Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 34

Temat: JTS

  1. #1
    Emenems
    Gość

    Domyślnie JTS

    Muszę was zapytać bo mnie to dręczy.
    Chodzi mi o silnik 2.0 JTS który jest montowany po 2002 roku w AR 156 oraz AR 159.
    Wiem że jest to przerobiony 2.0 T.SPARK z bezpośrednim wtryskiem benzyny.
    Ale nigdzie się nie mogę dowiedzieć ile świec przypada na cylinder. Czy dwie jak w klasycznym TS czy tylko jedna? W żadnej publikacji sie o tym nie wspomina, a zdjęcia silnika sugerują że jest tylko jedna na cylinder. Tak w ogóle co oznacza dokładne skrót JTS ?

  2. #2
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Domino
    Dołączył
    10 2006
    Mieszka w
    Dzietrzkowice |EWE XXXX|
    Auto
    AR 155 & AR Crosswagon
    Postów
    208

    Domyślnie

    W silnikach JTS (Jet Thrust Stoichometric - bezpośredni wtrysk benzyny z wykorzystaniem ubogiej mieszanki w częściowym zakresie obrotów) 2.0, które napędzały 156, jak i w silnikach 1.9 i 2.2 (ze stajni Opla) montowanych w 159, jest tylko jedna świeca na cylinder. Miejsce drugiej zajał wtryskiwacz.
    AR 155 1.7 TS '95 & AR 156 SW 1.9 16v JTD '03

  3. #3
    Emenems
    Gość

    Domyślnie

    Dzięki za konkretną informację.

  4. #4
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    166 JTD
    Postów
    2,650

    Domyślnie

    na cuoresportivo jest temat poswiecony JTS, bezposredni wtrysk robi swoje niestety 8) fakt faktem ze te silniki potrzebuja wysokiej klasy paliw o niskiej zawartosci siarki..

    marcins737 a jak z wlasciwosciami słuchowymi?? tez tak fajnie slychac w kabinie silnik przy wyzszych obrotach jak TS??

  5. #5
    Marcino 156
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcins737
    i nadmiernym jak dla mnie hałasem przy dociąganiu do 7kobr
    A ja właśnie za to uwielbiam T.Ska :wink:

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2006
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    złom
    Postów
    723

    Domyślnie

    Moim zdaniem JTS jest trochę mułowaty W sensie reakcja na gaz jest jakaś masakryczna, ale to pewnie przez tą elektroniczną przepustnicę, i dzwiękowo fiatowy TS mi bardziej pasi. Aha nie wiem czy JTS ma coś wspólego z fiacinowymi TSami? Wydawało mi się, że to już jest na podzespołach GM.
    1984 GTV6 3.2 24V

  7. #7
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Domino
    Dołączył
    10 2006
    Mieszka w
    Dzietrzkowice |EWE XXXX|
    Auto
    AR 155 & AR Crosswagon
    Postów
    208

    Domyślnie

    Cytat Napisał PietereQ
    Moim zdaniem JTS jest trochę mułowaty W sensie reakcja na gaz jest jakaś masakryczna, ale to pewnie przez tą elektroniczną przepustnicę, i dzwiękowo fiatowy TS mi bardziej pasi. Aha nie wiem czy JTS ma coś wspólego z fiacinowymi TSami? Wydawało mi się, że to już jest na podzespołach GM.
    Fiatowy 2.0 TS i 2.0 JTS to praktycznie te same silniki, różnią się tylko głowicami, no i oczywiście układem zasilającym i zapłonowym.

  8. #8
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    166 JTD
    Postów
    2,650

    Domyślnie

    szanowni przedmowcy czy mogłby mi ktorys napisac co ma wspolnego TS do jednostek fiata?? np w odniesieniu do 2,0 16v fiata/lanci?? :roll:

    Fiatowy 2.0 TS i 2.0 JTS to praktycznie te same silniki, różnią się tylko głowicami, no i oczywiście układem zasilającym i zapłonowym
    blok jest tylko ten sam, pozatem oba motory dzieli wszystko :wink:

  9. #9
    Emenems
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alfista
    blok jest tylko ten sam, pozatym oba motory dzieli wszystko :wink:
    Nie zgodzę się, zgadzam się z Domino. Sporo na ten temat materiałów przerobiłem.

    PietreQ 2.0 JTS to ostatni typowo Alfikowy (lub jak nazywasz Fiatowski) silnik. Silniki 1.9 JTS i 2.2 JTS (o V6 nie wspomnę) to już zupełnie inna bajka ze stajni GM. Trochę szkoda, bo zabiera to AR całkiem sporo indywidualizmu. No ale jest nadzieja, w końcu GM zerwał współprace z Fiatem, więc za jakiś czas pewnie wszystko wróci do normy.

  10. #10
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Domino
    Dołączył
    10 2006
    Mieszka w
    Dzietrzkowice |EWE XXXX|
    Auto
    AR 155 & AR Crosswagon
    Postów
    208

    Domyślnie

    Jakiś czas temu czytałe, że inżynierowie pracują nad przystosowaniem starych dobrych V6 Alfy do normy emisji spalin Euro5. Zanosi się więc na wielki "come back". Ktoś może to potwierdzić?
    AR 155 1.7 TS '95 & AR 156 SW 1.9 16v JTD '03

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory