Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18

Temat: [147] selespeed nie zawsze włącza pompę przy spadku ciśnienia

  1. #11
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    147
    Postów
    280

    Domyślnie

    Pompa powinna pracować cały czas tak samo, nabije ciśnienie -> cyk i się wyłącza, bez żadnych dziwnych odgłosów przy końcu, nie powinna też słabnąć przy końcu.
    Dlatego pompie trzeba sie przyjrzeć - szczotki, komutator... Część hydrauliczna mało prawdopodobne, żeby się uszkodziła,
    chociaż też możliwe.

    Najpierw nadkole zdejmij i zobacz jak to z wierzchu wygląda.

  2. #12
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2007
    Mieszka w
    Lubasz
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm automat 2013r.
    Postów
    185

    Domyślnie

    do pelusz1
    Nadkole może być mokre, ponieważ olej trafia na to samo nadkole z przelewu ze zbiorniczka oleju pompy - przyczyna to za wysoki stan oleju

    Jeżeli czyściłeś złącza przewodów jakimś płynem do elektroniki to warto przedmuchać wszystko sprężonym powietrzem.

    Jeżeli pompa pracuje zbyt długo, żeby osiągnąć odpowiednie ciśnienie - to obstawiałbym, zbyt słabo dokręconą śrubę odpowietrzającą (uwaga, żeby nie zerwać gwintu), lub jakiś przeciek wewnętrzny na uszczelnieniach siłowników, lub elektrozaworach. W tym przypadku bez rozebrania się nie obędzie.
    Nie ma co się bać rozbiórki siłowników i wymiany uszczelnień. Nie wiem ile dałeś za skrzynię z nowym aktywatorem - ale ja za dorobienie uszczelnień tłoczysk siłowników zapłaciłem z przesyłką 65 zł. Warto rozważyć naprawę - a nie wymianę na niepewne urządzenie.
    Powodzenia
    wal_kon

  3. #13
    pelusz1
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał wal_kon Zobacz post
    do pelusz1
    Nadkole może być mokre, ponieważ olej trafia na to samo nadkole z przelewu ze zbiorniczka oleju pompy - przyczyna to za wysoki stan oleju

    Jeżeli czyściłeś złącza przewodów jakimś płynem do elektroniki to warto przedmuchać wszystko sprężonym powietrzem.

    Jeżeli pompa pracuje zbyt długo, żeby osiągnąć odpowiednie ciśnienie - to obstawiałbym, zbyt słabo dokręconą śrubę odpowietrzającą (uwaga, żeby nie zerwać gwintu), lub jakiś przeciek wewnętrzny na uszczelnieniach siłowników, lub elektrozaworach. W tym przypadku bez rozebrania się nie obędzie.
    Nie ma co się bać rozbiórki siłowników i wymiany uszczelnień. Nie wiem ile dałeś za skrzynię z nowym aktywatorem - ale ja za dorobienie uszczelnień tłoczysk siłowników zapłaciłem z przesyłką 65 zł. Warto rozważyć naprawę - a nie wymianę na niepewne urządzenie.
    Powodzenia
    ja właśnie w tamtej skrzyni spaprałem gwint od aktywatora, przyczyną tych objawów okazała się pompa straciła swoją wydajność, przy tym jak już zaczęła uczyć wyskoczył komunikat błąd załączenia 3 i 4 biegu najpewniej teflonowe podkładki wybieraku do wymiany więc aktywator w poniedziałek wyskakuje z alfy wszystkie uszczelnienia zostaną wymienione na nowe tylko mam pytanko czy muszę wyjmować wybierak żeby zmienić te teflony?

    - - - Updated - - -

    a i jeszcze jedna rzecz w aktywatorze najpewniej są uszczelniacze o przekroju prostokątnym czy jeżeli je zastąpie zwykłymi oringami będzie wszystko ok? chcyba że można gdzieś dostać jakis zestaw naprawczy uszczelniaczy żeby wszystko było jak należy? z góry dzięki wszystkim za okazaną pomoc w tym rebusie.

  4. #14
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,469

    Domyślnie

    Cytat Napisał wal_kon Zobacz post
    ale ja za dorobienie uszczelnień tłoczysk siłowników zapłaciłem z przesyłką 65 zł. Warto rozważyć naprawę - a nie wymianę na niepewne urządzenie.
    Daj namiary
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  5. #15
    pelusz1
    Gość

    Domyślnie

    500 038 104

  6. #16
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2007
    Mieszka w
    Lubasz
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm automat 2013r.
    Postów
    185

    Domyślnie

    Kolega pelusz1 podał nr telefonu.
    dokładnie to są namiary do firmy PROMASZ z Wrocławia (http://www.promasz.pl/).
    Ja wymieniłem uszczelnienia:
    Uszczelnienie K8 8x13x2,2k PTFEbr/or - 1 szt.
    Uszczelnienie K8 14,7x20x3,6k PTFEbr/or - 2 szt.
    Uszczelnienie S9 11x15,7x2,2k PTFEbr/or - 2 szt.

    Uszczelnienie S9 - to uszczelnienie zgarniające. Montuje się je na dole i do góry pionowego siłownika. Warto zwrócić uwagę na sposób montażu - odpowiednio skierowane pióro (ledwo je widać).

    Uszczelnienie K8 8x13x2,2k - to uszczelnienie tłoczyska pionowego.

    Uszczelnienia K8 14,7x20x3,6k - 2 szt. - to uszczelnienia tłoczyska poziomego.

    Nie wymieniałem uszczelnień siłownika sprzęgła.

    Dodatkowo wymieniłem wszystkie oringi w elektrozaworach.

    Uwaga! To są uszczelnienia jakie zostały dobrane do wymiarów elementów w moim aktywatorze.
    Ja zamówiłem wszystkie uszczelnienia x2 (dla bezpieczeństwa montażu).
    Ostatnio edytowane przez wal_kon ; 19-06-2012 o 19:34 Powód: Pomyłka w ilości uszczelnień i opisie + orty ;)
    wal_kon

  7. #17
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    147
    Postów
    280

    Domyślnie

    Kolego pelusz1,
    czy przypadkiem nie masz części z jakiegoś starego aktywatora?

    Dokładnie to szukam płyty tylnej z siłownikiem pionowym, albo samego wałka tegoż siłownika.

    pozdrawiam

    - - - Updated - - -

    Co do uszczelnienia aktywatora, to faktycznie, nie jest to trudne - przerabiałem to ostatnio.
    Jednak teraz zrobiłbym to już dużo szybciej, gdyż jest tam kilka knyfów i trzeba to rozgryźć - tu podziękowania dla kolegi Waldka - wal_kon, który dużo mi podpowiedział podczas naprawy aktywatora.

    Kolego pelusz1,
    jeśli jesteś z WLKP to zapraszam z aktywatorem - pomogę Ci go zreanimować - kasta piwa mile widzana ;-)

  8. #18
    pelusz1
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał gord Zobacz post
    Kolego pelusz1,
    czy przypadkiem nie masz części z jakiegoś starego aktywatora?

    Dokładnie to szukam płyty tylnej z siłownikiem pionowym, albo samego wałka tegoż siłownika.

    pozdrawiam

    - - - Updated - - -

    Co do uszczelnienia aktywatora, to faktycznie, nie jest to trudne - przerabiałem to ostatnio.
    Jednak teraz zrobiłbym to już dużo szybciej, gdyż jest tam kilka knyfów i trzeba to rozgryźć - tu podziękowania dla kolegi Waldka - wal_kon, który dużo mi podpowiedział podczas naprawy aktywatora.

    Kolego pelusz1,
    jeśli jesteś z WLKP to zapraszam z aktywatorem - pomogę Ci go zreanimować - kasta piwa mile widzana ;-)
    akurat tylnej płyty z aktywatora nie posiadam, moja operacja z bellą przebiegła pomyślnie dzięki za wskazówki pozdrawiam.

Podobne wątki

  1. [159] szum przy spadku obrotow silnika
    Utworzone przez piotrek alfa159 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 17-05-2019, 15:32
  2. Czy pompę wysokiego ciśnienia w JTD się odpowietrza?
    Utworzone przez kvothe w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 11-09-2015, 08:10
  3. Klimatyzacja, nie zawsze się włącza
    Utworzone przez Dron w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 03-08-2015, 19:47
  4. Dlaczego trzeba wymieniać pompę wody zawsze razem z rozrządem.
    Utworzone przez Pablo. w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 21-06-2012, 07:44
  5. Duszenie przy spadku obrotow.
    Utworzone przez baronkowaty w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-04-2010, 14:33

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory