Strona 1 z 8 12345678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 76

Temat: GTV- kupić, czy nie kupić- wasze opinie i porady

  1. #1
    ViP Znawca Avatar Rigidigi
    Dołączył
    04 2006
    Mieszka w
    SB oraz WX..Y
    Auto
    166 Q2 2.5 V6, była 145 1.6TS, była 147 1.6TS
    Postów
    1,108

    Domyślnie

    Chyba zdecydowanie lepszym wyborem będzie silnik 3.0
    2.0T to jednak turbina, która może choć oczywiście nie musi się psuć. tyle, że jak siądzie to koszta...
    A moc 2.0V6T ma podobną do 3.0. Myślę, że i 2.5V6 by Ci starczyło.

    jakby co to mam namiary na odpicowaną do granic możliwości GTV 2.0V6T z czerwoną skórą w całym samochodzie, ale kolo chce 30 kilka tysięcy... Ale auto jest warte grzechu..
    http://moto.allegro.pl/item148710426_kwintesencja_.html

    i jeszcze spider z jego kolekcji
    http://moto.allegro.pl/item148710550...er_stanie.html

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Stefan116
    Dołączył
    03 2006
    Mieszka w
    Puławy - Pysznica
    Auto
    GT 1300 Junior 1974r.
    Postów
    832

    Domyślnie

    Ja miałem 164 Super 96rok z silnikiem 2.0V6 TB i powiem tak. Najcichszy i najbardziel elastyczny motor jaki był kiedykolwiek w Alfaromeo i dotego ma takie same osiągi jak 3.0. W Włoskim piśmie Quatroroute są testy różnych aut i według nich 164 TB ma elestyczność na 5biegu od 80km do 120 taką samą ja porshe 911 natomiast według ich testów jest to również najszybsza wersja 164. Jeślichodzi o puźniejsze modyfikacje silnika to powiem tak.
    W 3.0 będzie drożej ale też ok znaczy można kupić gotowe zestawy Superharger natomiast TB wydaje sie być bardziej rozwojowa względem kosztów kiedyś na www.streetracing.pl był koleś miał 164 TB małymi kosztami bez problemów wykręcił z niej 300km i opisywał tam kille np z Maserati. Jednak to już Twój wybór ja osobiście po doświadczeniach z tym silnikiem wybrał bym go jeszcze raz bez wachania, zresztą niewiem czy nieznajdzie sie on w moim projekcie Alfa killer :wink:
    Natomiast jak chcesz mieć łądna szybką włoską fure z prestiżem to polecam strone serwisu na ulicy arkuszowej mają piękne Maserati w dobrej cenie :wink:

  3. #3
    Administrator ds. moderatorów Quadrifoglio Verde Avatar 75andrew155
    Dołączył
    05 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    155 V6 1996 .r 155V6 1995r 3.0 12V
    Postów
    11,237

    Domyślnie

    Daj dobrego linka

    Alfa Romeo 75 Turbo 1987
    alfa Romeo 75 Turbo America 1990
    Alfa Romeo Giulietta 1.6 1983
    Alfa Romeo 145 1.4 boxer 1997
    Alfa Romeo 155 V6 1996
    Alfa Romeo 155 V6 1993 3.0 12V przekładka do 1.8 8v 1995

  4. #4
    Administrator ds. moderatorów Quadrifoglio Verde Avatar 75andrew155
    Dołączył
    05 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    155 V6 1996 .r 155V6 1995r 3.0 12V
    Postów
    11,237

    Domyślnie

    Mam doświdczenie w 75 Turbo ale V6 Turbo to naprawdę odlot. Słyszałem że V6 Turbo ma ogromną dziurę w przyśpieszaniu trzeba się tego nauczyć. Skoro masz tylko dziewczyne i jej torebki do przewożenia to naprawdę warto spróbować jeśli auto jest w dobrym stanie to KUPIĆ 8)

    Alfa Romeo 75 Turbo 1987
    alfa Romeo 75 Turbo America 1990
    Alfa Romeo Giulietta 1.6 1983
    Alfa Romeo 145 1.4 boxer 1997
    Alfa Romeo 155 V6 1996
    Alfa Romeo 155 V6 1993 3.0 12V przekładka do 1.8 8v 1995

  5. #5
    KUBAS
    Gość

    Domyślnie

    się dziwic czemu sprzęgło łapie przy samej podłodze jak to turbo hehe ..nio trza by było zainwestowac w dobre sprzęgło bo to zapewne się już konczy :roll:
    a wyglada całkiem przyzwoicie..decyzja należy do Ciebie

  6. #6
    Emeryt Fachowiec
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulia 2.0 Turbo 200KM '17
    Postów
    2,169

    Domyślnie

    U mnie przy wbijania wstecznego tez trzeba mocno wcisnac... Ale sie tym nie przejmuje :mrgreen:

  7. #7
    Piotr
    Gość

    Domyślnie

    Kurcze ja jestem z Rzeszowa, ale nie będę miał czasu na oglądanie tego auta , zaczynają się święta i od jutra non stop całymi dniami jestem w pracy. Radek jakbyś jechał po tą Alfe to daj mi znac kiedy będziesz w Dębicy może udałoby się spotkac.

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2006
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    złom
    Postów
    723

    Domyślnie

    Za 10K bym tego nie tknął, z pewnością bedzie skarbonka, zapewnienia na gębę to niestety można sobie... Silniki turbo wymagają szczególnego traktowania, trzeba je rozgrzewać przed jazdą, poten dać ostygnąć, a uszkodzone turbo spsuje Ci nerwy. Za dobry egemplarz turbo to bym celował około 30K PLN
    1984 GTV6 3.2 24V

  9. #9
    Administrator ds. zlotu Romeo Avatar fr33
    Dołączył
    08 2006
    Mieszka w
    Czestochowa, Poland
    Auto
    164 Super TS
    Postów
    1,618

    Domyślnie

    moja 33 zaczyna umierac i ... tez sie zastanawiam nad gtv (ostatecznie 155). mam ten sam dylemat co radek155.. nie wiem w jaki silniku kupic. śledze wątek i czekam na wiecej komentarzy

  10. #10
    madryar
    Gość

    Domyślnie

    Wydaje mi sie ze za te pieniedze to bedzie ladny sztrucel...chociaz moge sie mylic bo moja byla kilka razy drozsza a tez dala mi w kosc :wink: ...
    Ostatnio wymienialem u siebie turbo. Mialem kilka wyjsc-regeneracja 1600zl+ okolo 500zl wyciagniecie turbo i zalozenie(w gtv trzeba wymontowac caly pas przedni lacznie z chlodnicami i kolektory od spodu zeby dostac sie to turbiny) i nie wiadomo ile po regeneracji wytrzyma(podobno regeneracja to pieniadze w bloto), nowa turbina a ASO (prawie 6 tys!!!+ wymiana, poza ASO praktycznie nie do dostania... ) lub kupno czegos innego (ceny od 3 tys za turbo + robocizna) i dopasowanie.
    Zdecydowalem sie na Garretta GT28R na ball beringu (seryjnie Garrett TB25) i po kilku tygodniach dopasowywania autko jezdzi lepiej, a napewno inaczej niz przedtem. Nie ma juz turbodziury i tego kopniecia w plecy...ale za to nie traci oddechu kolo 5.500 tylko czuc jak moc rosnie az do czerwonego pola :wink:
    Wiec znasz juz orientacyjne koszty jezeli cos nie tak bedzie z turbo - trzeba to dobrze sprawdzic bo np u mnie auto jezdzilo bardzo dobrze do samego konca i jedynie po zagrzniu dymilo na bialo, stad wiedzialem, ze juz uszczelniacze w turbo poszly.
    Zawieszenie z tylu to kolejny slaby punkt gtv-wachacze po 400-500 zl sztuka(zamiennikow brak), zalezy czy gorne czy dolne...wiec to tez duzy wydatek jakby cos bylo z nimi nie tak...
    Przednie wachacze dobierzesz z innych modeli Fiata.
    Sprzeglo tez nie ma zamiennika ( ja mam bodajze od fiata 20vt i pasuje ale cena to tez kolo 800 zl)
    Spalanie na dzien dzisiejszy u mnie to w miescie 17-20 litrow (fabryka podaje 16,9 miasto ale ciezko zejsc do tej wartosci-mi sie chyba jeszcze nie udalo) i trasa minimum 9- 10 przy spokojnej, a kolo 12 przy szybkiej jezdzie.
    Co 20 tys trzeba regulowac zawory (chociaz zawsze na wolnych obrotach w 2.0 v6 tb slychac charakterystyczne klepanie)
    Moja alfa jest z 1996 i wymienialem lozyska z przodu, a teraz zaczynam slyszec tylne, wiec tez szykuje sie wymiana i kolejny wydatek-tu moze byc podobnie.
    Chlodnice tez mam nowa bo stara odmowila posluszenstwa-nie wiem czy sa zamienniki ale cena w ASO 1600zl.
    Wymienialem pompe paliwa nie tak dawno-stara przestala dzialac-koszt 700zl.

    Wszytsko sie moze trafic przy prawie 11 letnim "sportowym" aucie, a jeszcze rozrzad(ciezki dostep i wymiana), tarcze hamulcowe, klocki, amortyzatory-to tez trzeba najczesciej wymienic.

    radek 155 ja jezdze moja gtv 2.0 v6 tb od 3,5 roku, mialem z nia rozne przygody, jezeli naprawde jestes zainteresowany gtv z tym konkretnym silnikiem odezwij sie na prv, podam Ci numer telefonu do mnie i moge pomoc na co zwrocic uwage(chociaz swoje doswiadczenia opieram tylko na moim konkretnym egzemplarzu). Trzeba zakup gtv z tym silnikiem naprawde przemyslec jezeli wszystkie pieniadze chce sie wlozyc w auto- silnik bardzo wymagajacy (podobno najbardziej ze wszystkich by alfa romeo), wymiana oleju minimum co 10 tys-wchodzi 7,3 litra.

    Moim zdaniem ceny 2.0 v6 tb sa tak niskie bo 90% z nich wymaga przynajmniej takich wkladow o jakich pisalem wyzej, a to juz przynajmniej podwoi ich cene...moze lepszym wyjsciem bedzie gtv z 2.0 TS? Tylko ze to nie v6, nie ten dzwiek i osiagi...

    Co do tego komisu w Dębicy-jakis miesiac temu wracajac z Krakowa ogladalem w tym komisie srebna gtv 2.0 v6 tb- widac bylo zapylenia w kilku miejscach wiec byla malowana, miala podarty fotel. Z ta tez moze byc roznie, trzeba by bylo ja obejrzec dokladnie.

    Pozdrawiam

Podobne wątki

  1. Co kupić- czekam na porady
    Utworzone przez madzik3026 w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 03-04-2014, 00:58
  2. Kupić / nie kupić - prośba o opinie
    Utworzone przez Focur w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 08-11-2012, 08:23
  3. Jaką kupić (opinie,porady)
    Utworzone przez Pixel w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 17-09-2012, 12:32
  4. Potrzebne porady, chcę kupić alfę 156 lub 147
    Utworzone przez matezoma w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 20-08-2011, 10:17

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory