Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Kilka drobnych problemów z Alfą

  1. #1
    scyzorsw
    Gość

    Domyślnie Kilka drobnych problemów z Alfą

    Witam
    Tak jak w temacie mam trzy problemy z nowo zakupioną Alfa 146 z 1999 a mianowicie problem z radiem a dokładnie chyba z głośnikami w przednich drzwiach od strony pasażer ponieważ jak są otwarte radio działa a jak je zamknę to radio dalej działa ale nie ma muzyki we wszystkich głośnikach
    Drugi problem dotyczy tych samych drzwi ale centralnego zamka w nich zamontowanego ,raz działa raz nie .
    problem dotyczy zarówno podczas zamykania centralnego poprzez pilota jaki i kluczyk,a dokładnie jak zamykam auto od strony kierowcy kluczykiem to zamek się rygluje a potem otwiera, jak zamykam od strony pasażera to zamykają się tylko te drzwi
    Czy możliwe żeby uszkodziły się przewody od zamykania i otwierania drzwi a ewentualnie jak to sprawdzić
    Pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar mat3l
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Barlinek, Poland
    Auto
    AR 145 1,7 boxer 16V
    Postów
    237

    Domyślnie

    witam,
    Hmm.. w swojej alfie mam podobnie jak ty z tym centralnym mianowicie zimową porą centralny prawie wcale nie działa, drzwi od pasażera nie można zamykać kluczykiem coś nie działa, na pilocie mam 2 przyciski jeden do otwierania a drugi do zamykania *drzwi, np: kiedy otwieram auto pilotem to zamiast drzwi otwiera się bagażnik(bardzo rzadko się to zdarza no ale ...) hahaha dziwna sprawa, moja alfina troszkę się gubi z tym centralnym oczywiście takie błędy jej wybaczam zazwyczaj kupa śmiechu z tego wychodzi ; ), a od głośników może w twojej się kable poluzował i jak trzaśniesz drzwiami to nie łączy miałem podobnie ale już naprawione musisz zobaczyć elektrykę od radia, podłączenia głośników itp Pozdrawiam ; ) papa

  3. #3
    Użytkownik Embrion Avatar Giovi
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    146 Junior 1.4 TS 16v
    Postów
    19

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o radio to niestety Ci nie pomoge, ale co do zamka to być może jest tylko zabrudzony.. Proponuje zdjąć boczek i sprawdzić cięgna od zamka. Ja spryskałem je odtłuszczaczem i później środkiem smarującym i działa. Wcześniej miałem takie same objawy, szczególnie podczas niskich temperatur lub opadów. Pozdrawiam ;]

  4. #4
    Administrator weteran Maniak resoraków Avatar Krzyśko
    Dołączył
    07 2008
    Mieszka w
    Kuryłówka
    Auto
    159 SW 1.9 JTS 2006r., 147 1.9 JTD 2004r.
    Postów
    958

    Domyślnie

    Ściąg gumę osłaniającą przewody które idą do drzwi i zobacz czy jakaś mądra głowa kabli nie przecięła, i nie są przypadkiem jakoś polutowane albo poskręcane (spotkałem się już z takim patentem w Galaxie że ktoś nie wiedział że z drzwi można było przekręcić kostkę i wyciągnąć ale z tego co zauważyłem to u siebie nie mam takiej kostki).
    159 SW 1.9 JTS 16V 2006r.
    147 1.9 JTD 8V 2004r.

  5. #5
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar rodik
    Dołączył
    08 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Alfa Romeo 166 2,4jtd 2003r.
    Postów
    117

    Domyślnie

    U mnie taki myk z radiem był. Jechałem a tu głośnik z przodu od kierowcy przestawał mi grać. Najlepsze jest to że jak puknąłem ręką w te drzwi zaczynał grać Jak dłużsa trasa to pukania co nie miara było ;p Odkręcałem głośniki sprawdzałem kable i wszystko OK. Co pomogło u mnie? Zmiana radia z JVC na Pioneer ;p

    Ale u Ciebie może faktycznie tylko kable będą...
    Była: Alfa Romeo 146 1.6/103KM Boxer 95r, Alfa Romeo 146 2.0/155KM Ti 99r.
    Jest: Alfa Romeo 166 2,4jtd/150KM 2003r.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 25-12-2015, 09:27
  2. Kilka drobnych problemów z elektryką - drzwi / szyba /
    Utworzone przez kobielczak w dziale 166
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 07-04-2013, 09:52
  3. Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 26-02-2013, 11:51
  4. Kilka drobnych pytań odnośnie 166 :)
    Utworzone przez GrzesiuSiedlce w dziale 166
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 20-02-2013, 01:50
  5. Kilka problemów z Alfą
    Utworzone przez TheBartman w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 01-07-2011, 09:36

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory