Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Wycinka przepływomierza?

  1. #1
    lukasjed
    Gość

    Question Wycinka przepływomierza?

    Witam. Alfa 155 2.0TS 8v '94r. Podejrzewam, że padł mi przepływomierz po serii wybuchów na gazie, co objawia się tym, że auto da się rozpędzić jedynie do 145km/h i przy 4tys. rpm przestaje przyspieszać. Jeśli chodzi o ruszanie z miejsca też jest tragedia, o gwałtownym ruszeniu ze skrzyżowania nie ma mowy, obroty rosną, a auto się nie zbiera. To już trzeci padnięty przepływomierz, więc przeszukałem trochę forum i znalazłem wątek, gdzie ktoś pisał, że usuwał programowo przepływkę, ale w dieslu. Robił ktoś może coś takiego w TS? Jakie są tego koszty i gdzie mogę najbliżej to zrobić? Mieszkam w okolicach Janowa Lubelskiego. Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi.

  2. #2
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Wolbrom/Beaconsfield
    Auto
    AR 156 SW 2.0 T.S `00
    Postów
    1

    Domyślnie

    Lepiej leczyć przyczyny niż zajmować się skutkami.Zrób porządek z gazem i będziesz miał spokój.

  3. #3
    lukasjed
    Gość

    Domyślnie

    Z gazem już chyba jest porządek, bo już dawno sobie nie strzeliła, założony jest ponadto antywybuch i wymienione gumy od kolektora dolotowego, po których wymianie i wyregulowaniu gazu alfa przestała strzelać, czasem jedynie kichnie w wntywybuch, ale jedzie dalej. Przed wymianą potrafiła wypluć cały kolektor z wielkim hukiem ;P

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar kasztelan
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    stolicy
    Auto
    logiczne że alfa
    Postów
    5,319

    Domyślnie

    I ty nazywasz to usunięciem usterki?? Skoro nadal strzela to nic nie jest dobrze, jeździj tak dalej aż w końcu ten silniczek powie Ci papa.
    Usunięcie przepływki tylko poprzez wymianę na MAP sensor, razem z kompem i człowiekiem który ogarnie tą zmianę obstawiam minimum 600zł na używce.

  5. #5
    lukasjed
    Gość

    Domyślnie

    Nie mam pojęcia co jeszcze mogę jej zaserwować, bo z rzeczy które były w ostatnim czasie wymienione na nowe to świece, przewody zapłonowe, filtr powietrza, parownik od gazu, sonda lambda, termostat i płyn do spryskiwaczy ;P Silnika jej nie wymienię, mechanik stwierdził, że ciśnienie na garach ma jak nówka z fabryki Z resztą już jeździ na nim co najmniej drugim silniku, bo we wcześniejszym 1.8TS nie paliło się w jednym garnku więc trzeba było wymienić cały piec jakieś 4 lata temu.

  6. #6
    Użytkownik Fachowiec Avatar rafal_155
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    .
    Auto
    AR 155 1.8 8v 96'
    Postów
    2,263

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukasjed Zobacz post
    obroty rosną, a auto się nie zbiera.
    Sprzęgło to Ty masz dobre?


    Ogólnie jak nie uturbiasz auta to wycinka przepływki to cuda na kiju, grzybek napisał już wszystko w tym temacie.

  7. #7
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Tarnorzeg (Kielce)
    Auto
    AR 155 1.6 TS : AR 166 3.0 V6 24V
    Postów
    123

    Domyślnie

    dokładnie może coś z przeniesieniem napędu masz nie tak jak być powinno.... a obroty Ci falują??

Podobne wątki

  1. Wycinka katalizatora V6. Jakie efekty?
    Utworzone przez zadra66 w dziale 166
    Odpowiedzi: 109
    Ostatni post / autor: 06-10-2022, 05:46
  2. Wycinka katalizatora 1.9 JTDm
    Utworzone przez JohnnyLegend w dziale GT
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 11-09-2013, 09:05
  3. Błąd przepływomierza 1.6 16V TS
    Utworzone przez l_skowron w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 05-04-2012, 20:30
  4. [146] Bez przepływomierza
    Utworzone przez czekal86 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 24-03-2010, 15:41
  5. Gtv - nr z przepływomierza
    Utworzone przez wera w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 11-03-2007, 19:09

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory