Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Temat: Alfa 145 :)

  1. #1
    Wiciu
    Gość

    Smile Alfa 145 :)

    Witam. Mam parę pytań a wręcz można powiedzieć ze dylematów . Posiadam Alfe 145 1.4ts i chciałbym w niej założyć filter stożkowy czy bedzie go słychać? I jak by ktoś mógł podać mi link do jakiegoś sklepu w którym kupię odpowiedni. Poprawi on jakoś dynamikę auta.? A właśnie bym był zapomniał chciałem też założyć ramki na zegary, wie ktoś ile one kosztują ? Oczywiście jak by ktoś miał to niech da znać. I na koniec chciałbym się zapytać co mógłbym wymienić zeby poprawić dynamikę ,chodzi mi o takie rzeczy które dodadzą autu pare koników. Pozdrawiam Rafał.

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar saroo
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Nidzica
    Auto
    Alfa Romeo 146 1.7 16v Bx. Alfa Romeo 164 3.0 V6
    Postów
    2,742

    Domyślnie

    Generalnie odpowiedzi na wszystkie pytania znajdziesz na forum, rozmawiano już o tym wielokrotnie.
    Filtr stożkowy zmieni nieco dźwięk, ale jednocześnie bardzo prawdopodobne że POGORSZY dynamikę auta, zwiększy spalanie i narazi przepływomierz na szybsze uszkodzenie.
    Żeby poprawić dynamikę wymień auto, albo chociaż silnik na 1.8/2.0 Niektórzy też zakładali do 1.4 wałki rozrządu od 2.0, delikatnie zmieniało to charakterystykę mocy i momentu.


  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar NERO2287
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Kwidzyn/Bydgoszcz
    Auto
    jest- Alfa Romeo 156 FL 1.9 JTD 16V, była-alfa romeo 155 2.0 ts 16v
    Postów
    1,457

    Domyślnie

    zmiana głowicy od wiekszego silniczka:p do tego polerka dolotu i zmiana wydechu..., stozek? zapomnij, dodaj pare groszy i kup wkładke sportową, ramki na zegary pewnie beda stały ok 100zł jesli mowa o tych aluminium...

  4. #4
    Wiciu
    Gość

    Domyślnie

    Aha, co do tej wkładki sportowej to mógłbyś mi podać jakiś link do tego ?A własnie i jak bym chciał to załozyć to mogę jakąś aluminową rurą poprowadzić zeby to jakoś ładniej wygladało ? A jak bym chciał wymienić silnik na 1.8/2.0 to nie było by problemu z jakimiś kostkami czy lepiej zmienić całe auto na takie samo tylko że z wiekszym silnikiem ? a co do ramek to tak te aluminiowe.
    Ostatnio edytowane przez Wiciu ; 23-06-2011 o 17:44

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2011
    Auto
    145 2.0 qv -> 156 sw 2.4 jtd
    Postów
    37

    Domyślnie

    Wszystko zależy od twojej wiedzy i umiejetnosci, ale ceny 145 są na takim poziomie ze taniej bedzie kupić nowy samochod z wiekszym silnikiem.

  6. #6
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar daroo
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    AR 145 boXer, Fiat Stilo 1.8 16V
    Postów
    215

    Domyślnie

    a jak kupowłleś alfę to nie sprawdzałeś jak jeździ i jaką ma dynamikę? bo widzę że zreflektowałeś się na najsłabszą wersję, a teraz Ci to nie wystarcza i szukasz na siłę trochę więcej mocy. jeśli chcemy dynamiczniej jeździć to minimum 1.6. Czysty filtr powietrza, nie zatkany katalizator, sprawne przewody zapłonowe wrócą ci część mocy, która fabrycznie była w nowym aucie, bo nie wierzę, że w nastoletnich autach jest taka jak w nówkach.

  7. #7
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar nebeu
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Radom, Poland
    Auto
    Była: AR 146 TI '97 Zender | Jest: AR 166 3.0 V6
    Postów
    422

    Domyślnie

    Więc zacznę od ramek. Kupiłem je stąd: http://allegro.pl/aluminiowe-ramki-n...631203841.html . Polecam! W moim temacie o mojej Alficzce są zdjęcia już założonych ramek. Nic nie trzeba kleić wszystko na wcisk ładnie pasuje.
    Co do stożka to tylko zmieni Ci dźwięk (na głośniejszy) i przeniesie moment na wyższy pułap co IMO w tym przypadku bez baedziej zaawansowanych przeróbek nie jest porządane. Ogólnie nie widzi mi się przerabianie silnika 1.4 (za mało możliwości).

  8. #8
    Użytkownik Fachowiec Avatar Rzmudzior
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    wschód
    Auto
    145 1.4 TS '00, Fiat Croma 1.8 '07
    Postów
    2,192

    Domyślnie

    Stożek, wkładka = śmierć przepływce. Już tyle o tym tematów było, że nawet nie ma po co więcej pisać
    Z Alfą jak z kobietą... Żyć trudno, a zabić szkoda

    Alfa Romeo 145, Toyota Yaris, Fiat Croma
    https://makramomaniak.pl/

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar loco145
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Czarna 159 16Virs 07r
    Postów
    781

    Domyślnie

    mam ramki na sprzedaż orgi chromy z mojego licznika ale czy to aluminium no to bym sie zastanawiał raczej wyglądają tak ale napewno są orginalne z alfy gdyż moja jest z pakietem sportivy a i po FL miały raczej wszystkie jakbyś chciał chętnie sprzedam jak co to pisz na priv
    Ostatnio edytowane przez loco145 ; 02-07-2011 o 23:09

  10. #10
    Wiciu
    Gość

    Domyślnie

    Jak kupowałem to nie brakowało mi mocy, wiesz pierwsze auto hm. można powiedzieć ze tak moja mała "rajdówka" coż ale z biegiem czasu mi zabrakło mocy ;/

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory