Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Xenony w MiTo - czy to objaw usterki czy też tak macie

  1. #1
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    04 2011
    Auto
    Insignia ST 2.0DTH; MiTo 1.4TB155KM
    Postów
    15

    Exclamation Xenony w MiTo - czy to objaw usterki czy też tak macie

    Witam

    MiTo mojej pani pięknie się sprawuje i od czasu do czasu mam okazję trochę nim poszaleć. Jednakże jedna sprawa nie daje spokoju ze względu na ciągłe "pozdrowienia" od innych kierowców po zmroku.

    Myslałem że osławiony czujnik się popsuł albo inna rzecz ale w AutoGryf Szczecin sprawdzili i powiedzieli że wszystko gra - światła ustawione idealnie, cała elektronika działa. Na moje protesty, że przecież widze że za wysoko dają a ostatnio omało nie doszło do rękoczynów na drodze bo gość przede mną stanął a po wyprzedzeniu dawał cały czas długimi, wcześniej też niekończące się pozdrowienia..., no więc zaczęli sprzedawać głodne kawałki że ksenony Panie tak mają. Oczywista bzdura bo mam ksenony w innym aucie i jest dużo lepiej, pozdrowienia się zdarzają ale nie tak często (ciągle) jak w MiTo... Rozłożyli ręce i dupa, sam się martw

    Przeglądając posty o ksenonach na forum znalazłem sposób na sprawdzenie czy samopoziomowanie działa, naciskając na tylni lub przedni zderzak - powinno ponoć się coś to światło opuścić - podnieść - i dupa, tutaj nic sie nie dzieje...

    Dziś w desperacji podpompowałem tylnie kółka do 2,3 czyli tyle co na przedzie żeby choć ten efekt ograniczyć... tak średnio to poskutkowało, a raczej wogóle, zresztą nie powinno, jesli samopoziomowanie działa...

    Stąd mój ostatni wniosek - macie tak samo???

    Póki ja nim jadę to mogę przywalić jakiemuś młotkowi który ma światłowstręt albo odkleić mu spojówki ale żona ma z tym cholerny problem.

    POMOCY!!! Jest jakiś łopatologiczny sposób na te ksenony żeby je opuścić trochę? Moga to zrobić programem? To nieuctwo w Szczecinie czy tak może być? (nie mieli nikogo żeby sprawdzić oprogramowanie Blue&Me 8-(

    Prosze o pilne podpowiedzi bo muszę wyjechac i nie chcę żony zostawić z tym problemem.

    Na koniec - MiTo is the best!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  2. #2
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar grzesk
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Wodzisław Śląski
    Auto
    było Mito 1.4TB ,Brera 2.4/jest 147 GTA
    Postów
    388

    Domyślnie

    opel insignia,mercedes E klasy tez dają po oczach.Jak pisałeś praktycznie wszystkie xenony oślepiają,jak widać niektóre bardziej.Blue&Me sam sobie zaktualizuj,na stronie fiata można pobrać.

  3. #3
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    04 2011
    Auto
    Insignia ST 2.0DTH; MiTo 1.4TB155KM
    Postów
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzesk Zobacz post
    opel insignia,mercedes E klasy tez dają po oczach.Jak pisałeś praktycznie wszystkie xenony oślepiają,jak widać niektóre bardziej.Blue&Me sam sobie zaktualizuj,na stronie fiata można pobrać.
    w insigni dają po oczach ale mniej i dopiero powyżej 120km/h jak się tryb autostradowy włączy samoczynnie jest taki efekt jak w MiTo, co mniej więcej równa się światłom długim... a w MiTo jest wrażenie że się jedzie na długich cały czas, ewidentnie świecą za wysoko! Nie da sie przed nim jechać!

    Blue&Me sobie zaktualizowałem, ale działało do kitu i chciałem jakiejś porady a tu wspaniały serwis ma jednego (!) fachowca... O to chodziło. I może też ten jedyny co się znał na xenonach też był na urlopie... Ostatecznie z B&M sam sobie portadziełem ale z xenonami nie potrafię... i nie mam czasu jeździc do Poznania czy Bydgoszczy... Niech się odezwie ktoś z xenonami czy ma takie same problemy w MiTo
    Ostatnio edytowane przez Dude5 ; 29-07-2011 o 12:19

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar marekm
    Dołączył
    07 2006
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    służy do jazdy, a nie do oglądania
    Postów
    443

    Domyślnie

    w Brzydalu mam ksenony, ale przez 3 lata nikt mi nie mrugał że są za wysoko, ani nie zauważyłem, żeby wiązka światła była zła.

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar misiu_k
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    MiTo 1.4 TB 120KM
    Postów
    64

    Domyślnie

    Dude5 przesłałem Ci info na priv.

  6. #6
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    01-486 Warsaw PL / 95014 Cupertino CA
    Auto
    Dające Radość z Jazdy
    Postów
    628

    Domyślnie

    Kurde pierwsze słyszę taki problem - kilka aut z Xenonami użytkowałem i nigdy nikt mi nie zamrugał .... w Julce też zero problemów - wręcz bym powiedział deczko za nisko

  7. #7
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    04 2011
    Auto
    Insignia ST 2.0DTH; MiTo 1.4TB155KM
    Postów
    15

    Domyślnie

    Uwaga, Uwaga - jest rozwiązanie!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    To najzwyklejsze nieuctwo, krętactwo i olewanie klienta w ASO AutoGryf Szczecin!!! Więcej tam moja noga nie stanie!

    Mimo solennych zapewnien pracownika ASO o prawidłowym ustawieniu świateł okazało się że właśnie fizyczne ustawienie świateł jest do dupy i 5 minut zajęło to na najbliższej stacji diagnostycznej!

    Wniosek: nie wierzyć ASO w Szczecinie. Przy tak podstawowej sprawie nie powinno być problemu żeby zdiagnozować przyczynę.

    Dobrze że czujność mnie nie opuściła i sprawdziłem to jeszcze raz...

Podobne wątki

  1. [159] dziwny objaw po podlączeniu elm 327
    Utworzone przez czapel w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 30-07-2015, 06:59
  2. co to za objaw ?
    Utworzone przez JTD w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 20-04-2014, 10:09
  3. 2.4 jtd dziwny objaw rozrusznika
    Utworzone przez janek27 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 03-03-2014, 19:02
  4. Sprzęgło, dziwny objaw??
    Utworzone przez gelu1 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10-08-2009, 16:03
  5. czy to objaw sondy???
    Utworzone przez Uszatek w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 18-11-2007, 12:39

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory