Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 17 z 17

Temat: Uszczelka głowicy, wymiana

  1. #11
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar richi102
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Ford Mondeo MK4 1.8 TDCI 2010
    Postów
    381

    Domyślnie

    Mam nadzieję że pierścienie będą całe. Jak są walnięte to koszta trochę wzrosną, tym bardziej że robocizna trochę więcej kosztuje za wszystko jak w Polsce. Za tydzień jadę wymieniac wahacze z tyłu to przy okazji sprawdzę komprecję. Z tego co mi mówił mechanik to jak kompresja będzie dobra to pierścienie powinny byc całe.
    Co do części to muszę zamawiac z polski, różnica dośc duża w porównaniu do cen z Alledrogo:
    Uszczelka głowicy (komplet uszczelek) + świece -140euro
    Uszczelka pokrywy zaworów + uszczelniacze - 135euro
    Pasek rozrządu - 50euro
    Śruby głowicy 50euro
    Za robociznę, planowanie głowicy i płyny muszę dac około 350euro.
    ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Wysyłka jakieś 80-120zł z polski, a świec nie muszę miec platynowych, tym bardziej że Alfa ma posłużyc jeszcze jakiś roczek, a póżniej będzie nowsza i chyba inny modej
    Czy jest ktoś na forum kto sprzedaje części i u kogo można to wszystko kupic? Zaoszczędził bym parę groszy na wysyłkach z allegro. Chociaż napiszę do tanifiat i jeszcze jakiś sklep mam z allegro w którym już kupowałem i może wszystko będą mieli.

  2. #12
    MarcinTM
    Gość

    Domyślnie

    Wiecie co? Myśłicie, że lepsze są nowe śruby? W czasach gdzie leci się na ilość nie na jakość i pełno jest klepaczy robiących rzeczy made in china.
    W starym trabancie podwozie, znaczy rama metalowa (reszta to plastik oczywiście) miała śruby mosiężne! Znajdźcie mi takie w dzisiejszych autach.
    Rozkręcałem całe podwozie bez wysiłku - robiliśmy z bratem wózek hehe. Nie jeden mechanik wie, że starsze śruby nie rdzewieją i są trwalsze niż te niby nowe i dobre dzisiejsze.
    Brakuję mi tych czasów gdzie przykładano się do jakości bo był na to czas,a nie gonitwa za kasą i ilością... Ale żem OT napisał - chyba stary się robię

  3. #13
    ViP Znawca Avatar cinas
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Tomaszów Maz. czasem Piła
    Auto
    Alfa 159 SW -> 2007->1.9 16v JTD->136KM
    Postów
    1,612

    Domyślnie

    kabanow nie szydź tylko merytorycznie byś coś dodał do mojej wypowiedzi. pisząc o dwóch uszczelkach mam na myśli jedną bezpośrednio pod kolektor (4 dziury) i drugą na łączeniu wydechu z kolektorem ( 2 dziury). co do silikonu zamilcze. żal
    Ostatnio edytowane przez cinas ; 13-05-2011 o 13:29

    Było Skromne 156 1.8 TS 144 km i mniej skromne 156SW 2,5 V6 i były powody do mruczenia
    Jest
    klekot 159 SW 1.9 JTD i 136 km i nie ma powodów do mruczenia
    ALFA-i każdy dzień jest inny

  4. #14
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 TS
    Postów
    613

    Domyślnie

    Cytat Napisał cinas Zobacz post
    kabanow nie szydź tylko merytorycznie byś
    Cinas źle to odebrałeś Lada moment będę składać silnik do kupy i zbieram informacje.Myslałem ze dla lepszej szczelności głowica-kolektor wydechowy lepiej zastosować 2 uszczelki.Stąd pojawiło sie moje pytanie, a z tym sylikonem to po prostu sie nie znam- pytałem

    Nerwowy jesteś....

    Dziekuje Ci za wyjaśnienie, ze wystarczy jedna uszczelka na kolektor wydechowy a ta druga na wydech.
    Ostatnio edytowane przez kabanow ; 13-05-2011 o 17:46

  5. #15
    ViP Znawca Avatar cinas
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Tomaszów Maz. czasem Piła
    Auto
    Alfa 159 SW -> 2007->1.9 16v JTD->136KM
    Postów
    1,612

    Domyślnie

    poprostu tak to odebrałem jako szyderę. jeśli chcesz użyć starych uszczelek wydechowych wyczyść je szczotką drucianą i zastosuj pastę do uszczelniania wydechu i będzie ok

    Było Skromne 156 1.8 TS 144 km i mniej skromne 156SW 2,5 V6 i były powody do mruczenia
    Jest
    klekot 159 SW 1.9 JTD i 136 km i nie ma powodów do mruczenia
    ALFA-i każdy dzień jest inny

  6. #16
    syfon
    Gość

    Domyślnie

    Po zrzuceniu głowicy na pewno warto ją pomierzyć. Czy jest prosta czy nie ma wżerów. Jeśli coś nie tak to planowanie. Warto również przyjrzeć się zaworom. Jeśli silnik ma znaczący przebieg to można by zregenerować głowicę. Oprócz tego korzystając z tego że mamy wgląd w cylindry to dokładne pomiary cylindrów i jeśli są jakieś wątpliwości co do stanu pierścieni i tłoków to również ich wyjęcie i może wymiana pierścieni. Ale o tym to musi mechanik decydować. Oprócz tego to co koledzy wcześniej pisali.

  7. #17
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar richi102
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Ford Mondeo MK4 1.8 TDCI 2010
    Postów
    381

    Domyślnie

    Dzięki za rady.
    Głowicę daję na pewno do planowani. Mój mechanik powiedział że bez planowani nie chce tego robic. Auto ma 149tes km, ale możliwe że był kręcony. Pierścieni i tłoków nie chciał bym ruszac, trochę to kosztowne w tym rudym kraju, no ale jak będzie trzeba to się zrobi.
    Auto na pewno sprzedam/oddam na koniec roku, albo na początku przyszłego i wracam do polski. Nie chciał bym ładowac w nią na zapas, tylko niezbędne rzeczy, ale bez druciarstwa i fuszery. Do czasu sprzedaż myślę że zrobię nią max 9tyś km. Jakiś czas temu chciałem ją sprzedac bądź zamienic na coś z mniejszym silnikiem i tańszymi częściami, bo ciągle coś trzeba robic, a w miesiącu robię 1000-1400km. Jak pomyślałem że mam jeździc przez te parę miesięcy np. 206, fiesta itp. to wolę sobie odmównc kilka rzeczy i dalej jeździc Alfom
    Na razie czekam na tylne zawieszenia (powinno dojśc w ciągu paru dni), a uszczelkę i wszystkie wspomniane rzeczy gdzieś w połowie czerwca, oczywiście jak nic nie przewidzianego się nie wydarzy. Tak jak wcześniej wspominałem przy zawieszeniu sprawdzę kompresję.

Podobne wątki

  1. Uszczelka głowicy do wymiany? 2.0 TS
    Utworzone przez EC30 w dziale 166
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 26-08-2015, 08:23
  2. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 01-06-2014, 10:42
  3. Jaka uszczelka głowicy?
    Utworzone przez nelo89 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 08-12-2013, 00:43
  4. Potrzebna uszczelka głowicy do 1.8 ts na dziś!!!!!!
    Utworzone przez DRACUS666 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 10-03-2013, 21:50
  5. [156] Uszczelka głowicy?
    Utworzone przez Redian w dziale 156
    Odpowiedzi: 82
    Ostatni post / autor: 08-02-2011, 20:36

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory