Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Temat: 156 jtd czy warto kupować do 15tyś???

  1. #1
    robertos
    Gość

    Domyślnie 156 jtd czy warto kupować do 15tyś???

    Witam wszystkich, mianowicie mam prożbe do posiadaczy tego modelu, czy wogóle warto sie , zastanawiać nawet nad zakupem tego auta do 15 tyś???Czy póżniej nie pociągnie mnie to auto na finansowy dół??? szukam auta w miare ekonomicznego ale bez przesady...To autko mnie czaruje ale,żebym potem niebyl jak ten Kowalski który znalazł najlepszą kur... ale póżniej musiał słono zapłacić przepraszam za określenie.A szukam autka dla 3 osobowej rodziny więc , istotne czy auto jest w miare na przyzwoitym poziomie utrzymania chodzi mi o całokształt.I tu was jako posiadaczy prosze o pomoc
    Z góry dziękuję

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar Lotos
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Wrocław/Poznań
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta
    Postów
    128

    Domyślnie

    na pewno nie szykuj sie na tanią eksploatacje i jeśli zadajesz pytanie na temat finansów to oznacza jedno- nie jest to auto dla Ciebie

  3. #3
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar _Mumin_
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    W-W
    Auto
    156 1.9 JTD 105KM
    Postów
    437

    Domyślnie

    Zrób jak ja. Kup JTD za 10 tys. włóż 5 tys. i będziesz miał super samochód Silnik nie do zajechania jeśli się o niego dba.
    Bunga, bunga per tutti!

  4. #4
    Użytkownik Embrion Avatar Zoggon
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    156 1.9jtd 105KM
    Postów
    17

    Domyślnie

    warto pamiętać, że kupując samochód używany, trzeba sobie przeznaczyć pewnien procent kwoty na serwisowanie samochodu. Tak w kwestii formalnej: Jeśli posiadasz owe 15 tys. na zakup auta, to pamiętaj, że po zakupie pewne dodatkowe koszta będziesz musiał ponieść tak więc może szukać auta ciut tańszego, i zostawić sobie np. 3-4 tys. jako budżet serwisowy. Alfa 156 jak każdy inny samochód, będzie wymagał napraw, serwisowania, wymiany mat. exploat. itp. itd. Cudów nie ma. Nie widzę tutaj zbytniej różnicy w porównaniu do innych samochodów jeśli chodzi o koszty eksploatacji. Ważne jednak, żebyś uzbroił się w rzeszę mechaników i porządnie sprawdził kupowany egzemplarz. Czasem trzeba poczekać, pooglądać kilka samochodów, żeby wybrać przyzwoity egzemplarz. Mam Alfe 156 jtd od 2 tygodni, przejechałem 2.2tys. km i jak narazie jestem z auta zadowolony. Jeździ się przyjemnie. Prowadzi się super. Silnik 1.9 nie jest torpedą ale do normalnej jazdy i sprawnego wyprzedzania wystarcza. Pali mi średnio 6.5-7.5 w cyklu mieszanym. Istotną zaletą Alfy 156 jest jej styl/design. Siedzę za kierownicą. Patrzę na deskę/zegary i zastanawia mnie czasem, dlaczego u innych producentów wnętrza nie mogłyby tak wyglądać. Jeśli samochód Ci się podoba to kupuj. Dla 3 osobowej rodziny wystarczy w zupełności.

  5. #5
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar sumka33
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    ALFA ROMEO 156 SW 1.9 JTD FL, 2005;ALFA ROMEO 147 1.9 JTD FL, 2008
    Postów
    351

    Domyślnie

    Powiem tak: mamy ten samochód już drugi rok jest nas trójka i jeżeli chodzi o ładowność to w zupełności wystarczy. Jeździ się bardzo przyjemnie a silnik JTD jest wg. nas bardzo oszczędny i dynamiczny zarazem. Trzeba zwrócić uwagę na fakt że jak każde auto z silnikiem wysokoprężnym serwis i wymiana elementów eksploatacyjnych jest sprawą drogą(zakładając że wszystko wymieniasz na czas i na wysokiej jakości oryginały). Wymieniliśmy jak dotąd już kolejny raz komplet filtrów olej, oraz serwisowaliśmy klimatyzację. Z droższych rzeczy to wymiana paska rozrządu i zużytego już sprzęgła(obie sprawy to koszt po ok. 1000zł). Ale tak naprawdę czy byłby to VW czy OPEL czy inna marka z silnikiem diesla koszt byłby bardzo podobny. Wybór należy do Ciebie...

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar NightDay
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Zgorzelec/Gunzburg DE
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD 119kw ROSSO
    Postów
    514

    Domyślnie

    Ja kupiłem za 8300zł alfę jakiś miesiąc temu i narazie jestem zadowolony być może tylko pompę oleju będę wymieniał poza tym reszta jest majonez.
    Zależy na kogo trafisz i na jaki model ,możesz kupić za 20tysi i będzie kapota , nie zawsze kwota jest wyznacznikiem.Niektórzy poprostu chcą sie pozbyć auta bo kupili drugie tak jak było w moim przypadku człek miał już w garażu 159 a tą sprzedawał wiadomo.Generalnie zawsze sprzedający chcą COŚ ukryć nie ma takiego auta które by było idealne wystawione do sprzedania.Wystrzegaj się handlarzy i już masz połowę sukcesu.Jedno co pewne jest to zawsze będzie coś do wymiany na to trzeba się nastawić.Jednakże na super okazje typu najlepsza,super bryka,najniższa cena itp texty na aledrogo to kit i ściema.
    Ostatnio edytowane przez NightDay ; 10-07-2011 o 08:42

  7. #7
    mar_1981
    Gość

    Domyślnie

    Za 15 tyś to powinieneś kupić bardzo ładny egzemplarz. Przejrzyj dział sprzedam i powodzenia w szukaniu.

  8. #8
    you
    Gość

    Domyślnie

    Auto jest świetne. Wymiany rozrządu, itp. wcale nie muszą kosztować 1000 zł nawet jeśli stosujesz wysokiej jakości materiały - nie trzeba przecież jechać do ASO.

  9. #9
    Użytkownik Znawca Avatar tomasz switala
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    piła
    Auto
    alfa 156 2,4jtd
    Postów
    1,175

    Domyślnie

    witaj nie ma reguly za ile kupic auto napewno jak juz sobie upatrzysz auto to , nie zaluj na podlaczenie do kompa i zprawdzenie w stacji diagnostycznej lepiej dolozyc 500zl wiecej czy nawet 1000 ale wszystko posprawdzac. A co do ekonomi to wszystko zalezy czy duzo jezdzisz jak duzo to kup diesla ale jezeli tylko w niedziele albo malutko bo masz auto sluzbowe , to polecam v6 wiecej pali ale jaka przyjemnosc jazdy. pozdrawiam

  10. #10
    Użytkownik Romeo Avatar Jony88
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Hucisko-Leżajsk /Dungannon
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 16V '07 190km/425NM'& GT 1.9 16V '07& 156 2.5 V6 '98
    Postów
    3,545

    Domyślnie

    Nie kupis zużywanego auta i nie chodzi tu tylko i wyłącznie o AR,ale o wszystkie marki żeby nie wymagało choćby najmniejszego wkładu finansowego. I pamiętaj jedną świętą zasade okazja nigdy nie jest okazją a za 15 tyś wyrwiesz naprawde fajny egzemplarz tylko trzeba zrobic kilkaset km

Podobne wątki

  1. Czy warto kupować TSa z ponad 200tyś km przebiegu?
    Utworzone przez Karol147 w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 20-10-2014, 13:25
  2. Alfa 166 2.0ts - czy warto kupować w tym silniku?
    Utworzone przez alfik_99 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 17-10-2013, 15:20
  3. [NIE KUPOWAĆ] 145 Myślenice
    Utworzone przez jackolus w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 17-07-2012, 18:44
  4. 156 czy 166? jaki silnik? - czyli zakup AR do 15tyś
    Utworzone przez dyymianek w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 21-06-2012, 19:04
  5. Warto kupować AF156 1.8TS z 98` z uszkodzonym silnikiem?
    Utworzone przez Darek` w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 13-07-2010, 23:15

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory