Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: [156] Drugi intercooler

  1. #1
    djnero
    Gość

    Domyślnie [156] Drugi intercooler

    Mam małe pytanko. Słyszałem że ktoś bawił się w dołożenie drugiego intercoolera w JTD w 156 podan oryginalny.
    Jakie to daje efekty, jakie są ewentualnie koszty. Może ktoś ma jakieś foty.



    Komentarz dodany przez: robak#21: 2008-06-01, 20:21
    Proszę o podawanie prefixu przed tematem

  2. #2
    Piotr
    Gość

    Domyślnie

    Lepszym wyjściem byłoby założenie jednego dużego centralnie umieszczonego Intercoolera. Ja tak zrobiłem w swoim aucie, koszt takiej zabawy to 700zł (w tej kwocie zakup nowego Intercoolera 350zł, 1m rury chromoniklowej, 12-14 mocnych obejm ABA + robocizna).

  3. #3
    djnero
    Gość

    Domyślnie

    i jakie efekty odczuwasz? zmieniałeś później oprogramowanie? podobno trzeba później wgrać zmienione

  4. #4
    Piotr
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotr
    Witam :wink:

    U mnie w ibizie mocy w ciepłe dni również jakby ubywało i postanowiłem zamontowac większy intercooler. Ibiza to nie 166, ale myślę że to co przedstawię poniżej może Ci się przydac:




    Intercooler pochodzi z Laguny 2 dCI, jego wymiary to: 680x310x33

    Poniżej porównanie z serią:


    Temepratura w dolocie podczas ostrego przyspiesza od drugiego do końca czwartego biegu nie przekracza 33 stopni C. Podczas testów na zewnątrz panowała temperatura 18-20 stopni. Przy odjęciu gazu temepratura w ułamku sekundy spada z 33 do 20 stopni. Daniel z TTC stwierdził, że ten FMIC naprawdę super spełnia swoje zadanie.

    Musisz pomierzyc dokładnie jaką ilością miejsca dysponujesz, Alfa jest troszkę większą od ibizy także myślę że ten cooler raczej się pomiesci. Jego niewątpliwą zaletą jest to, że ma aluminiowe boczki. Ja za ten Intercooler zapłaciłem 350zł (nowy, nie używany). Pamiętaj tylko o tym żeby przy montażu stosowac orurowanie ze stali nierdzewnej oraz solidne obejmy ABA.

    Pozdrawiam :wink:
    Piotr z Rzeszowa
    Po zamontowaniu takiego coolera pasuje zrobic korekte programu sterującego pracą silnika

  5. #5
    djnero
    Gość

    Domyślnie

    super to wygląda. Może pobawię się w to jak będę miał jakiś przypływ gotówki. Planowałem wgrać wirusika. Czy może zrobić to dopiero po założeniu większego intercoolera? Jak myślicie - od razu miałbym zrobioną korektę programu sterującego (chyba że się mylę)

  6. #6
    Piotr
    Gość

    Domyślnie

    Najlepiej popytaj się ludzi którzy jeżdżą Alfami JTD po chipie, w niektórych samochodach zrobienie intercoolera nie jest niezbędne (przynajmniej na etapie chip tuningu). Ibiza ma seryjnie strasznie mały intercooler, który przy wyższych temperaturach na zewnątrz już nie spełaniał swojego zadania. Samochód zupełnie inaczej jeździł gdy temperatura na zewnątrz oscylowała w graniach 10 stopni, a inaczej gdy było 20-30 stopni.

    Nie wiem jaki masz u siebie silnik, ale poniżej zamieszczam wykres Alfy 156 2.4JTD po chipie (seryjny intercooler, właściciel jest bardzo zadowolony z auta):



    Pozdrawiam

  7. #7
    djnero
    Gość

    Domyślnie

    1.9 JTD ale powiem szczerze że nieźle wygląda ten wykresik po chipie

    Chyba raczej napewno się skuszę na chipa a co do intercoolera to muszę jeszcze pogrzebać. Bynajmniej dziękuję bardzo za pomoc.

  8. #8
    Starscream
    Gość

    Domyślnie

    odświeżę trochę, tak sobie myślę, skoro Subaru ma natrysk wody na IC, czy podobny efekt dałby montaż czegoś takiego w AR 2.4 JTD? Niby chłodzimy powietrze doładowujące, więc efekt powinien być podobny-do jakiej temp schładza oryginalny ic powietrze doładowujące??

  9. #9
    djnero
    Gość

    Domyślnie

    poczytałem troszkę na ten temat i powiem szczerze że wszyscy polecają zrobić jednego większego IC i zamontować go z przodu i mamy wtedy FMIC.
    Co do chłodzenia wodą to podobno jest to droga zabawa, więc ja sobie daruję a jak będę miał kiedyś więcej kasy to może pobawię się w założenie FMIC.

  10. #10
    Piotr
    Gość

    Domyślnie

    Przy orginalnym intercoolerze w przypadku seata ibizy temperatura w dolocie osiąga około 80 stopni celsjusza, w przypadku Alfy może byc podobnie. Chłodzenie wodą to nie jest wcale taka droga zabawa, ogólny koszt montażu czegoś takiego wraz z zakupem częsci to około 400zł. Ludzie wymyślają różne kombinacje, kiedyś nawet czytałem o natrysku płynu chłodniczego schłodzonego do temperatury -40. Moim zdaniem wszystkie te natryski i tak nie będą tak wydajne jak duży intercooler :wink:

Podobne wątki

  1. Witam po raz drugi!
    Utworzone przez krzysztofzok w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 19-10-2015, 13:49
  2. Sie ma po raz drugi!
    Utworzone przez zbyszki w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16-08-2015, 13:45
  3. Rury dolotu turbina - intercooler; intercooler - kolektor ssący
    Utworzone przez Gereme w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 07-03-2013, 08:05
  4. Przepływomierz po raz drugi?
    Utworzone przez psz w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 10-10-2011, 21:16

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory