Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: Alfa 156 prosze o porade :)) na nadchodzacy sezon

  1. #1
    alanwroc
    Gość

    Domyślnie Alfa 156 prosze o porade :)) na nadchodzacy sezon

    A wiec tak .. rozpoczyna sie sezon wiec trzeba pozmieniac co nieco i moze cos mozecie mi doradzic..

    *Filtr powietrza sportowy nie mylic stożkowy z allegro za 2.99 co zwieksza moc silnika o 20koni chodzi mi o sportowy filtr powietrza w orginalna obudowe dedykowany do silnika 1.9JTD z 2005 roku 150 koni
    *Filtr paliwa (jest cos takiego jak sportowy ??)
    *Filtr oleju
    *Czyszczenie turbiny (jak to zrobic gdzie to robia ile to kosztuje ?)
    *Chipek na lato jakis co troszke koni doda ma ktos dobrego mechanika do polecenia ?
    *Xenony chodzi mi o te hid ktos cos moze polecic ? barwe ? sprzedawce z allegro badz jakis sklep? ciezko jest to zamontowac ? i jak to sie sprawdza w praktyce ?
    *Klocki hamulcowe przód&tył ktoś coś poleca ?? Żeby były dobre i nie piszczały za chwile jak to w audi miałem.. .. .. .


    Dzieki i pozdrawiam )

  2. #2
    provokator
    Gość

    Domyślnie

    http://shophost.net/shop_n/catalog/p...2937f8dfcda4cc
    tu masz fajny filterek dedykowany dla tego modelu alfy i silnika 1.9JTD

    a czyszczenie turbiny coś daje? nie lepiej przeczyścić same wtryskiwacze?

  3. #3
    alanwroc
    Gość

    Domyślnie

    a jak to zrobic i duzo to daje ? ( te wtryskiwacze) a turbine chce przeczyscic bo "moze" cos da i zeby jej zaraz nie regenerowac bo jak bedzie czystrza przy mojej jezdzie to dluzej pozyje )

  4. #4
    Krell
    Gość

    Domyślnie

    Pierwsze słyszę, żeby filtr powietrza podnosił moc auta i to o 20 km...jest to tani chwyt reklamowy. Taki filtr może tylko usprawnić układ dostarczania powietrza. Nazywa się to filtrem sportowym, gdyż w sportowych autach jako pierwszych zastosowano stożek, z uwagi na zmniejszenie oporów zasysanego powietrza i lepszą jego filtrację. Teoretyczne to więcej powietrza...Ale wszyscy wiedzą, że głową muru nie przebijesz.

  5. #5
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Milano_155
    Dołączył
    01 2008
    Mieszka w
    DW
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.5 V6
    Postów
    278

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krell
    filtr powietrza podnosił moc auta i to o 20 km...jest to tani chwyt reklamowy
    Oczywiscie ze tani chwyt marketingowy
    Il cuore ha sempre ragione.

    Senza cuore saremmo solo macchina...

  6. #6
    alanwroc
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krell
    Pierwsze słyszę, żeby filtr powietrza podnosił moc auta i to o 20 km...jest to tani chwyt reklamowy..
    ja wiem o tym P smieje sie z tego bo stożkowy filtr to można do beemki trójki z 3 ramiennymi felgami spod remizy albo do calibry wlozyc.. chodzi mi o to zeby ktos mi polecil dobry sportowy filtr powietrza ale nie stozkowy

  7. #7
    provokator
    Gość

    Domyślnie

    bierz tego noviteca no albo poszukaj jakiegoś K&N jeśli chodzi o końcówki wtryskiwaczy to odpowiedzialne są za wtryskiwanie paliwa do silnika, jeśli są przybrudzone lub też częściowo zapchane to może się to objawiać np spadkiem mocy lub nierówną pracą silnika, duszeniem itp
    jednakże przy tym roczniku auta wątpię aby były zapchane no chyba że ktośjakiś syf lał
    To samo można chyba też powiedzieć na temat czyszczenia turbiny, skoro auto ma niecałe 3 lata

  8. #8
    AR_33
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał alanwroc
    chodzi mi o to zeby ktos mi polecil dobry sportowy filtr powietrza ale nie stozkowy
    K&N ma duży wybór i ceny są w miarę rozsądne ( trzeba tylko poszukać najlepszej oferty )

  9. #9
    Paweł156
    Gość

    Domyślnie

    kolega alanwroc zalozyl dwa takie same tematy, w tym drugim Maciek156 podał cenne uwagi odnoscie filtrów k&n do jtd
    http://www.forum.alfaholicy.org/view...3a61c37d8b961e

  10. #10
    AR_33
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Paweł156
    kolega alanwroc zalozyl dwa takie same tematy, w tym drugim Maciek156 podał cenne uwagi odnoscie filtrów k&n do jtd
    http://www.forum.alfaholi...a3a61c37d8b961e
    OK temat zamykam. 8)

Podobne wątki

  1. Alfa rozwalona. prosze o pomoc i porade.
    Utworzone przez KornelPL w dziale 156
    Odpowiedzi: 56
    Ostatni post / autor: 26-12-2012, 12:50
  2. Prosze o porade w sprawie Alfa Romeo 147 1.9 z 2003r
    Utworzone przez Pietras90 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 09-03-2011, 10:51
  3. Alfa 156 2.0 Prosze o porade Amortyzatory.
    Utworzone przez AdrianAdd w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 28-02-2011, 09:10
  4. Alfa 156 2.0 Prosze o porade Amortyzatory.
    Utworzone przez AdrianAdd w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 24-02-2011, 17:28

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory