Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Temat: Klimatyzacja

  1. #1
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Danek
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Gdańsk/Debrzno
    Auto
    Alfa Romeo 156 FL 1,9jtdm Była Alfa Romeo 156 2.0TS 2000r.
    Postów
    363

    Domyślnie Klimatyzacja

    Przeszukałem chyba wszystkie wątki na temat klimy ,ale podobnego nie znalazłem. Mianowicie problem jest taki, że klima mi słabo chodzi i auto jest przy włączonej klimie bardzo słabe i silnik aż buczy. Czy to tylko brak czynnika czy coś poważnego???

  2. #2
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar lesio80
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    tychy
    Auto
    Narazie Fiat Panda 1.2 i 60 szalonych chabet , AR będzie za jakiś czas
    Postów
    417

    Domyślnie

    Przy włączonej klimie auto jest słabsze ale przy 2.0 myślę że ten spadek mocy jest raczej bardzo słabo odczuwalny, pojedz na stcje gdzie napełniają klimę może coś będą więcej wiedzieć.
    Buczenie silnika to może być sprężarka od klimatyzacji z którą może jest coś nie tak, albo może zupełnie nie masz czynnika chłodzącego który też odpowiada za smarowanie sprężarki.

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar Dugit
    Dołączył
    08 2009
    Auto
    159 SW 2.0JTDm i 156 SW 1.9JTD
    Postów
    209

    Domyślnie

    Za smarowanie sprężarki to raczej olej odpowiada, który też się uzupełnia w układzie klimatyzacji razem z gazem.
    Może nie ma oleju i się sprężarka zaciera.

    Pozdro
    Dugi

  4. #4
    marekkijonka
    Gość

    Domyślnie

    Kolego na twoim miejscu nie włączałbym klimy gdybym miał wątpliwości co do ilości czynnika i jego obecności w układzie. Jeżeli czynnik ci się ulotnił to wraz z nim substancje smarujące. To grozi zatarciem sprężarki która nie jest tania. Druga rzecz to że przy zacieraniu się sprężarki w układ idzie z niej pełno syfu (opiłków tworzących się w procesie zacierania się). One są w układzie i krążą aż dotrą do zaworu rozprężnego w parowniku. Tam po prostu go zatykają na amen. Nie jest to wyssane z palca bo sam sobie tak zrobiłem w prawdzie w volvo ale i tak droga sprawa. Nawet dwukrotne płukanie nic nie pomoże tylko wyciągnięcie parownika co się wiąże z rozebraniem kokpitu. Mam nadzieje że znasz już ryzyko i pojedziesz do serwisu(przynajmniej sprawdź szczelność układu i ilość czynnika)...
    Życzę powodzenia

  5. #5
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Danek
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Gdańsk/Debrzno
    Auto
    Alfa Romeo 156 FL 1,9jtdm Była Alfa Romeo 156 2.0TS 2000r.
    Postów
    363

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedzi. Przed wyjazdem do serwisu nie będę jej włączał, choć i tak tego nie robiłem. pozdro

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar Woland83
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Malanów
    Auto
    Alfa Romeo 156 TS 2.0L '99 selespeed 155KM Grigio Chiaro met.
    Postów
    1,118

    Domyślnie

    Dziś mechanik stwierdził że mam nie szczelną sprężarkę i że poszedł jakiś uszczelniacz na niej. W praktyce wygląda to tak że koszt tego uszczelniacza wynosi 180 zł plus robocizna i nabijanie = 600zł taką mam opcje u mechanika który się widać zna na robocie. Poza tym mam mało czynnika i twierdzi że przy tak małej ilości ok(15 gr) może dojść do degradacji jak to ujął ładnie całego układu. Czy to prawda i czy te ceny są rzeczywiście takie jak mówi?
    Ps. co grozi mi jak nie używam klimy i nie nabiłem jej jak dotąd? Wiem że trzeba jej używać, ale jakoś w tym miesiącu nie mam na tą opcję funduszy przeznaczonych. Co radzicie koledzy>?

  7. #7
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Wieruszów
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 JTS LPG 2002r po LF
    Postów
    1,982

    Domyślnie

    Skoro nie ma czynnika chłodzącego w układzie to znaczy że jego miejsce zajęło powietrze a z nim wilgoć i zanieczyszczenia . To one właśnie robią najwięcej szkody w całym systemie. I właściwie paradoksalnie najwięcej szkód robią gdy klima jest wyłączona bo zalegają w jednym miejscu nie są wiązane z czynnikiem chłodzącym i co za tym idzie nie są filtrowane przez osuszacz . Oczywiście jeśli masz tak mało czynnika to nie powinieneś włączać sprężarki.Jedyne co mi przychodzi do głowy co byś mógł zrobić to w tym tygodniu popracować po godzinach.

  8. #8
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    156 2.5 V6 190HP 1999, 159 1.9jtdM 150KM 2006
    Postów
    1,317

    Domyślnie

    Mechanicy, jakby było 15gr czynnika w układzie to nic byś nie zrobił. Układ musi mieć przynajmniej 2.4bar nabite w układ żeby w ogóle się włączyć - za to odpowiada presostat. Słabe chłodzenie to np mała ale i za duża ilość czynnika w układzie. Włączają Ci się wentylatory przy pracy na postoju z włączoną klimatyzacją?

    Jakby poszło uszczelnienie na sprężarce to ta powiedziałaby PAPA i układ się nie włączy. Moja rada będziesz w gdańsku pojedź do firmy GABRAT na letnicę i tam Ci zrobią wszystko jak trzeba. Nie są bardzo tani, ale też nie zdzierają a nie odwalają fuszerki. W trójmieście chyba najlepszy serwis klimatyzacji.

  9. #9
    Użytkownik Embrion Avatar dawidov
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Katowice, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo 156 TS 2.0 <114 kW> 1997r
    Postów
    19

    Domyślnie

    Witam dołączę do tematu mam podobny problem tylko z tym ze miałem nabijana klimę we wrześniu zeszłego gdyż było mało odczynnika i klima się nie załączała .Nabili do fola sprawdzili szczelność niby żadnych wycieków a teraz jak się zrobiło cieplej klima nie działa niby podczas załączania silnika kontrolka z klimy ie zapala ale nie chłodzi . Jak klima była sprawna było słychać sprężarkę taki delikatny trzask jak się sprężarka załączała teraz tego nie ma . Na razie nie mam możliwości podjechania do serwisu klimy gdyż mam kontuzje i nogę niesprawna ,ale podejrzewam prędzej przekaźniki bo chyba jest jakiś za nią odpowiedzialny jeżeli się mylę poproszę o skorygowanie mojej wypowiedzi przez osoby bardziej zaznajomione w tym temacie i o jakiś opisik za co dany przekaźnik przy akumulatorze co as za co są odpowiedzialne nie mam osłony na nich ani żadnego schematu wiec szukanie igły w stogu siana .Samochód alfa romeo 2.0 TS 1997 114 kW .

  10. #10
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Danek
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Gdańsk/Debrzno
    Auto
    Alfa Romeo 156 FL 1,9jtdm Była Alfa Romeo 156 2.0TS 2000r.
    Postów
    363

    Domyślnie

    Dzięki dcfan. Czemu cię nie widzę na spotach? Zapomniałeś o KARP???

Podobne wątki

  1. Klimatyzacja
    Utworzone przez cinek003 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-04-2014, 12:36
  2. Klimatyzacja w 159
    Utworzone przez sAweK w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-02-2014, 18:46
  3. Klimatyzacja!
    Utworzone przez Green Boy w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 27-03-2013, 10:08
  4. [33] klimatyzacja
    Utworzone przez elbus w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 23-07-2010, 15:14
  5. Klimatyzacja???
    Utworzone przez sylwek9161 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 13-07-2010, 15:17

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory