Strona 1 z 6 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 55

Temat: Wahacze dolne Vema - problem

  1. #1
    Użytkownik Znawca Avatar wiedzmaak
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Zabrze
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD M-Jet 16V------------------------ Alfa Romeo 159 2.0 JTDm 170 km
    Postów
    1,735

    Domyślnie Wahacze dolne Vema - problem

    Witam, jestem po remoncie zawieszenia. Wahacze górne, łączniki stabilizatorów i końcówki drązków TRW. Niestety wahacze dolne wybór padł na Veme (na forum zbierały pozytywne opinie użytkowników).

    Po całej robocie przy maksymalnym skręcie w którą kolwiek stronę, słyszałem ocieranie. Okazało się że metalowa opaska trzymająca przegub ociera o widełki amortyzatora:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20110420505.jpg
Wyświetleń:	344
Rozmiar:	84.8 KB
ID:	24266

    I teraz pytanie: Jeżeli macie zdjęte koło i patrzycie na ośke czy jest ona symetrycznie na środki między widełkami amortyzatora? U mnie to wygląda tak:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20110420507.jpg
Wyświetleń:	787
Rozmiar:	70.3 KB
ID:	24268

    Patrząc na ośkę jest ona przesunięta do przodu względem widełek (zaznaczone na zdjęciu nr 1) Pierwsze co się nasuwa to myśl że wahacze które dostałem to jakiś shit :/. Ścisnałem jeszcze dodatkowo gumy przegubów ale niestety nic to nei dalo. Dodam że jescze nie ustawiałem zbiezności ale to chyba już nie ma takiego znaczenia.
    Ostatnio edytowane przez wiedzmaak ; 20-04-2011 o 20:49

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Winiar00
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4 SW
    Postów
    603

    Domyślnie

    Jutro obczaje i wyśle foty jak to u mnie wygląda, a są to w 100% oryginalne vemy? To wygląda tak jakby cały wahacz był przesunięty do przodu :|.

    Wrzucam foty jak to u mnie wyglada:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P4210432.jpg
Wyświetleń:	286
Rozmiar:	112.8 KB
ID:	24276


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P4210431.jpg
Wyświetleń:	258
Rozmiar:	95.7 KB
ID:	24275
    Ostatnio edytowane przez Winiar00 ; 21-04-2011 o 05:40

  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar wiedzmaak
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Zabrze
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD M-Jet 16V------------------------ Alfa Romeo 159 2.0 JTDm 170 km
    Postów
    1,735

    Domyślnie

    Wygląda na zdjęciu że u Ciebie ośka jest symetrycznie między widełkami.
    Pytasz czy wahacze są orginalne z vemy. Przyszły w workach foliowych opisanych vema i to wszystko. Na oko wahacze wyglądały ok, nie studiowałem ich wygląda aż tak dokładnie. Kupowalem od gościa italtechnik z allegro, wyczytałem że sprzedawca pewny i się skusiłem. Dzisiaj do Pana zadzwonie ciekawe co mi powie.

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar marshall
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    śląsk kręcę się tu i tam
    Auto
    jakieś alfy
    Postów
    1,055

    Domyślnie

    daj znac co Ci koleś powiedział bo naprawde ciekawa sprawa może faktycznie jakiś shit podrobić idzie wszystko , szlak trafia człowieka kupuje cos niby markowego a i tak dostaje kupe
    Zaczęło się niewinnie od pięknej 147 po 30sztuce tej marki stwierdzam że virus Alfa działa
    Aktual:
    AR 166FL 3.0 v6
    AR GT
    AR 166FL 2.4jtd 20v
    Zastava 750

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa 147 1.9 JTD
    Postów
    562

    Domyślnie

    dziwne - z jednej strony wachacz wchodzi przez sworzen z drugiej masz 2 gumy i w sumie powinno to samo sie ustawic prawidlowo - oczywiscie moga byc jakies roznice ale minimalne, zobacz czy tam gdzie sa mocowane tuleje od wachacza czy nie masz tego wykrzywionego

    w sumie dziwny ten problem

    chyba ze przegub juz se rozwalil

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar wiedzmaak
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Zabrze
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD M-Jet 16V------------------------ Alfa Romeo 159 2.0 JTDm 170 km
    Postów
    1,735

    Domyślnie

    Cytat Napisał zasit Zobacz post
    chyba ze przegub juz se rozwalil
    Wątpie, auto jeździ normalnie. Pozatym wcześniej było ok. Jedynie co to musialem ośki powiesić w powietrzu.

    Rozmawialem z gościem i się go zapytałem czy miał jakieś rekalamacje na te wahacze bo nie bardzo chce mi to przypasować. Stwierdził że sprzedał tego mase i nie było z nimi jakiegoś większego problemu. Owczywiście moge reklamować, tylko mechanik będzie musiał jasno sprecyzować co jest nie tak. Jeśli chodzi o montaż to nie było z nim większego problemu. Odkręćiłem stary przykręciłem nowy, śruby spasowały i OK.

    Podejrzewam że winna jest ta tuleja przy sworzniu:

    Nowy wahacz:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20110420510.JPG
Wyświetleń:	324
Rozmiar:	43.0 KB
ID:	24286

    Stary wahacz:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	stary.JPG
Wyświetleń:	628
Rozmiar:	51.3 KB
ID:	24287

    Na tym górnym wszystko byłoby ok, gdyby ta tuleja była bardziej wbita w kierunku koła. Wtedy widełki amortyzatora również by się przesunłęy (tak jak jest u kolegi Winiar00) i byłoby GIT. Spróbuje skoczyć do garażu i jakoś to pomierzyć suwmiarką. Szlag mnie trafia jak pomyśle o tej całej sytuacji. Teraz pewnie będę mieć do wymiany osłony przegubów jak wczoraj je ruszyłem. Ewentualnie zacisne tam dodatkowe cybanty i święto. Nie wiem co teraz robić, czy regenerować stare wahacze i je wkładać czy jeździć na tym co mam :/

  7. #7
    wojtekml
    Gość

    Domyślnie

    Faktycznie masz problem z tuleją wahacza dolnego. Ona utrzymuje widełki w odpowiednich odległościach. Niestety w tym przypadku została źle wprasowana czego masz dowód. Proponuję wyciągnąć wahacze i zajechać gdzieś na prasę aby spróbować wcisnąć dalej. W ostateczności wymiana tej felernej tulejki na nową.
    Oczywiście zawsze możesz skorzystać z gwarancji.
    Pozdrawiam

  8. #8
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Rybnik
    Auto
    Alfa 147 1.6 T-Spark 2001 Distinctive
    Postów
    172

    Domyślnie

    Akurat dziś miałem zamawiać wahacze od italtechnik i już mam dylemat.
    Ciekawi mnie czy to wina sprzedającego czy kolega to źle zamontował?
    Bo z tego co wiem to wahacze się lekko dokręca a później gdy samochód jest na kołach dokręca się je całkowicie,
    dlatego że można pozrywać tuleje gdy od razu dokręcimy na maxa.
    Tak mi radził dobry mechanik.

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Winiar00
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4 SW
    Postów
    603

    Domyślnie

    Cytat Napisał czaja18 Zobacz post
    Akurat dziś miałem zamawiać wahacze od italtechnik i już mam dylemat.
    Ciekawi mnie czy to wina sprzedającego czy kolega to źle zamontował?
    Bo z tego co wiem to wahacze się lekko dokręca a później gdy samochód jest na kołach dokręca się je całkowicie,
    dlatego że można pozrywać tuleje gdy od razu dokręcimy na maxa.
    Tak mi radził dobry mechanik.
    A co jeżeli podniesiemy auto i siłą rzeczy sprężyna amora będzie dusiła w dół wahacz? Też pozrywa tuleje?

    Jeżeli chcesz kupić oryginalne vemy:
    - http://www.krasmot.pl/index.php?id=29
    - http://allegro.pl/listing.php/user?us_id=12233113

  10. #10
    Użytkownik Znawca Avatar wiedzmaak
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Zabrze
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD M-Jet 16V------------------------ Alfa Romeo 159 2.0 JTDm 170 km
    Postów
    1,735

    Domyślnie

    Cytat Napisał czaja18 Zobacz post
    Bo z tego co wiem to wahacze się lekko dokręca a później gdy samochód jest na kołach dokręca się je całkowicie, dlatego że można pozrywać tuleje gdy od razu dokręcimy na maxa.
    Powiem szczerze, że dokręcałem je od razu na gotowo, ale zrobienie tego tak jak Ty to mówisz, raczej nic nie zmieni. Tuleja, o którą się tu rozchodzi sama by się nie ułożyła na sprężynie.

    Cytat Napisał wojtekml Zobacz post
    Proponuję wyciągnąć wahacze i zajechać gdzieś na prasę aby spróbować wcisnąć dalej. W ostateczności wymiana tej felernej tulejki na nową.
    Jest to wyjście, jednak wkurzony jestem! Nie po to wydajesz kupe kase na nowe wahacze, żeby po ich montażu je demontować i jechać na prasę żeby coś poprawiać. Z drugiej strony postawienie auta w garażu na okres rozpatrzenia gwarancji jest jeszcze gorszym rozwiązaniem. Zastanawiam się żeby kupić gdzieś jeszcze raz vemy (tam gdzie polecił winiar00) wymienić zrobić porównywalne zdjęcia i wysłać te felerne do producenta i zarządać zwrotu kasy.

Podobne wątki

  1. [155] wahacze vema - co za szajs
    Utworzone przez maicher w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 19-01-2013, 11:57
  2. dolne wahacze - problem z montażem - PILNE!
    Utworzone przez maciek_147 w dziale 147
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 14-12-2011, 21:49
  3. wahacze VEMA
    Utworzone przez KornelPL w dziale 156
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 31-05-2011, 21:01
  4. Wahacze dolne Vema
    Utworzone przez pawel olszewski w dziale 166
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 22-06-2010, 17:28
  5. [156] wachacze dolne przod VEMA za 175zl?
    Utworzone przez bmw535i89 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 10-10-2008, 14:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory