Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: 145 LPG 1.4 vs 1.6 TS vs boxer

  1. #1
    Mats
    Gość

    Domyślnie 145 LPG 1.4 vs 1.6 TS vs boxer

    w niedalekiej przyszlosci chcialbym kupic AR 145, kwestia pozostaje silnik, 1.4 czy 1.6? boxer czy TS? wiem jedno, alfa musi byc zagazowana, chcialbym sie dowiedziec o wasze opinie i wrazenia z jazdy takimi samochodami, z takimi silnikami i z instalacja gazowa.... co bedzie lepsze i tansze w utrzymaniu oraz serwisie, czym sie kierowac w czasie zakupu i na co zwracac uwage. na zakup Belli mialbym okolo 6500-7500 zl. jestem uczniem wiec koszty eksploatacji sa dla mnie naprawde istotne.
    z gory dzieki za odpowiedzi

  2. #2
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,469

    Domyślnie

    poszukaj troche jest sporo informacji o zagazowanych alfach
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  3. #3
    william1985
    Gość

    Domyślnie

    Po pierwsze, jeśli jesteś uczniem to nie kupuj Alfy. Te auta są ładne, fajnie się nimi jeździ itp itd. Jest jedno ale. Są dosyć awaryjne i ich serwis jest drogi.
    Mam Alfe 146,kupiłem jakieś 3 miechy temu. Silnik 1.6 TS chodzi super,mam sekwencyjny gaz i nie narzekam. Licz się z tym, że po zakupie takiego auta czeka Cię wymiana rozrządu a to nie jest tania zabawa (same części - 2 rolki i pasek to koszt troche ponad 200 PLN, ale robocizna sporo więcej bo paskudna to robota). Poza tym, Alfy są paliwożerne, moja pali 13 litrów gazu przy normalnej jeździe po miescie a benzynki weźmie midzy 10 a 11 litrów.
    Co do wyboru silnika to się nie znam aż tak bardzo ale słyszałem ze TS są mniej awaryjne od Boxera więc wybór prosty
    Jeśli zależy Ci na ekonomii to kup jakieś starsze, prostsze auto z silnikiem diesla albo benzynowca który ma opinie trwałego auta. Miałem przez 3 lata Mazde 323F, rocznik 1990. Auto jeździło jak szalone, jak na ten wiek nie narzekałem na awarie, nawet jak coś padło to ceny części byly bardzo przystępne.
    Piszę Ci szczerze, kupiłem Alfe ale dzisiaj żałuję bo widze że nie stać mnie tak do końca na serwis tego auta. TS to nowoczesne silniki i trzeba o nie dbać, regularnie zmieniać świece, olej, pilnować wymiany rozrządu. Są to czułe silniki. Po prostu przemyśl czy podołaśz finansowo wymianie 8 świec w Twin Sparku, gdzie komplet kosztuje 200 PLn?

    Życzę Ci powodzenia z wyborem i pozdrawiam !

  4. #4
    Użytkownik Fachowiec Avatar QBA
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    ALFA 166 SWAP 3.0+Q2 / ALFA 166 2.4 20v FL 180 HP/Jumper 2.8 JTD /Fiat Regata/Alfa 147 JTD 8v
    Postów
    2,633

    Domyślnie

    Hmm... miałem alfe 33 1.4 boxer z gazem i powiem ci szczerze nie polecam w niej gazu, teraz mam 145 1.6 boxer bez gazu i jest git a w połowie kwietnia ją sprzedaje i ze względów ekonomicznych nabywam disla oczywiście w opakowaniu alfy
    http://www.flar-ital.pl/ - CZĘŚCI ZAMIENNE- SERWIS: Lancia, Fiat, Alfa Romeo
    USŁUGI AUTOLAWETĄ- POMOC DROGOWA

  5. #5
    Mats
    Gość

    Domyślnie

    william1985 wielkie dzieki za rade na pewnoe sie przyda, tylko alfki tak cholernie mi sie podobaja.... no coz, zobaczymy

  6. #6
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar DaniioDTB
    Dołączył
    10 2006
    Mieszka w
    WZY
    Auto
    33 boxer dell'orto carbs
    Postów
    262

    Domyślnie

    Jeśli ci się naprawdę podoba AR to kup ją,wszystkie troski odstaw na bok.
    Lepiej kup sobie boxera z dobrą instalacją. Myślę że t.s. jest nowszym silnikiem i ewentualne naprawy będą wiecej kosztować. Silnik w najgorszym wypadku 1.6 boxer,dzwięk jest niesamowity a parametry jak na początek na pewno wystarczające.

    Co byś nie kupił to i tak będziesz musiał kiedyś coś naprawić w tym aucie(nie ważne czy Honda,Opel czy Fiat),więc przemyśl lepiej co wolisz być jednym z wielu w ASTRZE która podobno mniej się psuje niż AR czy jeździć czymś innym np: 145 i cieszyć się frajdą z jazdy.
    Jeśli znajdziesz zadbaną 145 to będzie o wiele łatwiej w dalszej eksploatacji, "na zabite" auto się nie porywaj gdyż sądzę że się zrazisz w ten sposób do AR,podczas dalszego używania

  7. #7
    tomkap
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał DaniioDTB
    więc przemyśl lepiej co wolisz być jednym z wielu w ASTRZE która podobno mniej się psuje niż AR czy jeździć czymś innytamm np: 145 i cieszyć się frajdą z jazdy.
    Miałem astrę jedynkę teraz mam alfę.Powiem tak: Jeśli z kasą nie przelewa się to wybrałbym astrę.Ma tą przewagę że w zasadzie jesli cos się zepsuje to jakieś groszowe drobiazgi.Z jej wad to blacharka podatna na rdzę.Jest też bardziej komfortowa w jezdzie po dziurach.Alfa za to jest pięknym samochodem, na którym przyjemnie zawiesić oko i przyjemniej jest w niej przydusić pedał gazu. Jest za to stosunkowo drogim w utrzymaniu samochodem, chyba że mamy szczęście i wszystko podatne na awarie zostało wymienine.

  8. #8
    Tiga
    Gość

    Domyślnie

    Troche dziwne, piszecie jakby Alfa na mus i bank powinna się zepsuć i to od razu. Ja w swojej "karierze samochdowej" miałem już siedem włoskich samochodów w tym obecną włoszczyzne,którą jeżdże już prawie rok i jakos nic sie nie dzieje... Ani Fiat ,ani Lancia ,ani też Alfa Romeo. Odpukać w niemalowane. Jednak każdemu tego życze.

Podobne wątki

  1. [146] Części od 1.4 1.6 boxer do 1.7 boxer. Troche pytań co do naprawy
    Utworzone przez Tomakt w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 23-05-2012, 08:56
  2. [145] Czy można zmienic silnik z 1.3 boxer na 1.6 boxer
    Utworzone przez Gutek1983 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 47
    Ostatni post / autor: 23-03-2012, 08:26
  3. Silnik Alfa romeo 1.6 boxer lub cala alfe rozbita z tym silnikiem lub 1.4 boxer
    Utworzone przez Kojocik13 w dziale Kupię części
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 29-02-2012, 20:15
  4. [145] Przekladka silnika 1.7 boxer do 145 1.6 boxer
    Utworzone przez Big Foot w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 05-09-2008, 18:51

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory