Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Temat: Nie polecam ASO Autobial w Lublinie

  1. #1
    ZBANOWANY Romeo
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    166 2.5V6 CF2 4HP20
    Postów
    655

    Angry Nie polecam ASO Autobial w Lublinie

    Jestem właścicielem samochodu Alfa Romeo 166 z automatyczną skrzynią biegów. Drogą telefoniczną umówiłem się z pracownikiem serwisu Autobial Lublin przy ul. Mełgiewskiej na wykonanie usługi odczytania kodów błędów z komputera skrzyni biegów. Sądziłem, że ASO wykona usługę solidnie. Jak się później okazało niestety bardzo się pomyliłem.

    W ASO pojawiłem się punktualnie. W biurze obsługi klienta nie było zupełnie nikogo przez jakieś 10 minut od mojego przyjazdu. Biuro było oczywiście otwarte
    więc teoretycznie wejść mógł każdy i wynieść co tylko było pod ręką. Pracownik biura na wstępie poinformował mnie o jak to sam określił "zasadach". Usługa odczytania kodów błędów jest płatna bez względu na to czy podłączenie do komputera będzie możliwe czy też nie. Oczywiście o tym fakcie nie zostałem poinformowany wcześniej. Moje zdziwienie było jeszcze większe gdy pracownik argumentował owe "zasady" faktem, że pracownik serwisu wykonuje pracę oraz "wszyscy tak robią". Grzecznie podziękowałem i wyszedłem gdyż jasno dano mi do zrozumienia, że sprawa nie podlega dyskusji.

    Zakładałem, że autoryzowany serwis jakim jest Autobial będzie w stanie bez problemu wykonać usługę o której pisałem wcześniej. Byłem w błędzie. Okazuje się, że ogólnie przyjęta definicja usługi czyli działanie podejmowane w celu zaspokojenia określonej potrzeby klienta jest sprzeczna z definicją serwisu Autobial Lublin.

    Jeśli chcecie płacić za naprawy oraz inne usługi, których nie może lub nie potrafi wykonać ASO Autobial to zapraszam na Mełgiewską 11 w Lublinie.

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar Wujek
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 16V TS
    Postów
    1,303

    Domyślnie

    Złodziejstwo się szerzy a fachowość serwisów i prywatnych zakładów naprawczych jeszcze bardziej. Ostatnio spadł mi wodzik na skrzyni biegów, szukałem mechanika żeby mi to zrobił, to tłumaczenia były że nie zrobi bo ciężki dostęp aż do próby wmówienia, że skrzynię trzeba wyciągać. W końcu załatwiłem kanał i po kilkunastu minutach sam to naprawiłem. Wodzik oczywiście nowy jest już zamówiony.

    PS. Pogadaj z dowolnym mechanikiem, a usłyszysz że lepszego od niego w województwie nie ma. Najchętniej to wymiana klocków lub płynu do spryskiwaczy.
    Alfa Romeo rządzi i wymiata na ulicach świata. Gniecie diesle i auta D.
    Alfa Romeo 155 2.0 16V TS '97 - była
    Alfa Romeo 156 2.0 16V TS '98 - była
    Renault Laguna III 2.0 T '08 - była
    Dodge Caliber 2.0 CVT '07 - był
    Renault Laguna 2.0 dCi '12 - jest
    Lancia Delta 1.4 TB '09 - była
    Alfa Romeo GT 2.0 JTS '04 - jest

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar Jester
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Wrocław/Włodawa
    Auto
    AR 146 1.4 bx
    Postów
    948

    Domyślnie

    nie pamiętam ile w LBN jest ASO fiata ale chyba tam pojechaliśmy z "naszą" (wtedy naszą bo jeszcze było to auto rodzinne) alfą do nich bo coś pukało przy skręcie. jeździli, skrecali, na kanał i nic- stracony czas i pieniądze. pojechalismy zatem do rzeszowa (gdzie auto zostalo nabyte) i tam sie okazało...że kołpak sie telepie nawet na kanał nie wjechala w sumie to w LBN niemila obsluga byla
    If you just let me I'll find a way
    To ease your mind and for you to stay
    And I will untie all the ropes
    It's hard for me but believe me, I'm trying.

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar chmielo
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    156 - 2,5 V6 24V
    Postów
    62

    Domyślnie

    ...panowie nie wyolbrzymiajcie tematu ani z Autobialem, ani z innymi serwisami, opinie i tak będą zawsze skrajnie różne, dziadek, właściciel Fiata Pandy będzie zachwalał szybką wymianę klocków hamulcowych, wymagający klient Alfy będzie wnikliwie dopytywał co może być przyczyną awarii, usterki, a serwisant milczy, brak wiedzy,kompetencji, czyżbym naruszył jakieś tabu...Przepraszam
    Moim zdaniem, wiele sytuacji w serwisach ma na celu pozbyć się klienta niż pomóc, doradzić. Podpiąć pod kompa to nie sztuka, pytanie co dalej...
    V-6 akustyczna heroina

  5. #5
    ZBANOWANY Romeo
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    166 2.5V6 CF2 4HP20
    Postów
    655

    Domyślnie

    Słuchaj, ja nie chciałem od nich żadnej diagnozy. W swoich samochodach zawsze staram się samodzielnie diagnozować usterki bo mechanikom nie ufam. Chciałem żeby mi tylko odczytali kody błędów skrzyni bo sam nie mam odpowiedniego sprzętu. Nic więcej. Jeśli chceliby się mnie pozbyć to wystarczyło, żeby w rozmowie telefonicznej powiedzieli, że nie są w stanie tego zrobić, prawda?

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar chmielo
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    156 - 2,5 V6 24V
    Postów
    62

    Domyślnie

    Racja. Chyba za ostro poszedłem
    V-6 akustyczna heroina

  7. #7
    ZBANOWANY Romeo
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    166 2.5V6 CF2 4HP20
    Postów
    655

    Domyślnie

    W odpowiedzi na mój list z zażaleniem otrzymałem telefon od kierownika serwisu Autobial. Przedstawiłem swój punkt widzenia. Pan przedstawił swój. Nie wiem czy argumenty, których użyłem wpłyną na podejście do tematu pobierania opłat za nazwijmy to "nie do końca wykonywane" uslugi. Ponownie umówiłem się na wizytę na Mełgiewskiej. Panowie z serwisu mają spróbować połączyć się z komputerem skrzyni. Jeśli połączenie z komputerem nie będzie możliwe nie pobiorą ode mnie opłaty. Jestem umówiony na czwartek.

  8. #8
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    166 JTD
    Postów
    2,650

    Domyślnie

    takie pobieranie opłaty to czyste złodziejstwo.. u mnie tez jest jeden koles co tylko w elektronice siedzi i jesli nie wyszuka błedu lub nie jest w stanie się połączyc nie bierze nic

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta Avatar maciek_czer
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Czestochowa, Poland
    Auto
    AR 75 1.8IE
    Postów
    404

    Domyślnie

    Generalnie jest zasada że płaci się za podłączenie komputera. To że w aucie jest coś uwalone i nie można się połączyć z danym sterownikiem to nie wina serwisu/warsztatu/diagnosty... Wykonuje on usługę i traci czas, nie dziwi mnie pobranie opłaty, choć powinna być ona inna niż w przypadku powodzenia całej akcji.

    Przykładowo, auto wjeżdża na serwis, zostaje do niego wydelegowany pracownik, który w tym samym czasie zrobił by coś innego i zarobił kasę (pracownikowi też trzeba zapłacić), spędza np. 30 minut przy aucie i nie może się połączyć z sterownikiem i co? Nie płacimy bo się nie udało, półgodziny poszło na darmo.

    Zwłaszcza jeśli usługa jest wykonywana fabrycznym Examinerem, fakt braku połączenia ze sterownikiem może leżeć tylko w usterce auta.

    Analogicznie, jedziesz na nabicie klimy i okazuje się ona nieszczelna. Tez byś nie zapłacił bo nie wykonano usługi?

    Wykonano ale bez powodzenia, stracono czas i ileś tam czynnika (krytykantom powiem że test próżniowy nie wykrywa 70% nieszczelności), zużyto prąd, a wina jest w Twoim aucie, a nie w serwisie...

  10. #10
    ZBANOWANY Romeo
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    166 2.5V6 CF2 4HP20
    Postów
    655

    Domyślnie

    Podłączenie się do ECU skrzyni to nie jest diagnoza. To stosunkowo prosta operacja na 5-10 minut. Nie wymaga nadzwyczajnych umiejętności, nie trzeba nawet używać zbyt wielu szarych komórek. Jeśli połączenie nie może zostać nawiązane to uważam, że opłata nie powinna być pobierana. Inna sprawa, że muszę wierzyć serwisantowi na słowo. A może po prostu nie potrafi prawidłowo podłączyć Examinera? Dlaczego mam płacić za jego niewiedzę?
    Analogia do klimatyzacji jest zupełnie nietrafiona. Sprawdzanie szczelności i nabijanie układu czynnikiem to dwie osobne usługi. Ostatnio to przerabiałem. Okazało się, że mam nieszczelność więc zapłaciłem tylko za usługę sprawdzenia szczelności.

Podobne wątki

  1. 4c w Lublinie
    Utworzone przez August w dziale Lubelskie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-09-2014, 15:44
  2. Nie polecam ASO Autobial w Lublinie - ciąg dalszy
    Utworzone przez feecle w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 29-06-2011, 22:16
  3. 156 v6 w lublinie
    Utworzone przez tdz77 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-12-2010, 09:25
  4. Spotkanie w Lublinie
    Utworzone przez dominik156 w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 21-11-2008, 15:40
  5. Serwis w Lublinie
    Utworzone przez cronosik w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 23-04-2008, 11:35

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory