Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Temat: Stuki stuki i po kilku naprawach dalej stuki !!!

  1. #1
    Korczu
    Gość

    Domyślnie Stuki stuki i po kilku naprawach dalej stuki !!!

    problem z zawieszeniem!!!
    od dluszego czasu borykam sie z nieprzyjemnymi stukami z przednich kol!!!
    Wahacze byly wymienione (wszystkie) łączniki stabilizatora tez!!! amory sa jeszcze w dobrym stanie!!! a stuki sa dalej !!! MASAKRA

    czy ktos zna jakis warsztat z okolic katowic ktory by mogl mi to naprawic?

    potrzebuje mechanika ktory wsiadzie do auta i stwierdzi co tak stuka!!i oczywiscie naprawi!!Magików ktorzy wymieniali wszystko po kolei bylo wiele!!!Dodam ze bylem na trzepakach i stwierdzono ze łączniki sa do wymiany!wymienilem oczywiscie dobre laczniki:-(stuki sa dalej... nie wiem co robic a nerwy moje chyba niedlugo puszcza!!!
    dodam ze stuki nie sa na duzych dziurach tylko na poprzecznych nierownosciach na jezdni i maja metaliczny odgłos!


    podajcie jakis namiar prosze!!!

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar rafal_1974
    Dołączył
    08 2006
    Mieszka w
    Radlin, Poland
    Auto
    alfa romeo 159
    Postów
    95

    Domyślnie

    CZE Korczu
    Mam podobny problem wszystko wymienione a dalej na nieruwnosciach odczuwalne są nieprzyjemne stuki. Normalnie coś mnie bierze najgorsze jest w tym że nikt nie może tego zlokalizować. I i jeszcze jedno ostatnio pojawiło sie zgrzypienie w okolicy przedniej szyby to już masakra, tez nie moge tego zlokalizować normalnie nie wiem czy korniki mi się dały do auta czy co?! HELP HELP
    nareczka :mrgreen:
    RAFAL.M

  3. #3
    ViP Znawca Avatar Rafał
    Dołączył
    02 2006
    Mieszka w
    Kozy k/Bielsko-Biała
    Auto
    164 Q4 , Giulietta QV, 164 - 2 szt , Alfa Galaxy / BUSSO Stelvio Super 280KM/ Spider ph2
    Postów
    1,627

    Domyślnie

    Zerknij na gumowe tuleje mocowania silnika tez czesto takie stuki sie pojawiaja ,w 156 kumpla szukalismy ze 2 tyg. i za diabła nie dało sie zlokalizowac - dopiero jak wjezdzał do garazu z otwartą maska to zastukało a akurat stałem przed autem i znalezlismy!!!
    Moze to to!

  4. #4
    selespeed1
    Gość

    Domyślnie

    Nie widzę abyś wymieniał poduszki stabilizatora. To często powoduje stuki niełatwe do zlokalizowania. Same łączniki nie załatwią stuków płynących z okolic stabilizatora
    Albo kurna poduszki amorów...to też może kołatać.
    A na takiego mechaniora co wsiądzie , przejedzie się i powie co stuka to przyjacielu NIE LICZ :!: :!: :!:
    To jest bardzo trudne do lokalizacji.
    Pojedz na dwie różne stacje, przebadaj auto na szarpakach a przekonasz się, że bedziesz miał dwie niepodobne do siebie diagnozy- ja tak właśnie miałem

  5. #5
    drugimarcin
    Gość

    Domyślnie

    co do skrzypienia to lubia skrzypiec gorne wachacze szczegolnie w 147, pomaga solidne smarowanie.

  6. #6
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    04 2006
    Mieszka w
    ES
    Auto
    33 SW
    Postów
    1,390

    Domyślnie Re: Stuki stuki i po kilku naprawach dalej stuki !!!

    Cytat Napisał Korczu
    dodam ze stuki nie sa na duzych dziurach tylko na poprzecznych nierownosciach na jezdni i maja metaliczny odgłos!
    Nic nie piszesz o drazkach kierowniczych - moga stukac koncowki, same drazki, ostatecznie maglownica, ale to juz jest raczej latwiejsze do wychwycenia.

  7. #7
    Administrator ds. moderatorów Quadrifoglio Verde Avatar 75andrew155
    Dołączył
    05 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    155 V6 1996 .r 155V6 1995r 3.0 12V
    Postów
    11,237

    Domyślnie

    Też stawiam na gumy drążka stabilizatora ( stuki zawieszenia )

  8. #8
    Korczu
    Gość

    Domyślnie

    wstepnie sie wyjasnilo!!mechanik stwierdzil ze drązek stabilizatora jest masakrycznie wyje....

    napisze jak juz kupie i wymienie czy te dramatycznie glosne stuki ustapily.

    w tym tygodniu to zrobie

  9. #9
    Korczu
    Gość

    Domyślnie

    stukow ciag dalszy!!!wymienili drazek stabilizatora i stuki sa dalej!! masakra! szukali przyczyny dalej i stwierdzili luz na gornym wahaczu probowaligo dokrecic bo nawet sruba byla obluzowana i co...???!!!! urwali srube!!!! jaja jak berety !!! auto stoi do wtorku na warsztacie az wahacz przyjdzie kurierem!!! zobaczymy jak wymienia ten wahacz czy stuki ustapia!!! mam nadziej!!! bo kasa sie konczy!!

  10. #10
    kaiowas
    Gość

    Domyślnie

    A gdzie słyszysz te stuki ?po srodku?czy przy któryms kole?
    Jezeli wymiana wahacza nie pomoze to proponowałbym sprawdzic amortyzatory -to ,ze sa dobre nie oznacza ,ze nie moga stukac-najlepiej było by przełozyc całe kolumny z jakies innej alfy i sie przejechac.

Podobne wątki

  1. Stuki
    Utworzone przez daeq_1 w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 24-07-2015, 16:05
  2. stuki
    Utworzone przez Cubus00 w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 03-10-2012, 08:12
  3. stuki w 2,4 jtd
    Utworzone przez weltros79 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 04-06-2011, 14:29
  4. 1.9 JTD stuki
    Utworzone przez MRÓWA w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 18-04-2010, 11:44
  5. [166] stuki
    Utworzone przez Italiano w dziale 166
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 27-02-2008, 15:15

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory