Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Nie moge przelaczyc na gaz dlaczego?

  1. #1
    LSTOMAS
    Gość

    Domyślnie Nie moge przelaczyc na gaz dlaczego?

    Oststnio mialem problem z moja AR bo nie laczyla masa od akumulatora- jechalem sobie nagle wszystko zgaslo silnik chodzil ale swiatla kontrolki wszystko zgaslo okazalo sie ze to nie laczyla masa ( ten kabel od aku do karoserii) Odkrecilem srubke wyczyscilem styk i teraz jest prawie ok. Prawie bo teraz nie dosc ze nie przelacza mi na gaz jak sie silnik rozgrzeje to nawet sam nie moge tego zrobic nie moge przelaczyc na gaz. Jezdze na benzynie co to moze byc????

  2. #2
    szakal91
    Gość

    Domyślnie

    Witam,
    a jaką masz instalację ??
    Może komputer padł ??

    Pozdrawiam

  3. #3
    LSTOMAS
    Gość

    Domyślnie

    Sekwencja ale dokladnie jaka to nie wiem bo niedawno kupilem moja AR i gaz juz tam byl. Nie mam zadnej dukumentacji jak to sprawdzic jaka ma instalacje?

  4. #4
    LSTOMAS
    Gość

    Domyślnie

    A mogl moze pasc jakis bezpiecznik albo cos takiego?

  5. #5
    szakal91
    Gość

    Domyślnie

    Bezpiecznik na pewno poszedł Tylko kwestia tego czy komp jest cały. Rozumiem że ten przełącznik w samochodzie do gazu w ogóle Ci się nie świeci ?? Jeżeli tak to 100% poszedł bezpiecznik też tak kiedyś miałem tylko że bezpiecznik sam z siebie się nie pali i akurat w moim przypadku padł komputer. Po prostu dostałem wadliwego kompa bo cały czas jakieś błędy z napięciem wyrzucał aż w końcu się spalił i to też wyglądało tak że wiesz wkładaliśmy bezpiecznik auto zapalało chodziło na gazie potem gasiliśmy i już było po bezpieczniku

    Pozdrawiam

  6. #6
    LSTOMAS
    Gość

    Domyślnie

    No`wlasnie ze ten przelacznik swieci sie tzn mam tam 2 czerwone diody jedna wskazuje gaz a druga benzyne i mi mruga ta od benzyny A ile taki komputer moze kosztowac?

  7. #7
    szakal91
    Gość

    Domyślnie

    Zaraz zaraz Skoro świeci się centralka to zmienia postać rzeczy Ja bym proponował wybrać się do gazowników na początek i podłączyć komputer gazowy do kompa. Raczej w takim wypadku co piszesz to komputer nie poszedł, bezpiecznik tez raczej nie, stawiałbym raczej na jakieś przeprogramowanie komputera albo coś podobnego. Bo patrz sekwencja przełącza Ci się na gaz biorąc pod uwagę 3 czynniki: temperaturę, obroty silnika i czas. Może po prostu komputer się rozregulował. Tak jak pisałem wyżej podskocz do gazowników, podepną go pod kompa i się wszystko wyjaśni.

    Pozdrawiam

  8. #8
    Użytkownik Embrion Avatar dawidov
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Katowice, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo 156 TS 2.0 <114 kW> 1997r
    Postów
    19

    Domyślnie

    Miałem taki sam problem .U mnie wyglądało to następująco : Świeciły się kontrolki na tym wsakzniku w samochodzie ale gaz się nie przełączał . Pojechałem do gazownika i pierwsze jego stwierdzenie padł sterownik gdyż podpinając kompa nie widziało mu programu i chciało zaktualizować wersje jego programu kazał przyjechać mi na drugi dzień i powiedział ze zaktualizuje wersje programu w domu. Przyjechałem na drugi dzień i znowu to samo. Powiedział mi ze sterownik ale miał taki sam model na miejscu i niby podpoił i co dalej to samo nic nie działało. Stwierdził ze samochód trzeba zostawić a ze sam jestem w gorącej wodzie kąpany powiedziałem ze się zastanowię i jak co przyjadę . Podjechałem do domu i zaczynam przeglądać ta instalacje i wiadomo zacząłem od akumulatora i co się okazało :Styk z masy akumulatora idący do sterownika miał luzy i na sterownik przychodziło mi w sumie około 9-10 V i to było powodem ze sterownik nie przełączał na gaz poprawiłem te styki oprawiłem na nowo i gaz zaczął chodzić normalnie. Po czasie kolejny problem znowu się nie przełączał a ze już pobrałem sobie cały schemat elektryczny mojej instalacji kolejne szukanie problemu no i zalałem w mieszadle jest czujnik temperatury gazu który odpowiada za przełączanie się na gaz jak silnik nabierze temperatury jeżeli ten czujnik jest niesprawny za nic gaz się nie załączy najszybszym sposobem jest odcięcie tego czujnika i połączenie tych dwóch kabelków do siebie musi być styk z masa wtedy sterownik widzi ze temperatura osiągnięta i przełącza na gaz .Poszukam tego schematu i dodam dla zaciekawionych . Instalacja Diego3.Jak co pisać na PW

  9. #9
    Użytkownik Znawca Avatar czesany
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Maziarnia k. Niska, Momoty Górne
    Auto
    Była AR 156SW 1.8, jest 159 SW 1,9
    Postów
    1,183

    Domyślnie

    A umnie padła cewka na pierwszym cylindrze i tez nie chccial sie przelaczyć bo sygnał do sterownika gazu był brany własnie z tej cewki. Powodem upalenia cewki był własnie kabelek od gazu. Spadł na kolektor wydechowy i robił zwarcie do masy. Kontrolka migała na zielono ale nie chcial sie przełączyć.
    Ale Rozrabia
    156 1.8 TS SW 2000r LPG Stag
    Blue cosmo

Podobne wątki

  1. Klima z auto na manual nie chce sie przelaczyc.
    Utworzone przez stachuelo18 w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 16-08-2014, 07:37
  2. Gdzie moge sprawdzic???
    Utworzone przez ramzesss3 w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 20-09-2013, 20:07
  3. Nie moge odpalić!
    Utworzone przez olekbolek w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 25-03-2013, 15:11
  4. Nie moge wbić biegu
    Utworzone przez atanek1970 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 15-05-2009, 09:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory