Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 27

Temat: [147] Wymiana wahaczy, gdzie najlepiej i najtaniej?

  1. #1
    xshopper
    Gość

    Domyślnie [147] Wymiana wahaczy, gdzie najlepiej i najtaniej?

    Witam,
    Muszę za około 5000tys km wymienić wahacze...dolny i górny lewy, w mojej alfie 147. Byłem dzisiaj w autoryzowanym serwisie Mozga i tam mi zaśpiewali 1160zł za całość....przyznam, że trochę mi ciśnienie skoczyło. Wiecie może gdzie można to zrobić dobrze, ale chociaż trochę taniej, i co sądzicie o zamiennikach? - czy wymiana na części oryginalne jest ważna? czy można sobie podarować i wymienić na tańszy zamiennik?

    czekam na wasze opinie, doradźcie coś z góry dzięki

  2. #2
    romeo145
    Gość

    Domyślnie

    Wiele zależy na co stawiasz - czy na jakość i wytrzymałość, czy na kompromis między tymi rzeczami.
    Napisz nam jak długo planujesz jeździć tą alfą. (i w jakiej okolicy szukasz dobrego mechanika)
    Z mojej strony polecam części firmy TRW, albo Lemforder

  3. #3
    xshopper
    Gość

    Domyślnie

    zapomniałem napisać - Szczecin najlepiej jakość i wytrzymałość i niska cena

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar Franek Strzelba
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Audi A6 Avant 3.0 TDI V6
    Postów
    1,183

    Domyślnie

    Oj kolego xshopper, bo się pogniewamy... Na forum jest opcja SZUKAJ i należy jej używać!

    Tutaj masz cały wątek o warsztatach w Szczecinie i okolicach - lepiej zabranej wiedzy w tym zakresie nie znajdziesz: http://www.forum.alfaholicy.org/zach...warsztaty.html

    Co do jakości zamienników to wszystkie niezbędne informacje znajdziesz w dziale 147 po wpisaniu w wyszukiwarkę zapytania "wahacze".
    AR 147 1.9 JTD 8V (2004)
    AR 159 1.9 JTDm 16V (2007)
    Audi A6 Avant 3.0 TDI V6 (2012)

  5. #5
    romeo145
    Gość

    Domyślnie

    Niestety ze Szczecina nikogo nie znam co mógłby ci to zrobić.
    TRW to kompromis jakości do ceny na prawdę polecam.
    Życzę powodzenia w poszukiwaniach fachowca z częściami nie będzie problemu.

    Pozdrawiam

  6. #6
    xshopper
    Gość

    Domyślnie

    nie wiem czemu mamy się gniewać, nie pytam ogólnie o warsztaty w Szczecinie, pytam gdzie mi mogą zrobić wahacze (czyli konkretny przypadek) dobrze i tanio...może akurat ktoś gdzieś robił wahacze w jakimś warsztacie i mógłby się podzielić opinią na ten temat? nigdzie na ten temat odpowiedzi nie znalazłem, stąd nowy temat.

    (a 'wahacze' w szukaj wpisałem i nie wiele mi to dało.....)


    @romeo145 - dzięki

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar Franek Strzelba
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Audi A6 Avant 3.0 TDI V6
    Postów
    1,183

    Domyślnie

    Przecież w temacie o warsztatach masz napisane gdzie kto robił wahacze czy tuleje - Mozga, Chmielewskiego, Mierzyn, Auto ABC, Mieszka/Białowieska - czego jeszcze oczekujesz? Cen? Jak chcesz mieć aktualne dane to telefon w dłoń i się po kolei dowiadujesz.

    A po wpisaniu "wahacze" w dziale 147 już na pierwszej stronie masz wyczerpujący temat http://www.forum.alfaholicy.org/147/...polecacie.html

    Kolego, nie mydlij nam tu oczu, że nic na forum nie ma w kwestii o którą pytasz!
    AR 147 1.9 JTD 8V (2004)
    AR 159 1.9 JTDm 16V (2007)
    Audi A6 Avant 3.0 TDI V6 (2012)

  8. #8
    xshopper
    Gość

    Domyślnie

    przejrzałem obydwa tematy - jasne, pewne informacje są, ale nie satysfakcjonujące....
    co do mydlenia oczu...nikomu oczu (tzn "wam" - czyli Tobie i...???) nie mydle, założyłem temat bo nie znalazłem satysfakcjonujących mnie informacji na temat mojego problemu i tyle, a Ty (nie WY ) się po prostu czepiasz jakby niewiadomo co się stało

  9. #9
    Użytkownik Romeo Avatar cuoreventi
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa 156 2.0 JTS 16v
    Postów
    4,198

    Domyślnie

    Do mnie mógłbyś wpaść.
    Tzn nie mam warsztatu ale garaż i sporo zdolności.
    Wahacze już u siebie robiłem więc problemu nie będzie.

    No i mogę doradzić w wyborze wahaczy.

  10. #10
    Użytkownik Romeo Avatar Franek Strzelba
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Audi A6 Avant 3.0 TDI V6
    Postów
    1,183

    Domyślnie

    Kolego, jesteś świeży na forum i chyba jeszcze nie znasz jego zasad. Drugi raz natknąłem się na Twój post, który jest "od czapy" (pierwszy to ten z zakupem felg).

    A wracając do tematu - to jakie szanownego panicza informacje usatysfakcjonują w kwestii wahaczy?! Przecież w temacie który podsunąłem Ci pod nos (bo rzekomo go nie było) masz opisane jak dla małpy z drzewa, że najlepsze są oryginały z ASO, potem niepodrabiane TRW i Vemy, a na końcu QAP i Fast (jest także kilka wypowiedzi o Delphi itp.)! Dodatkowo ludzie tam piszą po ile km przejeździli na poszczególnych "firmach" i ile za nie płacili!
    No i czego ja się czepiam... Sam się sobie dziwię...

    Warsztaty? Wszystkie jakie są w okolicach Szczecina są opisane w temacie, który Ci podałem. Masz napisane gdzie ludzie z forum serwisują zawieszenia w swoich autach. No czego oczekujesz więcej?! Co mamy Ci jeszcze napisać? Większość opisuje także swoje wrażenia po wizytach w rzeczonych serwisach i można łatwo wyciągnąć odpowiednie wnioski gdzie serwisować "tanio i dobrze".

    I jeszcze jedno - przejrzałeś tylko te tematy, które Ci podałem?! A reszta? O wahaczach było 3 strony wyników...
    Widzę, że niespecjalnie lubisz sobie zadawać trud szukania informacji, które Cię interesują.

    A uwagę zwracam Ci tylko dlatego, że forum jest nasze wspólne i w naszym wspólnym interesie jest dbanie o niezaśmiecanie go tematami, które się powtarzają, są w niewłaściwym miejscu lub nic nie wnoszą do dyskusji. Czy nie lepiej szukać informacji na konkretny temat, które są umieszczone w jednym miejscu, a nie porozrzucane po całym forum? Chodzi o kulturę korzystania z forum.
    AR 147 1.9 JTD 8V (2004)
    AR 159 1.9 JTDm 16V (2007)
    Audi A6 Avant 3.0 TDI V6 (2012)

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 08-10-2014, 09:59
  2. Wymiana wahaczy, jaka cena i gdzie w Poznaniu
    Utworzone przez longmanpl w dziale Wielkopolskie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 13-06-2014, 18:58
  3. zakup i wymiana opon w Gdańsku, gdzie najlepiej?
    Utworzone przez Ultra Violence w dziale Pomorskie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16-11-2013, 20:21
  4. WROCŁAW - wymiana wahaczy przód aLFA 156 - gdzie tanio?
    Utworzone przez Lukazz w dziale Dolnośląskie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 08-07-2013, 22:17
  5. Jakie sprzęgło najlepiej i najtaniej do 156 2.5 V6 24V?
    Utworzone przez manganyt118 w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 03-08-2011, 22:14

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory