Strona 1 z 7 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 64

Temat: Koniec dwumasa czy coś innego??? drgania odczuwalne w środku

  1. #1
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar kamko25
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    dolny śląsk
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 JTDm 20v 2006r. Distinctive. Była 156 SW 2.4 Jtd 10v 2002r
    Postów
    446

    Domyślnie Koniec dwumasa czy coś innego??? drgania odczuwalne w środku

    Problem jest w tym że auto zapalone chodzi na wolnych obrotach czy zimne czy ciepłe i normalnie w środku czuć drgania i widać je po np drżeniu foteli. Jest to w sumie drganie niewielkie ale z upływem czasu widzę że przybiera na sile. Dodam jeszcze że czasami głównie w zimie przy odpalaniu auta trochę ciężej chodziło sprzęgło. Sprzęgła i dwumasu nie robiłem w swojej Alfie. CO to może być??? w sumie objawy zużycia dwumasu są trochę inne tak??? Wiem że to diesel i minimalne drgania bedą odczuwalne ale myślę że u mnie są trochę zbyt mocne.

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Na początek sprawdź koło pasowe na pasku micro. Jego zużycie jest często powodem drgań choć towarzyszy temu zazwyczaj dźwięk metaliczny przy zimnym silniku ale nie zawsze. To jest takie coś: http://allegro.pl/kolo-pasowe-dwumas...537733891.html

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar SEBEK
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    EŁK
    Auto
    Black 159 1.9 JTDm 150 KM 2007 r.
    Postów
    855

    Domyślnie

    Hmm... ja mam drgania przy ruszaniu na jedynce i wstecznym ale to byłoby prawdopodobnie sprzęgło, czasem tez przy gaszeniu występują drgania - skłaniałem się ku 2-masu ale ostatnio występują u mnie właśnie metaliczne dzwięki nie ma różnicy czy na zimnym czy na ciepłym bardziej słyszalne pow 2 tyś obrotów - może to właśnie ó koło pasowe - czy mechanik da rede to jakoś sprawdzić? Czy ciezka jest wymiana czegoś takiego?

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Najpierw niech Ci ktoś znający się na rzeczy zdiagnozuje. Wymiana niby banalna ale trzeba koło dokręcać z odpowiednim momentem obrotowym i w dobrej kolejności śrub bo można skrócić mu żywot przez nieodpowiedni montaż.

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar Kuba_156
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Radomsko
    Auto
    Już bez Alfy...
    Postów
    689

    Domyślnie

    Cytat Napisał SEBEK Zobacz post
    Hmm... ja mam drgania przy ruszaniu na jedynce i wstecznym ale to byłoby prawdopodobnie sprzęgło, czasem tez przy gaszeniu występują drgania - skłaniałem się ku 2-masu ale ostatnio występują u mnie właśnie metaliczne dzwięki nie ma różnicy czy na zimnym czy na ciepłym bardziej słyszalne pow 2 tyś obrotów - może to właśnie ó koło pasowe - czy mechanik da rede to jakoś sprawdzić? Czy ciezka jest wymiana czegoś takiego?
    SEBEK - mam identyczny problem jak twój. Co prawda u mnie drgania występują tylko na jedynce. Mechanik powiedział, że prawdopodobnie jest to docisk sprzęgła lub koło pasowe. W tym tygodniu Alfa idzie na warsztat i będę pisał o postępach prac

  6. #6
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar JTD
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Leszno
    Auto
    AR 156 1.9 JTD 105 KM 2000r Opel Astra SW 1.9 CDTI 101 KM 2007r.
    Postów
    294

    Post

    Kuba 156 mam to samo i rowniez czekam na info

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar Kuba_156
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Radomsko
    Auto
    Już bez Alfy...
    Postów
    689

    Domyślnie

    Cytat Napisał JTD Zobacz post
    Kuba 156 mam to samo i rowniez czekam na info
    Zapraszam do śledzenia tego wątku, z pewnością się odezwę

  8. #8
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Chrzanu
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Auto
    156 1,9 JTD 8vFL 159 1.9JTD SW
    Postów
    258

    Domyślnie

    Tez to mam, drgania przy ruszaniu, diagnoza padla na sprzeglo jak wymienie to sie wypowiem
    Bo samochód to nie wszystko

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar SEBEK
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    EŁK
    Auto
    Black 159 1.9 JTDm 150 KM 2007 r.
    Postów
    855

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kuba_156 Zobacz post
    SEBEK - mam identyczny problem jak twój. Co prawda u mnie drgania występują tylko na jedynce. Mechanik powiedział, że prawdopodobnie jest to docisk sprzęgła lub koło pasowe. W tym tygodniu Alfa idzie na warsztat i będę pisał o postępach prac
    I jak tam? Już po wymianie? Co robiłeś i czy pomogło? Ja zamówiłem już sprzęgło pewnie niebawem wymienie ale czy to pomoże i drganie/buksowanie przy ruszaniu ustanie - mam nadzieje. Tak czy siak sprzegło wymienic musze bo coraz cieżej chodzi aż noga boli.

  10. #10
    Użytkownik Romeo Avatar sebaaaaaaaa
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Była Alfa Romeo 156 1.9 JTD 105 KM Była Alfa Romeo 166 2.4 JTD Jest Alfa Romeo GT 1.9J
    Postów
    1,216

    Domyślnie

    no ja niestety też tak mam ale to tylko ja jedynce na innych biegach jest ok... dziwna sprawa ale z tego co wyczytałem może też odpowiadać za to poduszka skrzyni biegów

Podobne wątki

  1. Sprzęgło/dwumasa czy coś innego?
    Utworzone przez pleome w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 23-01-2016, 14:21
  2. Koniec sprzęgła czy coś innego?
    Utworzone przez jaroslaw200 w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 19-03-2014, 08:44
  3. Koniec Alfa Romeo, koniec legendy, koniec pasji....
    Utworzone przez simeone w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 21-05-2012, 22:58
  4. [MiTo] Szron w środku
    Utworzone przez Bacek w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 22-12-2011, 19:54
  5. [146] Wibracje, drżenie odczuwalne na kierownicy
    Utworzone przez xaraf w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 14-03-2008, 12:25

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory