Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: Rzeczywiste osiągi naszych Alf

  1. #1
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,800

    Post Rzeczywiste osiągi naszych Alf

    Mierzył ktoś z was jakie rzeczywiście osiągi ma wasza Alfa ? Jeśli tak to proszę o podzielenie się danymi na forum odnośnie przyśpieszenia 0-100 oraz elastyczności 80-120 km na ostatnim biegu i 60-100 na 4-tym biegu. Przy robieniu pomiarów dobrze wziąść pod uwage, że liczniki z reguły nieco przekłamują i każdy mierzenie wykonać kilka razy żeby wykluczyć błędy pomiaru. Na koniec podajcie też model i silnik jaki posiadacie w swojej Alfie (post dotyczy nie tylko Giulietty ale i innych modeli)

  2. #2
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    koło koła
    Auto
    emty
    Postów
    477

    Domyślnie

    bardzo prosze, przyśpieszenia nie mierzyłem ale kiedyś w okolicach radomia 4-ch chłopców w golfie z początku lat 90-tych prawdopodobnie wracając z zajęć zaocznego technikum mechanicznego testowało swoj woz i moj, na starcie odszedłwm na ca 20m potem daoganiali mie dość szybko, obciach był duzy
    elastyczność na 4 bigu przyzwoita, na 6tym do zaakceptowania
    dobrze natomisast wygląda prędkość max - na liczniku pokazywało 200, ale sądze ze w sprzyjających okolicznościach (wiatr w plecy i lekko z gorki) mozna podejść pod 210-215, czyli tutaj bardzo dobrze

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Imć
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    WJ
    Auto
    Giulietta MA TCT, Giulia 2.0T Veloce, Spider 916 1.8 TS
    Postów
    520

    Domyślnie

    A ja kiedyś przeglądając net natknąłem się na pomiary 0-100km:




  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,800

    Domyślnie elastyczność

    Odnośnie przyspieszenia łatwo można porównać różne wersje choćby po danych fabrycznych ale trudniej jest tutaj z elastycznością. Ostatnio sprawdziłem pod tym względem drugi samochód którym jeżdzę - Pandę 100HP, 100 KM i oto wyniki - 60-100 km na 4tym biegu - 9.7 s, 80-120 km na 6tce - 19.5 sekundy. Właściciele Mito wolnossących które są oparte na podobnym silniku mogą porównać te dane ze swoimi, ciekawe jak to wypadnie Swoją Giuliettę też zmierzę jak będę wiózł pasażera chętnego do współpracy, t.j. mierzenia czasu

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar pafka
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Jaworzyna Śląska
    Auto
    Alfa GT
    Postów
    1,550

    Domyślnie

    Polecam znaną już na naszym forum stronkę http://www.zeperfs.com/en/ - można porównać sobie osiągi dowolnych aut.
    Ciekawi mnie jednak to, że praktycznie każda Alfa wg ich pomiarów wypada dużo gorzej od danych fabrycznych.

    Pomiary stoperem, oparte na prędkościomierzu są kompletnie niewiarygodne. Jak ktoś chce za darmo mieć coś zbliżonego do rzeczywistości, to polecam użycie programu RaceChrono.

    Wg. zeperfs.com moja Brera do setki przyspiesza w 8,5 s. (dane producenta 7,7), a mój najlepszy wynik wg programu RaceChrono to 7,8 s , a poniżej wyniki wszystkich moich prób od 0 do 100 km/h (część na mokrej nawierzchni):



    Dodam jeszcze, że kiepsko opanowałem sztukę efektywnego ruszania...

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar lechtak
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Mito TCT 135 KM / Giulia Veloce Pakiet Q
    Postów
    1,143

    Domyślnie

    Patrząc na szybkość i gracja z jaka zmieniane sa biegi w QV wcale się nie dziwie ze tak słabo wypadła.

  7. #7
    Użytkownik Znawca Avatar metan
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    K-ce
    Auto
    Mito 1,4 MPI
    Postów
    1,059

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Ostatnio sprawdziłem pod tym względem drugi samochód którym jeżdzę - Pandę 100HP, 100 KM i oto wyniki - 60-100 km na 4tym biegu - 9.7 s, 80-120 km na 6tce - 19.5 sekundy. Właściciele Mito wolnossących które są oparte na podobnym silniku mogą porównać te dane ze swoimi, ciekawe jak to wypadnie Swoją Giuliettę też zmierzę jak będę wiózł pasażera chętnego do współpracy, t.j. mierzenia czasu
    Z tym silnikiem panda to chyba rakieta jak na niesportowego mieszczucha(9,5s do setki).
    Dość dokładnie można zmierzyć przyspieszenie wszelkimi aplikacjami serwisowymi (scantoole i itp). Jest tam taka funkcja i co ciekawe pomiar mocy pewnie oparty na jakimś niekoniecznie doskonałym algorytmie ale zawsze można spróbować.
    Ostatnio edytowane przez metan ; 28-07-2011 o 11:43

  8. #8
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    01-486 Warsaw PL / 95014 Cupertino CA
    Auto
    Dające Radość z Jazdy
    Postów
    628

    Domyślnie

    Cytat Napisał lechtak Zobacz post
    Patrząc na szybkość i gracja z jaka zmieniane sa biegi w QV wcale się nie dziwie ze tak słabo wypadła.
    Ot miałem to samo napisać odnośnie Julki w ogóle

  9. #9
    Użytkownik Ogier Avatar Wieri
    Dołączył
    04 2011
    Auto
    MiTo QV
    Postów
    156

    Domyślnie

    Ten filmik zawsze mi poprawia humor

  10. #10
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Niski
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW 3.2 GTA Q2
    Postów
    341

    Domyślnie

    Nie mierzy się na liczniku bo zaniża. Dobry program wykorzystujący gps to GTx na symbiana. Mierzy przemieszczenia na podstawie satelitów minimum 5 więc już w miarę dokładnie.

    bardzo dużo danych plus fajna konfiguracja do mierzenia elastyczności.

    Najlepiej auto przygotować do tego. Wywalić z bagażnika balast, dogrzać opony, mieć sporo miejsca, bo warto od razu złapać na 1/4 mili itd

Podobne wątki

  1. Spalanie rzeczywiste a wskazanie komputera
    Utworzone przez Lesiu w dziale GT
    Odpowiedzi: 58
    Ostatni post / autor: 20-12-2014, 19:55
  2. Osiągi - 147 1.9 JTD
    Utworzone przez cichy_wpNs w dziale 147
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 18-10-2014, 14:39
  3. Osiągi w JTD
    Utworzone przez KamilJTD w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 07-12-2013, 00:20
  4. Wartości rzeczywiste, przepływomierz, czas wtrysku V6
    Utworzone przez Mat85 w dziale 166
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 05-06-2012, 21:28
  5. [155] Osiągi 1,8 16V
    Utworzone przez andrzej1980 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 18-02-2011, 18:00

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory