Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: FiatEcuScan "Invalid ISO code"

  1. #1
    monter
    Gość

    Unhappy FiatEcuScan "Invalid ISO code"

    Witam,
    Po półrocznych bojach z interesem i programami do ECU, w końcu zainstalowałem FiatEcuScan w wersji 2.8.2 i zadziałało.
    Można powiedzieć że uzyskałem komunikację z moim ECU.

    Odpalam program w wersji 2.8.2, wybieram z listy: Alfa Romeo -> 145; 1.4; TS; 16V -> Engine i tutaj wyświetla mi się sterownik Bosch Motronic M2.10.4. Wybieram go i się łącze z ECU.
    Po połączeniu pojawia się komunikat "Invalid ISO code", klikam przycisk ignorujący to "Y" i przeglądam wybrane parametry - ale program pokazuje mi głupoty typu 95V na akumulatorze....

    I w zasadzie to prawidłowo, bo przed chwilą doszedłem do informacji że w moim samochodzie jest przecież Bosch Motronic M1.5.5.
    Ta wersja ECU jest dostępna do wyboru z listy, ale należy wybrać inny model Alfa Romeo 145; 1.4; TS; 16V z 98 roku (moje auto jest z 1997).
    Odkryłem to teraz, z dala od samochodu, spróbuję jutro wieczorem wybrać ta opcję i sprawdzę czy zadziała komunikacja z moim ECU.

    Pytanie brzmi. Czy ktoś łączył się z M1.5.5 miał podobne problemy z FES i komunikatem "Invalid ISO code"? Może jakoś to się omija, albo może mam nie zwracać uwagi na podany na liście rocznik, a wybrać model z moim ECU M1.5.5?
    Programista chyba popełnił błąd wrzucając do mojego rocznika wersje ECU Bosch Motronic M2.10.4, albo w innej opcji podał zły rocznik, zamiast '98 ma być że np. do '98.....?
    Ostatnio edytowane przez monter ; 26-05-2011 o 21:01

  2. #2
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar alfaradek146
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Wodzislaw Śląski
    Auto
    Alfa Romeo 146, 1,6 16V, TWIN SPARK
    Postów
    218

    Domyślnie

    Wybierz ten silnik gdzie jest 98 rok i bedzie działać, ja też mam tak w swojej 146 auto mam z końca roku 99 a wybieram opcje z 98 i śmiga aż miło... Pozdrawiam
    Alfy to zaczarodziejskie samochody

  3. #3
    monter
    Gość

    Domyślnie

    Niestety, przy wyborze modelu auta z komputerem M1.5.5 pojawia się z kolei komunikat "Brak komunikacji z ECU"...
    Ręce opadają... nie wiem co robić żeby uruchomić ten interfejs...

  4. #4
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar alfaradek146
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Wodzislaw Śląski
    Auto
    Alfa Romeo 146, 1,6 16V, TWIN SPARK
    Postów
    218

    Domyślnie

    Próbowałeś już z różnymi wersjami FES?? a Alfadiag, albo ten Alfa OBD??? Nic nie działa , oczywiście kluczym masz w pozycji zapłon..?
    Alfy to zaczarodziejskie samochody

  5. #5
    monter
    Gość

    Domyślnie

    Dziś poświęciłem kolejny wieczór i nie udało mi się połączyć z ECU.

    Zapłon oczywiście jest włączony, używałem przede wszystkim FiatECUScan, ale teraz pobrałem też i AlfaOBD i nic z tego.
    Za każdym razem nie chce mi się połączyć z M1.5.5.

    Pożyczyłem dziś podobny interfejs USB do Fiatów do kolegi, objawy identyczne, więc wykluczyłem uszkodzenie interfejsu.

    Problem musi leżeć w ustawieniach, Do mojego Viakena dostałem dość lakoniczną instrukcję w PDFie z ustawieniami, ale to nic nie pomaga.

    Jaki czas opóźnienia ustawiasz u siebie? Jakie szybkości transmisji wybierasz? Postaram się zrobić zrzuty ekranu moich ustawień.

    A jest możliwość że ten mój interfejs USB (popularny viaken niebieski z przełącznikiem) nie pasuje do mojego auta?

  6. #6
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar alfaradek146
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Wodzislaw Śląski
    Auto
    Alfa Romeo 146, 1,6 16V, TWIN SPARK
    Postów
    218

    Domyślnie

    Ja osobiscie mam niebieski interfejs bez żadnych przełaczników poprostu wpinam przejściowkę i podłączam do auta i działa, i tak jak napisałem nie mam żadnych przełączników a ustawienia mam ustawione jak na stronie tiatecuscan.pl tam jest instrukcja i u mnie działa właśnie z tymi ustawieniami a w programie tylko mam ustawiony który com i nic wiecej
    Alfy to zaczarodziejskie samochody

  7. #7
    monter
    Gość

    Domyślnie

    No tak, po przeszukaniu netu okazało się że posiadam wersję komputera M2.10.4 (mimo wyższego numeru to starszy model od M1.5.5).
    Znalazłem FES 2.5 w pełnej wersji i udało mi się połączyć z ECU. Na włączonym zapłonie działa nawet stabilnie, ale po uruchomieniu zapłonu czasami przerywa komunikację i rozłącza mi połączenie. Może to wina starszej wersji FESa, albo muszę dobrać inne ustawienia komunikacji portu COM.
    Po połączeniu z ECU pokazuje się na dole czerwony komunikat "Zbyt duże opóźnienia" (w komunikacji COMa z ECU).

    Używam szybkości transmisji: 9600; T/R: 1024bity, czas opóźnienia 1ms.
    Spróbuję nimi po manipulować i może połączenie będzie stabilniejsze.

    BTW, doczytałem też wielki czerwony napis na stronie FES, że najnowsza wersja łączy się z M2.10.4 w wersji demo (pokazuje przekłamane dane, ale połączenie nawiązuje..) :] .
    Pełne połączenie umożliwia tylko pełna wersja....
    Ostatnio edytowane przez monter ; 06-06-2011 o 09:13

Podobne wątki

  1. [146] Kontrolka "kluczyk code" i "marchewka".
    Utworzone przez Kuba5093 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 12-01-2013, 17:08
  2. Porblem z odpalaniem 156 1,9 jtd "CODE " - kluczyk pomaranczowy
    Utworzone przez lukaszeczek16 w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 24-06-2012, 20:24
  3. [159] Komunikat "System Code" na wyswietlaczu miedzy zegarami
    Utworzone przez Falcon40 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-04-2012, 08:21
  4. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 04-01-2012, 18:47
  5. Problem... nie odpala... miga dioda z kluczykiem "code".
    Utworzone przez Michu89 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 29-12-2011, 13:25

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory