Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: [147 mjet] Pierwsze 5 tys...

  1. #1
    jupi
    Gość

    Domyślnie [147 mjet] Pierwsze 5 tys...

    Czesc

    Minął miesiąc i 5 tys km od zakupu mojej Alfy...

    Pytania i spostrzezenia:

    - Zepsułem nawigacje ... probowalem zmienic jezyk voice na angielski i przez przypadek wsadzilem nie cd setup a aktualizacje softu.. doszło do 40 % i staneło.. w chwili obecnej nie chce oddac plyty i mam bialy ekran... Czy znacie jakiegos magika co wyjmie eeprom i zaprogramuje?

    - Przesiadłem się ze służbowego seicento i moim zdaniem pedał sprzęgła chodzi jak w ciagniku.... po 30 min jazdy w korku boli mnie lewa noga.. co moze byc przyczyną?

    - Uzytkowanie Klimatronika
    Od paru dni mamy temp na +. W czesniej jezdzilem z ustawiona w pozycji auto... jednak teraz zauwazylem ze powyzej 4 stopni włącza mi się sprezarka.. pytanie czy to tylko lampka czy rzeczywiscie ona non stop dziala i pochłania rope??? narazie jezdze na pol-auto

    - zdazylem juz rozwalic przedni zderzak... naszczescie gdzies na wiosce wyskoczyl pies i bedzie robione z OC gospodarstwa...
    Czy te Alfy sa az tak niskie ze musze nonstop uwazac gdzie wiezdzam...? Jaki macie przeswit przedniego zderzaka? juz zaczynam podejrzewac ze mam jakis sportowy zawias... Jest to wersja TI ale czytalem ze zawias ma seryjny.

    - Ksenony
    Chce załozyć ksenony (coraz bardziej popularny HID) ale patrzac na lampy po kilku km jazdy w taka pogode doszedlem do wniosku ze bez spryskiwaczy sie nie obedzie... Przy okazji wymiany zderzaka chciałbym kupic taki ze spryskami... Czy musze jakos przerabiac instalacje i gdzie ewentualnie moge sie podpiac.... Myslalem o zalozeniu oddzielnej pompki zeby nie wlaczaly sie za kazdym razem jak chce spryskac szybe.

    - Drgania powyzej 90
    Zauwazylem dosyc mocne drgania auta przyspieszajac ostro od 90 do np 120-140 km/h. Są bardziej odczuwalne przy obciazeniu ( 3-4 osoby) Co to moze byc? (przepływomierz, sprzeglo?


    Pozdrawiam
    jupi

    p.s. Licze na wasza zyczliwosc i wyrozumialosc...

  2. #2
    Daniel156SW
    Gość

    Domyślnie

    Hmm, sporo przygód jak na miesiąc użytkowania
    Co do sprzęgła to u mnie też ciężko chodzi... więc pewnie tak musi być..

  3. #3
    jupi
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Daniel156SW
    Hmm, sporo przygód jak na miesiąc użytkowania
    Co do sprzęgła to u mnie też ciężko chodzi... więc pewnie tak musi być..
    Czy sporo.. nie jest tak zle.. wieszkosc z mojej winy.. choc jakos nie poczuwam sie do uszkodzenia zderzaka zjezdzajac z garazu wielopoziomowego wiec cos chyba alfunia w tym palce maczała

    Ogolnie jestem bardzo zadowolony z autka.. fakt ze jestem bardzo pozytywnie zakrecony i potrafie ja zrozumiec

    Co do sprzegla to mnie rozczarowales.. zeby w tej klasie aucie tak ciezko chodzilo??? Moze jest jakis patent zeby to zmienic...??

    Pozatym musze zakupic osłone pod silnik bo chyba blacharz zapomnial założyć i po ostatnich warszawskich deszczach rolka na ktoryms z paskow zaczeła szumiec... psiknalem WD 40 i nastala cisza...

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,596

    Domyślnie

    Co do pedału sprzęgła to w dieslu musi tak chodzic - chociaż proponuję zmienic płyn hamulcowy i odpowietrzyć sprzęgło - powinno pomóc.
    Jesli tylko klimatyzacja jest włączona to chodzi sprężarka (na półauto też) - przesada z tym pochłanianiem ropy.
    Prócz spryskiwaczy potrzebny jest jeszcze układ samopoziomowania - generalnie to albo załóz fabryczne albo daj sobie spokój
    Te drgania mogą wróżyć koniec koła dwumasowego (może sprzęgło też dlatego tak ciężko chodzi).
    Jazdą bez osłony silnika wykńczysz alternator.

    A czytałeś instrukcję obsługi?
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

  5. #5
    Paweł156
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał jupi
    po 30 min jazdy w korku boli mnie lewa noga.. co moze byc przyczyną?
    Pytanie ile ta alfa ma przejechane, zwykle jak ciezko chodzi to sprzegło sie konczy, u mnie lekko chodzi
    Cytat Napisał jupi
    jednak teraz zauwazylem ze powyzej 4 stopni włącza mi się sprezarka.. pytanie czy to tylko lampka czy rzeczywiscie ona non stop dziala i pochłania rope??? narazie jezdze na pol-auto
    nie ma powodu do zmartwien jesli jezdzisz na auto to klima sie wlacza, nie dziala jedynie ponizej jakiejs temp, nie pamietam jakiej, ale tak jest w kazdym aucie z klimatronickiem, wiec jak chcesz oszczedzac to daj na eco czy cos w tym stylu
    Cytat Napisał jupi
    Jest to wersja TI ale czytalem ze zawias ma seryjny
    czy czasem TI niejest niższa i twardsza od serii? są tez wyższe alfy takie jak crosscountry TI ma bardzo fajny zawias, rewelacyjnie trzyma sie drogi, cos o tym moze powiedziec kolega Korczu który ma 147TI JTD
    Cytat Napisał jupi
    Myslalem o zalozeniu oddzielnej pompki zeby nie wlaczaly sie za kazdym razem jak chce spryskac szybe.
    a dlaczego chcesz osobno? własnie powinno sie właczac jednoczesnie na szybe i reflektory po to aby byly caly czas czyste inaczej beda oslepiac, co do HID to jestem sceptycznie nastawiony bo one nie mają nawet homologacji, ale są osoby które sobie to rozwiązanie chwala

    Co do płyty pod silnik to tak jak mówisz lepiej kupić tylko albo oryginał albo jakas dobra jakościowo, jest na forum gdzies temat o płytach-osłonach

  6. #6
    Daniel156SW
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Paweł156
    jupi napisał/a:
    po 30 min jazdy w korku boli mnie lewa noga.. co moze byc przyczyną?
    Pytanie ile ta alfa ma przejechane, zwykle jak ciezko chodzi to sprzegło sie konczy, u mnie lekko chodzi
    Możliwe w sumie, moja ma już 206000 i raz że ciężko chodzi a dwa jak ruszam i nie dam trochę więcej gazu to nieźle wibruje całe auto.. Płyn niedawno wymieniałem i nie odczułem żadnej różnicy.

    Cytat Napisał Paweł156
    Co do płyty pod silnik to tak jak mówisz lepiej kupić tylko albo oryginał albo jakas dobra jakościowo, jest na forum gdzies temat o płytach-osłonach
    Popieram, ja kupiłem z allegro bo moja była połamana, zapłaciłem około 120zł ale, dziury na śruby musiałem wiercić nowe, a dwie sobie odpuściłem ;// I nie było osłony termicznej na tym, sam plastik ;// Ale swoją funkcję w sumie spełnia..

  7. #7
    jupi
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciek-156
    Co do pedału sprzęgła to w dieslu musi tak chodzic - chociaż proponuję zmienic płyn hamulcowy i odpowietrzyć sprzęgło - powinno pomóc.
    Jesli tylko klimatyzacja jest włączona to chodzi sprężarka (na półauto też) - przesada z tym pochłanianiem ropy.
    Prócz spryskiwaczy potrzebny jest jeszcze układ samopoziomowania - generalnie to albo załóz fabryczne albo daj sobie spokój
    Te drgania mogą wróżyć koniec koła dwumasowego (może sprzęgło też dlatego tak ciężko chodzi).
    Jazdą bez osłony silnika wykńczysz alternator.

    A czytałeś instrukcję obsługi?
    Instrukcje czytalem.. Dostalem nowiutka z Bielska ale nie bylo nic o funkcjonowaniu sprezarki w trybie auto.
    Piszesz że w trybie polauto sprezarka chodzi... Ale jak ja przelaczam to gasnie lampa klimy... wiec juz sam nie wiem.. Czy jest sens uzywania automatu przy obecnych temp? o ile moze sie zwiekszyc spalanie? obecnie po wawce oscyluje w granicach 6-7 litrow, ale staram sie omijac korki W trasie spada do 4,5-5 (srednia). Nie jest to jazda powolna... ale tez nie scigam sie spod kazdych swiatel..

    Postawilem juz na HID (cena oryginalnych uzywanych xenonow powala) ale chcialbym rowniez zadbac o innnych. Pozatym odnosze wrazenie ze ma autopoziomowanie poniewaz jak dotykam (naciskam) lampe to uruchamia sie silniczek.. przez przypadek to zauwazylem wymieniajac halogen. Nie jest to uszkodzenie poniewaz sytuacja jest taka sama z druga lampa...

    Czy jest jakis sposob aby sprawdzic sprzeglo/kolo dwumasowe bez rozbierania skrzyni? Zapomnialem rowniez napisac ze mam wywalony sworzen prawego gornego wachacza i mialem cicha nadzieje ze to przez to. (przez obciazony tył inaczej pracuje przednia zawiecha).

    Szukam oryginalnej osłony ale na allegro nie ma.. sprobuje jakas na czesci znalezc... czy od benzyny pasuje czy musze szukac od diesla?

    Pozdrawiam
    jupi

  8. #8
    jupi
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał jupi
    po 30 min jazdy w korku boli mnie lewa noga.. co moze byc przyczyną?
    Cytat Napisał Paweł156
    Pytanie ile ta alfa ma przejechane, zwykle jak ciezko chodzi to sprzegło sie konczy, u mnie lekko chodzi
    121 tys. Zwrocilem uwage na sprzegla i gdy jest puszczam na luzie to slychac delikatny szum...

    Cytat Napisał jupi
    jednak teraz zauwazylem ze powyzej 4 stopni włącza mi się sprezarka.. pytanie czy to tylko lampka czy rzeczywiscie ona non stop dziala i pochłania rope??? narazie jezdze na pol-auto
    Cytat Napisał Paweł156
    nie ma powodu do zmartwien jesli jezdzisz na auto to klima sie wlacza, nie dziala jedynie ponizej jakiejs temp, nie pamietam jakiej, ale tak jest w kazdym aucie z klimatronickiem, wiec jak chcesz oszczedzac to daj na eco czy cos w tym stylu
    no wlasnie alfa nie ma eco ale na dzien dzisiejszy poprostu wylaczam automat, ale z tego co pisze kolega wyzej podobno sprezarka chodzi caly czas jak jest wlaczony nawiew

    Cytat Napisał jupi
    Jest to wersja TI ale czytalem ze zawias ma seryjny
    Cytat Napisał Paweł156
    czy czasem TI niejest niższa i twardsza od serii? są tez wyższe alfy takie jak crosscountry TI ma bardzo fajny zawias, rewelacyjnie trzyma sie drogi, cos o tym moze powiedziec kolega Korczu który ma 147TI JTD
    No wlasnie sam juz nie wiem... Czytalem kilka tematow o TI i tylko w 156 byl sportowy zawias... Czytalem rowniez temat Łukasza na sasiednim forum i az zszedlem wczoraj wieczorem do garazu, odleglosc do blotnika wyszla mi o 0,5 cm wieksza niz u łukasza z zawiasem -30 mm.

    Cytat Napisał jupi
    Myslalem o zalozeniu oddzielnej pompki zeby nie wlaczaly sie za kazdym razem jak chce spryskac szybe.
    Cytat Napisał Paweł156
    a dlaczego chcesz osobno? własnie powinno sie właczac jednoczesnie na szybe i reflektory po to aby byly caly czas czyste inaczej beda oslepiac, co do HID to jestem sceptycznie nastawiony bo one nie mają nawet homologacji, ale są osoby które sobie to rozwiązanie chwala
    ok.. zaryzykuje 500 zł a nie 2500 tys ale nadal nie wiem co potrzebuje jeszcze oprocz nowegp zderzaka ze spryskami.

    Co do płyty pod silnik to tak jak mówisz lepiej kupić tylko albo oryginał albo jakas dobra jakościowo, jest na forum gdzies temat o płytach-osłonach

  9. #9
    Paweł156
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał jupi
    . Czytalem rowniez temat Łukasza na sasiednim forum i az zszedlem wczoraj wieczorem do garazu, odleglosc do blotnika wyszla mi o 0,5 cm wieksza niz u łukasza z zawiasem -30 mm.
    no i masz odpowiedz

    jesli chodzi o płyte to poczytaj ten temat http://www.forum.alfaholicy.org/topi...light=os%B3ona
    mozliwe ze ten producent ma tez płyty do 147 1.9JTD, moja ma osłone termiczną i sprawuje sie ok

    Co do sprzegła to nawet przy 120tys km moze byc do wymiany, zreszta to pewnie wkrótce wyjdzie jak podczas ostrej jazdy zacznie Ci sie czasami sprzegło ślizgac

    Wahacze górne pewnie juz wiesz ze trzeba cale wymienić, nie sa drogie.
    Nie wiem dokładnie jak to jest w 147 z ta klimą ale mozesz w prosty sposób sprawdzic czy sie wyłączyła po przejsciu na tryb półauto. najlepiej podczas deszczu włacz połauto, jesli klima sie wylaczyla momentalnie zaparują szyby.

Podobne wątki

  1. Pierwsze kroki, pierwsze problemy.
    Utworzone przez Nicram w dziale 166
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 11-06-2012, 21:44
  2. 156 1.9 JTD a JTD MJet
    Utworzone przez ravel w dziale 156
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 21-01-2011, 04:08
  3. Pierwsze autko, pierwsze problemy /chyba elektornia..../
    Utworzone przez Bronuś w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 25-05-2010, 17:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory