Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Temat: system start&stop coś nie halo

  1. #1
    Miss Alfaholicy 2011 Romeo Avatar Lutraki
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Mito Distinctive 1.4 MPI MultiAir 16v 105 KM
    Postów
    547

    Question system start&stop coś nie halo

    Wracałam z serwisu (czeka mnie wymiana kontrolki oleju) i czekałam na przejazd pociągu.

    Silnik był włączony, po chwili zgasł zgodnie z systemem s&s z którego cały czas od chwili zakupu korzystam.

    Wszystko byłoby ok, ale po paru minutach pojawił się komunikat Start & Stop unavailable.

    Niestety, wciśniecie sprzęgła nic nie dało. Trzeba było odpalić samochód na nowo.
    Klima nie była włączona, silnik nie był zimny.

    Przejrzałam wszystkie wątki ale odp. nie znalazłam

  2. #2
    Użytkownik Fachowiec Avatar rafal_155
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    .
    Auto
    AR 155 1.8 8v 96'
    Postów
    2,263

    Domyślnie

    Z zaciekawieniem śledzę Twoje posty odnośnie usterek technicznych (fajnie, że dzielisz się nimi z nami) i zaczynam mieć wrażenie, że masz jakiś usterkowy egzemplarz (a może nie długo innych też takie awarie czekają). Ja już bym miał duży niesmak i potężnie zastanowiłbym się nad pogonieniem go zanim trafi się jakaś grubsza awaria elektroniki.

    Z ss to raczej do serwisu trzeba jechać na odczytanie błędu.

  3. #3
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    01-486 Warsaw PL / 95014 Cupertino CA
    Auto
    Dające Radość z Jazdy
    Postów
    628

    Domyślnie

    JA bym nie demonizował - komunikat Start & Stop unavailable pojawia się w/g moich obserwacji w zupełnie "losowych momentach" .... Ot jade 10 km i działa super żeby po chwili na kolejnych światłach już wyświetlił opisany komunikat - mimo że nic w ustawieniach auta się nie zmieniło .... W tym przypadku niestety trafiło na moment w którym auto nie pracowało i tym samym silnik nie ruszył.

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Quadrifoglio156
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    czarny
    Postów
    420

    Domyślnie

    Ja bym proponował trochę pomyśleć. Skąd komputer ma wiedzieć, że nie stanęłaś na parkingu, zachciało ci się spać i smacznie śpisz, albo że się rozmyśliłaś stając na chwilę przed domem i poszłaś na kolację a wrócisz rano ?
    Piszesz o _kilku minutach czekania_ to nie jest perpetum mobile
    Alfa 156 2.0; Alfa 156 1.8, Alfa 145 1.4, Alfa 156 2.5V6 Modyficata, Alfa Giulietta M-Air Distinctive Sport Edizione Autodelta.
    LEGENDA ALFA ROMEO: ALFETTA.PL

  5. #5
    Miss Alfaholicy 2011 Romeo Avatar Lutraki
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Mito Distinctive 1.4 MPI MultiAir 16v 105 KM
    Postów
    547

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafal_155 Zobacz post
    Z zaciekawieniem śledzę Twoje posty odnośnie usterek technicznych (fajnie, że dzielisz się nimi z nami)....
    Z ss to raczej do serwisu trzeba jechać na odczytanie błędu.
    Dzielę się ze świadomością, że jak będę sprzedawać to będę mogła mieć problem. Auto brało udział w kampanii w spr. EOBD, zrypał się czujnik ciśnienia oleju teraz SS, jak nie urok to....
    Jakiś pechowy egzemplarz mi się trafił i czasami boję się jechać, że znów coś się przytrafi; wówczas moje zdanie o AR może drastycznie ulec zmianie. To jest mój 3 nowy samochód - poprzednich nigdy nic nie dolegało, mam nadzieję, że limit usterek już jest wyczerpany i nie jestem odosobniona w awariach.

    Cytat Napisał Quadrifoglio156 Zobacz post
    ....
    Piszesz o _kilku minutach czekania_ to nie jest perpetum mobile
    Niech będzie, czepiam się. Dzięki panowie !!!

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,801

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafal_155 Zobacz post
    Z zaciekawieniem śledzę Twoje posty odnośnie usterek technicznych (fajnie, że dzielisz się nimi z nami) i zaczynam mieć wrażenie, że masz jakiś usterkowy egzemplarz (a może nie długo innych też takie awarie czekają). Ja już bym miał duży niesmak i potężnie zastanowiłbym się nad pogonieniem go zanim trafi się jakaś grubsza awaria elektroniki.
    Jaki sens ma sprzedaż prawie nowego samochodu? Jak coś się popsuje to przecież od tego jest gwarancja To nowy samochód także awarie to wynik przypadku/pecha a nie żużycia samochodu jak dzieje się to w przypadku samochodów używanych. Jak narazie Lustraki miała tylko jedną awarię, reszta to były tylko "incydenty"

  7. #7
    Miss Alfaholicy 2011 Romeo Avatar Lutraki
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Mito Distinctive 1.4 MPI MultiAir 16v 105 KM
    Postów
    547

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Jaki sens ma sprzedaż prawie nowego samochodu? Jak coś się popsuje to przecież od tego jest gwarancja To nowy samochód także awarie to wynik przypadku/pecha a nie żużycia samochodu jak dzieje się to w przypadku samochodów używanych. Jak narazie Lustraki miała tylko jedną awarię, reszta to były tylko "incydenty"
    Spokojnie, luzik Żuczku ja na razie nie sprzedaję, zbyt fajnie mi się Bellą jeździ , ale przyznam się szczerze, że były chwile złości, że mam AR a nie coś innego. W chwili jak wsiadam za kółko mija mi złość i mówię sobie, że autko miało kaprys, ale uwierz mi, nie jest niczym miłym rozkraczyć się na skrzyżowaniu i to na dodatek na przejściu dla pieszych gdzie nie ma możliwości zepchnięcia auta w ustronne miejsce i nie móc ruszyć (EOBD wóczas zapaliło się) - gdyby nie facet który jechał przede mną to pewnie po lawetę musiałabym dzwonić (było o tym gdzie indziej).

    Co do gwarancji - to ja już nie wiem co jest a co nie. Klocki w Bydgoszycz w ASO wyczyścili za friko, Twardowki w Wawie chciał kasę, Mila na 1 Sierpnia usługę miała darmową, co serwis to inna bajka.

  8. #8
    kocis
    Gość

    Domyślnie

    A może otwierałaś drzwi w między czasie ? Wyczaiłem, że tak się robi, kiedy np. zatrzymuję samochód s&s wyłącza silnik i gdy otwieram drzwi aby wysiąść w celu otwarcia bramy s&s staje się nieaktywny.
    Pozdrawiam

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta Avatar bogas
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    MiTo 1,4MATB 135KM
    Postów
    385

    Domyślnie

    Normalne. Po bodajże trzech minutach.
    Pozdrawiam

  10. #10
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    MiTo 1.4T/ Panda
    Postów
    133

    Domyślnie

    zamiast obrzucać biednego MiTusia błotem warto czasem zajrzeć do instrukcji....

    ..."W przypadku niewciśnięcia pedału sprzęgła, po upływie około
    3 minut od zgaszenia silnika, ponowne uruchomienie silnika możliwe
    będzie wyłącznie przy użyciu kluczyka wyłącznika zapłonu."...

Podobne wątki

  1. [Giulietta] System start & stop
    Utworzone przez TOM & JULIA w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 281
    Ostatni post / autor: 27-05-2021, 21:42
  2. [Giulietta] Ładowanie akumulatora z auta z system Start & Stop.
    Utworzone przez bubu321 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 96
    Ostatni post / autor: 07-10-2017, 14:18
  3. [MiTo] Start & Stop
    Utworzone przez piotr_c w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 09-08-2014, 10:32
  4. [Giulietta] start&stop
    Utworzone przez mandecki w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 17-11-2013, 13:54
  5. [159] System start stop
    Utworzone przez misiu7911 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 30-01-2012, 22:03

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory