo] Blokująca się kierownica, niedziałająca żarówka i resetujące się radio.
    Utworzone przez nataliam w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 01-03-2014, 16:30

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory