witam
prosze was o pomoc w wyborze nowej alfy
obecnie jezdze ar156, 2.4jtdm, 175km, planuje zmienic auto za jakies 3miesiace i tym razem chce w wiekszym stopniu uzyc rozumu, a nie jak poprzednio serca (jak to mowia alfe kupuje sie sercem)...
zastanawiam sie nad:
GT 1.9 JTD
Brera 2.0 JTD
159 1.9 JTD
mysle o rocznikach 2006-2008
1) diesel'a nie chce wiekszego niz 2.0
2)benzyna tu za bardzo nie wiem...chce zeby auto palilo rozsadnie i zeby ubezpieczenie i road tax mnie nie zjadly (mieszkam w UK i tu za benzyne placi sie wiekszy podatek drogowy), poza tym nie wiem jak uderzac w benzynce, nigdy nie jezdzilem benzyna i nic nie moge powiedziec na ten temat, diesel 1.9 150km i 2.4 175 sprawuja sie wysmienice, energiczne, dosc dobra reakcja...jestem zadowolony, nie sprawdzalem innych mozliwosci dlatego pytam was o pomoc

no i najwazniejsze!

1) jakie sa najczestsze awarie, ktore dokuczaja tym modela, jakich mam unikac modeli
2) ktora z wyzej wymienionych alf jest waszym zdaniem najmniej zawodzaca (156 2.4 mnie zawiodla), jakich egzemplarzy unikac, na jakie sie grzac!

czekam na wasze propozycje
pozdrowienia od zarazonego wirusem alfy

P.S. nie potrzebuje samochodu rodzinnego, wrzucilem 159 bo podobaja mi sie sedany. najwazniejsze dla mnie to cena, chce wydac minimum ale rozsadnie, nie chce pozniej lac bez konca benzyny