Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Temat: Nowy poznański alfaholik i prośba o pomoc

  1. #1
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar bsq
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    ~156sw~ 1,9jtd 2003r
    Postów
    345

    Domyślnie Nowy poznański alfaholik i prośba o pomoc

    Witam
    wczoraj udało mi się spełnić małe marzenie i kupić swoją 156sw. Po powrocie z niemiec i umyciu samochodu nasunęło mi się kilka pytań:

    1. Z tego co wyczytałem - co piątek spotykacie się na pomarańczowym parkingu w CH Kingcross. Można się do Was dołączyć?
    2. Pokazuje mi błąd poduszki, sprzedawca powiedział, że błąd pokazał się po tym jak rozładował mu się akumulator. Czy to możliwe? I czy będzie w piątek ktoś kto może mi z tym pomóc? Ewentualnie ile kosztuje sprawdzenie czegoś takiego?
    3. Czy na copiątkowych spotkaniach ma ktoś czujnik lakieru? Chętnie sprawdziłbym swoją powłokę.
    4. Czy ktoś wie jak wyczyścić troche zmatowiałe przednie reflektory? Znajomy z którym byłem po auto podpowiedział by przejechac papierem wodnym 2000. Robił już to ktoś?
    5. Jakiej wielkości są fabryczne głośniki w alfach i czy ma sens zmienianie fabrycznego radia? Nie mam niestety systemu BOSE, a to co jest w tej chwili to totalna tragedia.
    6. Na pokrywie silnika mam białą naklejkę z napisem DISTR: 123000, czy ktoś wie co to oznacza?
    7. Nie wiem czy coś nie puka mi w zawieszeniu, niby jak jechałem z niemiec na ich drogach, na przejazdach kolejowych nic nie było słychać, ale naszych dziurkach już chyba trochę coś puka. Jakie zakupić ewentualne wahacze aby nie wyrzucić pieniędzy w błoto?
    8. Czy ma ktoś zaufanego karshera który dobrze wyczyściłby wnętrze auta i poradziłby sobie ze skórą? Byłem u jednego, ale zawołał "minimum" 200zł. Wydaje mi się to dość sporo :/
    9. Czy ktoś może polecić mechanika, który zna się na rzeczy i robiąc jedną sprawę nie zepsuje czegoś innego? (niestety mam przykre wspomnienia z mechanikami).

    Na część pytań szukałem odpowiedzi, na część niestety nie. Chciałem zebrać wszystko w jedno, może komuś w przyszłości też się to przyda.
    I jeszcze raz - witam wszystkich już teraz jako alfaholik

  2. #2
    Gino
    Gość

    Domyślnie

    Witaj! Nie ma sensu tutaj się rozpisywać wszystko możesz się dowiedzieć na cyklicznych spotach w KC Marcelin co Piątek od 19 tej ale to już wiesz. Napiszę tylko, że oczywiście jest możliwość podłączenia twojej Belli pod kompa i sprawdzenie co ją boli (Airbag). Zapraszam, zawsze coś poradzimy Tutaj również wątek o spotach http://forum.alfaclub.pl/viewtopic.php?t=15718 do zobaczenia

  3. #3
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar bsq
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    ~156sw~ 1,9jtd 2003r
    Postów
    345

    Domyślnie

    pewnie sie w piatek pojawie, ale mam jeszcze jedno pytanie:
    gdzie jest filtr przeciwpylkowy od klimatyzacji? Chyba jest zasyfialy i chcialem wymienic.

  4. #4
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar DUGI
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo 156 --159--147
    Postów
    131

    Domyślnie

    Na część pytań odp znajdziesz na forum,przyjedz do cing krosa to się też sporo dowiesz o swojej Belli, dam ci namiary na kolegę który czyści mi auta za 100 .pozd

  5. #5
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gorzyczki okolice Wodzisławia Śląskiego
    Auto
    Same ALFICE
    Postów
    4,445

    Domyślnie

    Poka, poka twoje cudo i który to masz rocznik oraz motorownie jaką?

  6. #6
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar bsq
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    ~156sw~ 1,9jtd 2003r
    Postów
    345

    Domyślnie

    pokazac nie mam co bo fot nie zrobilem jeszcze. Poza tym, byla nasmarowana jakims cholerstwem ktore w kontakcie z woda sie strasznie zbielilo. Nie udalo mi sie jeszcze doczyscic bo trzeba ja porzadnie na sucho wytrzec, a pogoda nie sprzyja.

    Rocznik 2003, 1,9jtd. Kolor ciezko sklasyfikować, ni to granat, ni to fiolte. W środku szara skóra i sporo brudu

  7. #7
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gorzyczki okolice Wodzisławia Śląskiego
    Auto
    Same ALFICE
    Postów
    4,445

    Domyślnie

    to w takim razie filrty kabinowe masz 2 sztuki (akurat dzis wymieniałem). Są pod schowkiem, dostep lekko utrudniony, musisz tam włożyc głowe i wykrecic 3 szt. wkretów na klucz 5,5mm na forum był nawet manual jak to zrobic.

  8. #8
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar bsq
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    ~156sw~ 1,9jtd 2003r
    Postów
    345

    Domyślnie

    czy to o to chodzi?: http://forum.alfapomorze.pl/viewtopic.php?t=5375

    a czy jest ktoś w stanie odpowiedziec na reszte moich pytan?

  9. #9
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gorzyczki okolice Wodzisławia Śląskiego
    Auto
    Same ALFICE
    Postów
    4,445

    Domyślnie

    Tak chodzi o te filtry.
    ad.4 tak można zrobic polerke reflektorów, zaczynasz papierem wodnym do pozbycia sie wszystkich rys, a kończysz pastą polerską aż efekt bedzie zadowalający.

    Fabryczne głosniki to 165mm popularne 16cm. Radio możesz zmienic, ale stracisz czesc funkcji jakimi dysponuje fabryczne radio, poza tym bedzie widoczna luba miedzy panelem srodkowym, a radiem, bo inne radio już nie bedzie tak dobrze pasowało.

  10. #10
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar bsq
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    ~156sw~ 1,9jtd 2003r
    Postów
    345

    Domyślnie

    a glebokosc osadzenia? Orientujesz sie moze? Jak kupowalem glosniki do golfa to pamietam ze mialem problem bo nie moglem pokryw zalozyc - wystawaly musialem je przerobic. W ogole moze macie cos godnego polecenia?

Podobne wątki

  1. Nowy Alfaholik
    Utworzone przez mieciualfa156 w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 20-10-2015, 18:52
  2. Nowy Alfaholik.
    Utworzone przez Dzalan w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 09-10-2014, 13:28
  3. Nowy Alfaholik
    Utworzone przez kamilospo2le w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 06-10-2013, 21:13
  4. Nowy Alfaholik :-)
    Utworzone przez Bj Volek w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 05-06-2013, 22:05
  5. Nowy alfaholik
    Utworzone przez Local_Hero w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 12-12-2012, 13:50

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory