Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Temat: Do Zobaczenia

  1. #1
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    koło koła
    Auto
    emty
    Postów
    477

    Domyślnie Do Zobaczenia

    no coz, za kilka dni oddaje moje mito w nowe, lepsze ręce
    była radość zakupu, była celebracja po odbiorze, było szczęście i potem nadeszło rozczarowanie, głownie z mojej własnej winy, nie sprawdzając jak to sie tym jezdzi przed zakupem, ale to chyba katolickie wychowanie zeby przed ślubem nie sprawdzać ,
    mam mieszane uczucia dot alfa romeo, poprzednio w 166 było bardzo alfowato, dość awaryjnie przez błedy poprednika i jednocześnie jakoś wyjątkowo sie czułem wewnątrz, wspaniale było siedzieć wenątrz i pokonywać kolejne setki km, obiecałem sobie następną ale juz nową, dziewicę
    i chyba sie mocno zestarzałem bo nie potrafiłem docenić młodzieńczej niewinności i dziewiczej czystości, jakoś mi to od początku nie pasowało, po 5km dowiedziałem sie ze 105hp w alfie to błąd, po dluzszym reaserchu okazało sie ze firma wciska gorsze towary w cenie poprzednich, lepszych w imie ekologii i ekonomii i chust tam wie czego jeszcze i ze jakos przed zakupem sie tym nie zainteresowałem, błąd
    ale sam motor to 40% rozczarowań, szybko okazało sie ze wewnątrz jest głośno, i z powodu tłumika i z powodu szumów z zewnątrz, jednak ciezko jest wyciszyć auto bez ramek a przynajmniej na tym poziomie cenowym, potem szybko sie okazało ze fotele to wyciosane z granitu kubełki, jechac tym kilkaset km to niezbyt przyjemne doświadczenie,
    do tego dochodzi zuzycie paliwka al bo raczej wydatki na stacji, w takim malenstwie 30-35pln/100km to troche duzo, gdyby dało sie zagazować to byłoby pieknie ale sie nie dało, 30-35pln/100km jestem płacić w stanie za podroz w bardziej komfortowych warunkach
    podsumowując
    jakoś mam mieszane uczucia bo z jedej stony mito to wspaniale wyglądający samochodzik a z drugiej jakoś tak mało prestizowo głownie jesli chodzi o doznania
    napewno mozna powoli obalać mity o awaryjności, to z pewnością będą w solidne autka przez lata, zwarta konstukcja i fiat pod karoserją pozwalają na optymistyczne patrzenie w przyszlość pod tym aspektem
    choć jak to bedzie z multiairami ?
    chcaiłbym pozegnać całe forum, przeprosić andrzeja z kolbudy, podziekowac innym typu metanowi, i zyczyć paniom z forum (lutaki, mila) zeby jdnak troche bardziej krytycznie oceniały 105hp, imiciowi zycze nabycia tct a nawt dsg , tygrysiowi zeby jego problemy zakonczyły sie i aby doznał wreszcie czystej przyjemności w swoim związku z giulietta,
    no coz ja nie dałem rady, chyba jednak za stary i leniwy ze mnie ch...j
    kind regards

  2. #2
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar grzesk
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Wodzisław Śląski
    Auto
    było Mito 1.4TB ,Brera 2.4/jest 147 GTA
    Postów
    388

    Domyślnie

    no tak,oczami się nie kupuje 3maj się

  3. #3
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Trudno się dziwić rozczarowaniu po przesiadce ze 166 na MiTo. Myślę, że każdy użytkownik Mietka S przesiadając się na Mietka A też nie byłby zadowolony...
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  4. #4
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    koło koła
    Auto
    emty
    Postów
    477

    Domyślnie

    a zapomniałbym
    bardzo brakowało mi spotkań z moim mechanikiem panem januszem, oglądanie bezpłodnej gazety w serwisie w oczekiwaniu na zmiane oleju - jakoś dziwnie, jak u dentysty w kolejce
    nie ma to jak bliski kontakt i z mechanikem i z autem w czasie srwisu
    pozdawiam

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,800

    Domyślnie jaki wybór

    Szkoda, że nie trafiłeś w swój gust przy wyborze modelu i silnika. Napisz na co teraz będziesz zmieniał Miciaka?

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0JTS; Ford Fiesta ST 3D 200KM, Fiat 500X, była Alfa Romeo Mito i Vespa125
    Postów
    607

    Domyślnie

    Szkoda, że Mito nie przypadło Ci do gustu.
    Wszystkie alfy są "JAKIEŚ" i to jest ich zaleta. Albo się je kocha lub je nienawidzi.
    Moja ma już 75 tys km i każda chwila czy przed nią, czy za kierownicą prowadzi do pojawienia się uśmiechu na mej twarzy.
    W zasadzie Twoje niezadowolenia wynika z pazerności producenta (To także chyba Twoja konkluzja). Nie powinien wypuszczaś takich samochodów z nibysilniczkami. Myślę, że jak byś wybrał silnik Turbo, to przymknął byś oko na pozostałe - wg Ciebie -wady.

    Mam nadzieję, że następnym razem wybierzesz lepiej.
    Może Giulietta 1,4 120KM? Nie ma ramek, więc jest lepiej wyciszona. Ma bardziej miękkie siedzenia, lepsze zawieszenie i jest symbolicznie droższa od Mito.
    Tylko, że Mito jest wg mnie przepiękne.
    powodzenia!

  7. #7
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    01-486 Warsaw PL / 95014 Cupertino CA
    Auto
    Dające Radość z Jazdy
    Postów
    628

    Domyślnie

    Dziękuje serdecznie kolego, mam nadzieje ze tak będzie, mam nadzieje ze po wyeliminowaniu wad wieku dziecięcego da conajmniej takie piękne wrażenia z jazdy jak pięknie wyglada. Tobie życzę wspaniałych doznań motoryzacyjnych, znalezienia tego złotego środka, zadowolenia i przede wszystkim rodosci z kosztowania motoryzacji .... W jakimkolwiek wydaniu, i pod jakakolwiek marka. Świat jest mały do zmrugania gdzieś na drodze czy innym forum

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Imć
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    WJ
    Auto
    Giulietta MA TCT, Giulia 2.0T Veloce, Spider 916 1.8 TS
    Postów
    520

    Domyślnie

    Cytat Napisał jjokocha Zobacz post
    imiciowi zycze nabycia tct a nawt dsg
    Ba... nie wykluczam DSG, nie wykluczam nawet PowerShiftem ostatnio jeździłem, szybki ma kick-down skubany....

    Mitko jest przesympatyczne, ale ja bym się 105hp nie odważył. Grande Punto 1.9 Sport przy tym to ścigacz... Jakieś plany motoryzacyjne po Mito?

    Powodzenia!

  9. #9
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Nie jeździłem nigdy MiTo 105KM, ale jeździłem 147 1.6 TS 105KM i nie nazwałbym tego auta powolnym... Może nie było też zbyt szybkie, ale całkiem wystarczające do codziennej jazdy. W dodatku MiTo jest 100kg lżejsze - czy Wy Panowie aby nie przesadzacie?
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta Avatar treboR L
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    W-wa
    Auto
    AR Stelvio pełna opcja
    Postów
    267

    Domyślnie

    Sądzę, że jednak wrócisz do AR. Aczkolwiek tak zwany skok w bok może zrobić dużo dobrego wtedy powrót będzie jeszcze piękniejszy. Tylko nie powtarzaj błędów i nie przechodź z basenu olimpijskiego (166) do brodzika (MiTo). Pozdrawiam i oczekuję krótkiej wzmianki co następnego.

Podobne wątki

  1. Jakie GT warte zobaczenia
    Utworzone przez Rafalko w dziale GT
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 14-12-2015, 10:47

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory