Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25

Temat: temperatura pracy silnika, czujnik temperatury

  1. #1
    punkt
    Gość

    Domyślnie temperatura pracy silnika, czujnik temperatury

    Cześć,
    może przedstawię sprawę obrazowo :

    http://imageshack.us/photo/my-images/84/90122507.jpg/

    Powyżej temperatura pracy podczas jazdy w trasie.

    http://imageshack.us/photo/my-images/703/87822064.jpg/

    Tu, powyżej temp pracy w godzinnym korku, dodam, że czasem potrafi się jeszcze ruszyć 1-2mm w prawo.

    http://imageshack.us/photo/my-images/706/73562257.jpg/

    A tu powyżej największa zagadka. Ten sam korek, temperatura pracy silnika po .. włączeniu klimatyzacji!

    Jest ktoś w stanie mi wyjaśnić ten 'fenomen' ?
    Gdzie jest położony czujnik temperatury pracy silnika ? Może być zakłamanie odczytu przez klimę ? Może gdzieś 'coś' ucieka ? (piszę coś bo nie wiem co).
    Klima serwisowana 3 miesiące temu (odgrzybiona, wymienione filtry, chłodziwo itp).
    Układ chłodzenia serwisowany również 3 mies temu - sprawdzenie szczelności, wymiana płynu (śmiga na Paraflux Europa - zielony kolor).

    Czy to normalne żeby w wielkim korku gdy jest 29C na zewnątrz temp wzrastała tak jak opisałem na 2 foto czy to trochę za dużo ?

    pozdrowienia

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar majster_85
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Trzebnica
    Auto
    GT KLEKOT POWER
    Postów
    475

    Domyślnie

    Cytat Napisał punkt Zobacz post
    Cześć,
    może przedstawię sprawę obrazowo :

    http://imageshack.us/photo/my-images/84/90122507.jpg/

    Powyżej temperatura pracy podczas jazdy w trasie.

    http://imageshack.us/photo/my-images/703/87822064.jpg/

    Tu, powyżej temp pracy w godzinnym korku, dodam, że czasem potrafi się jeszcze ruszyć 1-2mm w prawo.

    http://imageshack.us/photo/my-images/706/73562257.jpg/

    A tu powyżej największa zagadka. Ten sam korek, temperatura pracy silnika po .. włączeniu klimatyzacji!

    Jest ktoś w stanie mi wyjaśnić ten 'fenomen' ?
    Gdzie jest położony czujnik temperatury pracy silnika ? Może być zakłamanie odczytu przez klimę ? Może gdzieś 'coś' ucieka ? (piszę coś bo nie wiem co).
    Klima serwisowana 3 miesiące temu (odgrzybiona, wymienione filtry, chłodziwo itp).
    Układ chłodzenia serwisowany również 3 mies temu - sprawdzenie szczelności, wymiana płynu (śmiga na Paraflux Europa - zielony kolor).

    Czy to normalne żeby w wielkim korku gdy jest 29C na zewnątrz temp wzrastała tak jak opisałem na 2 foto czy to trochę za dużo ?

    pozdrowienia
    u mnie jest tak samo. czasem po ostrzejszej jeździe wskaźnik pokazuje ciut wyższa temperaturę niż 90 stopni. pytałem rożnych osób i tak zawsze się dziej no chyba że mnie ściemniali
    ______________________________________________

    Majster_85

  3. #3
    Qmax
    Gość

    Domyślnie

    to jest norma tak samo mam. Silnik stojac w korku grzeje sie i chlodzi go tylko wlaczajacy sie wentylator, jak jedziesz, to ped powietrza non stop chlodzi silnik i temperatura spada

  4. #4
    punkt
    Gość

    Domyślnie

    tak, to jest normalne. Tzn logiczne - wiadomo - jak się jedzie to powietrze jest jeszcze wtłaczana przez pęd powietrza i cacy. To rozumiem.
    Ale klima ?!

    Może czujnik przekłamuje bo robi mu się zimniej.. ale to by było uwarunkowane położeniem czujnika. A gdzie on jest ?

  5. #5
    klaudiusz76
    Gość

    Domyślnie

    Mam to samo, po prostu chyba wiatrak chodzi cały czas i dlatego

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar aniol_jojo
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Ruszów
    Auto
    156 SW - 2.4 JTDm 2004r
    Postów
    1,987

    Domyślnie

    Włącza Ci się wiatrak, który schładza układ dlatego tak jest a nie inaczej. Czujnik temperatury zawsze przekłamuje, u mnie dla przykładu o 7oC
    "Alfa chociaż mała prowokuje do zgwałcenia pierwszych stu stron kodeksu drogowego."
    jest: 156 2.4 JTD 04r...
    była: Gtv 2.0 Twin Spark Verde Tropico 96r...

  7. #7
    Użytkownik Znawca Avatar kudlaty_bytom
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Alfa Romeo Gtv 2.0 TS
    Postów
    1,607

    Domyślnie

    jak kolega powyżej napisał, włącza się wiatrak przy klimie i temperatura spada

    a u mnie jest nieco inaczej normalnie jest koło 80*C, a kiedy właczę klimę, to rośnie do ponad 90*C i to dopiero jest dziwne
    ojca kolega ma cytrynę i ma podobne zjawisko, że na kilmie tempearatura nieco rośnie

    verdebiancorosso

  8. #8
    wojtasw007
    Gość

    Domyślnie

    Oj kolego żeby mi się tak nagrzewała jak Tobie to byłbym szczęśliwy. W środku w trasie pokazuje mi nieco wyżej 50 a w korku zawsze poniżej 90 załącza się wentylator i do 90 nigdy nie dochodzi. Nie wiem czy mam padnięty czujnik czy termostat...wydaje mi się, że czujnik bo termostat poprzedni właściciel wymieniał. A jak otworzę maskę to jest tak cholernie gorąco, że nie wierzę w te 60 stopni.

  9. #9
    Użytkownik Romeo Avatar aniol_jojo
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Ruszów
    Auto
    156 SW - 2.4 JTDm 2004r
    Postów
    1,987

    Domyślnie

    Wojtasw007 - ja wymieniałem termostat 2x w ciągu roku (Vernet czy jakoś tak)
    "Alfa chociaż mała prowokuje do zgwałcenia pierwszych stu stron kodeksu drogowego."
    jest: 156 2.4 JTD 04r...
    była: Gtv 2.0 Twin Spark Verde Tropico 96r...

  10. #10
    klaudiusz76
    Gość

    Domyślnie

    U mnie najwyższa Temperatura to letko ponad 90 stopni w korku ...... a jak włącze klime to równe 90

Podobne wątki

  1. [159] 1.8 mpi czujnik temperatury oleju. Nie pokazuje temperatury silnika.
    Utworzone przez Stepaniuk w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 28-12-2017, 11:51
  2. Olej a temperatura pracy silnika
    Utworzone przez Luktoja w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 04-03-2013, 15:39
  3. [159] Temperatura pracy silnika
    Utworzone przez KuASY w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 01-12-2012, 11:21
  4. Czujnik Temperatury wody a temperatura silnika i termostat
    Utworzone przez black1233 w dziale 156
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 26-01-2012, 18:11
  5. temperatura pracy silnika
    Utworzone przez eMSi_113 w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 30-01-2010, 21:23

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory