Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Pytanko do właścieli 156-ek.

  1. #1
    Użytkownik Romeo Avatar phantom71
    Dołączył
    07 2006
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    AR 156 1.8TS 16V 10.1998
    Postów
    656

    Domyślnie Pytanko do właścieli 156-ek.

    Czy ktoś wymieniał przy przednim drążku stabilizatora same poduszki gumowe???
    W oryginale drążek występuje jako cała nierozbieralna część.
    Na rynku pojawiły się same gumy prod. Vema.
    Widząć drążek, klamra spinająca gumy jest zgrzana razem z nakrętkami natomiast od strony koła występuje zgrubienie, które uniemorzliwia wysunięcie całości.
    Pytanko podstawowe, jak to wymienić i czy jest sens.
    Stabilizator cena ok. 250 zł vs gumy 2x 12 zł + robocizna.
    Z góry dziękuję za podpowiedzi.

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2006
    Mieszka w
    Stalowa Wola
    Auto
    Giulia MY22 Estrema było 156 2x147 166Busso 159...
    Postów
    772

    Domyślnie

    no w alfie jeszcze tego nie robilem ale jak mialem praktyki to tez takie cos robilimy troche kombinacji i sie udawalo
    alfa romeo jest 159 & 147 była 166 3.0.v6 super!!156jtdx2 147jtd8v

  3. #3
    Marcino 156
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał phantom71
    czy jest sens.
    Sens jest jak najbardziej, wymieniając gumy zamiast calego stabilizatora zostaje w kieszeni jakies +/- 300 PLN większość włascicieli 156tek tak robi a efekt wymiany jest taki sam jak byś założył nowy stabilizator pod warunkiem że gumy nie będą od Pana Czesia tylko naprawde dobrej jakości to samo się ma jesli Pan Czesio zabierze sie za wymiane nie mając bladego pojęcia co i jak, od razu warto tez wymienić łączniki stabilizatora przy tej operacji.


    p.s ale siem tego Pana Czesia czepiłem..... :mrgreen: :mrgreen:

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar phantom71
    Dołączył
    07 2006
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    AR 156 1.8TS 16V 10.1998
    Postów
    656

    Domyślnie

    No dzięki Panowie, bo właśnie się zastanawiałem jak to można wymienić , na sklepie mam gumy (dobrej jakości) ale pamiętam budowę drążkka stabilizatora i jakoś nie widziałem możliwości łatwej wymiany
    Gumy są nacinane, ale cholercia obejmy zgrzewane i bądź chłopie mądry co tu powiedzieć klientom

  5. #5
    kaiowas
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał phantom71
    No dzięki Panowie, bo właśnie się zastanawiałem jak to można wymienić , na sklepie mam gumy (dobrej jakości) ale pamiętam budowę drążkka stabilizatora i jakoś nie widziałem możliwości łatwej wymiany
    Gumy są nacinane, ale cholercia obejmy zgrzewane i bądź chłopie mądry co tu powiedzieć klientom
    Jezeli masz gumy to proponuje zdjac stabilizator i zawiez go do warsztatu ,ktory zajmuje sie regeneracja-za przełozenie wezma pare złotch i bedzie git ,no chyba,ze masz jakis migomat i lubisz sie meczyc,ale wedug mnie nie warto i raczej niemozliwe na nie wymontowanym stabilizatorze.

  6. #6
    pumba
    Gość

    Domyślnie

    jeśli chodzi o przedni stabilizator to wyciągnięcie skończy sie odkreceniem całej kołyski co juz sie nie opłąca(da sie zrobic na aucie własnie skończyłem to robic(pije juz browarka))
    a tył da sie zrobic bez odkrecania łączników:]
    alez ja jestem sprytny

    Nie wiem gdzie widzicie problem bez nalotu bez kłopotu (dąze do niemozliwego nie stukające zawieszenie w alfie jeszcze prawy górny wachac.....)

    pozdrawiam

  7. #7
    filip
    Gość

    Domyślnie

    same gumki sie wymienia to zadna nowosc zawsze tak robie i lączniki cala impreza kosztuje 200 zeta robocizna gumki chyba ze 30 a laczniki z 50 do 100 Fakt ze trzeba opuscic sanki i jest troche pracy na dodtek nowy stb kosztuje juz sam 400 jeszcze robocizna to sie nie oplcało by nikomu :mrgreen:

Podobne wątki

  1. Pytanko:)
    Utworzone przez misiu7911 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 04-01-2013, 10:51
  2. pytanko ????
    Utworzone przez lacky w dziale 166
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 12-03-2010, 19:20
  3. [146] 1,7 16v pytanko
    Utworzone przez medziu-damian w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 21-02-2008, 20:33

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory