Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Temat: Alfa Romeo 156 2.0 jts selespeed Ostrzeżenie dla kupujących

  1. #1
    whit3
    Gość

    Domyślnie Alfa Romeo 156 2.0 jts selespeed Ostrzeżenie dla kupujących

    Witam, pisze ten post wyłącznie po to aby przestrzec inne osoby poszukującej alfy romeo 156 po lifcie. Ostatnio miałem okazję oglądać samochód z linku: http://zibiauto.pl/?m=oferta&oid=286 Komis Zibiauto w Osielsku. Samochód stoi do dziś.

    Na pierwszy rzut oka alfa bardzo fajna mimo, że jest na selespeedzie. Zadzwoniłem do właściciela komisu, oczywiście Pan opisał samochód w samych superlatywach. Umówiłem się na spotkanie, oczywiście dogadałem też kwestię sprawdzenia samochodu w serwisie w Toruniu (po rozmowie przez tel nie było najmniejszego problemu aby podjechać do Torunia i go sprawdzić). Ze względu na to, że musiałem przebyć w jedną stronę prawie 400km zależało mi na dopięciu sprawy na ostatni guzik tak aby sprawnie dokonać ewentualnego zakupu. Dla ciekawych podaje nr VIN: ZAR93200000242493. Może dowiecie sie coś więcej.

    Na miejscu okazało się iż właściciel wyjechał do Grecji mimo iż wcześniej się umawialiśmy. Trudno, zdarza się. W jego miejsce pojawił się starszy Pan, który sam do końca nie wiedział w jakim stanie jest alfa. Odmówił sprawdzenia samochodu w serwisie w Toruniu, za jedyną opcję wziął sprawdzenie go w Bydgoszczy czyli kilka km od miejsca gdzie samochód stoi. Nawet dałbym sie przekonać gdyby nie seria rzeczy jakie wyszły później. Mimo iż Pan nie znał samochodu to przedstawił go jak tylko dobrze był w stanie. Na dzień dobry nie chciała otworzyć się maska. To nasunęło pierwsze podejrzenia z mojej strony, że coś z tą alfką było kombinowane. Pan zapewnił mnie, że z zamkiem było coś robione ale jak stwierdził nie do końca udało się go naprawić. Udało się mimo to otworzyć maskę. Środek (silnik) okazał czysty i na pierwszy rzut oka zadbany. W oczy rzucały się jednak mocowania śrub na elemencie przebiegającym od lewego do prawego światła. Śruby nie były oryginalne i moim zdaniem zostały wkręcone "na chama" aby tylko element się trzymał. Rozpocząłem więc poważniejsze oględziny. Dodatkowo coś dziwnie piszczało po prawej stronie silnika. Z rzeczy rzucających się w oczy to marne spasowanie przednich elementów karoserii czy maska, nadkola przednie, zderzak. Dalej było tylko ciekawiej. Po pomiarach czujnikiem grubości lakieru okazało się że cały przód czyli wymieniona wcześniej maska oraz nadkola przednie oraz połowa przednich lewych i prawych drzwi były malowane być może nawet dwukrotnie ponieważ grubość lakieru przekraczała 400um. Inną sprawą była skrzynia biegów. Przy zmianie biegi przeskakiwały czasami co dwa, także to też było zastanawiające.

    W między czasie sprawdziłem też dokumenty samochodu (pojawił się drugi Pan, który wiedział ju z o samochodzie o wiele więcej ale mimo to zapierał się, że samochód nie był po wypadku). Wszystko ok, serwis do ok 75 tyś robiony na bieżąco w serwisie fiata. Zero informacji na temat malowania samochodu. Podejrzewam, że samochód został uderzony w przód i to dosyć mocno. Specjalista, który go składał nie postarał się co rzuca się odrazu w oczy. Po dłuższej rozmowie z drugim Panem okazało się iż samochód został zostawiony u nich w rozliczeniu, jeździła nim kobieta (bez obrazy dla Pań ;-) ) i tak naprawdę to do końca nie wie co się z nim działo. To było dla mnie zaskakujące i śmieszne jednocześnie ponieważ Pan biorąc ten samochód w rozliczeniu na pewno pokusił by się chociażby o sprawdzenie go czujnikiem grubości lakieru.

    Z dodatkowych rzeczy jakie wypatrzyłem w tym samochodzie to zaśniedziałem tarcze hamulcowe (samochód z moich ustaleń na podstawie papierów) stał w komisie w okolicach roku. Brak ubezpieczenia więc jedyną opcją był powrót na lawecie.

    Reasumując chciałbym przestrzec wszystkich, którzy będą chcieli oglądać ten konkretny samochód. Naprawdę nie warto zawracać sobie nim głowy. Na szczęście straciłem tylko pieniądze na dojazd i czas. Utwierdziło mnie to też w przekonaniu co do części komisów samochodowych, jest to ładnie ujmując zgraja cwaniaków...

    Info dla moderatorów: jeżeli temat nie pasuje według was do tej części forum to proszę go przenieść

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar kobe83
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    AR 159 2.0 JTDM 170KM/ 156 1.9 JTD115KM była
    Postów
    1,467

    Domyślnie

    Czy dobrze widzę,że z tyłu ma ramkę klubową Alfaholików?
    Włoski geniusz, włoska technologia, włoska pasja.

  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar Artas 155
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Warszawa/Gródek
    Auto
    Alfa Romeo 155 2.0 16V/Alfa Romeo 155 1.8 8V i FC 20VT
    Postów
    1,155

    Domyślnie

    Ha,ha,ha!!!ma!!!

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Kozłówka
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 2.0jtdm
    Postów
    55

    Domyślnie

    Cytat Napisał kobe83 Zobacz post
    Czy dobrze widzę,że z tyłu ma ramkę klubową Alfaholików?
    dobrze widzisz ma ramkę

  5. #5
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gorzyczki okolice Wodzisławia Śląskiego
    Auto
    Same ALFICE
    Postów
    4,445

    Domyślnie

    Teraz to dopiero widac uczciwosc handlarzy komisowych W tym ogłoszeniu jest tyle niescisłosci... no i jak to możliwe że ma wazne ubezpieczenie? aha zapomniałem, handlarze...

  6. #6
    whit3
    Gość

    Domyślnie

    Widzę, że jak narazie post robi swoje, samochód dalej stoi w komisie. Dla ciekawych coś więcej. Ogłoszenie znów pojawiło się na Allegro:

    http://motoallegro.pl/alfa-romeo-156...759016501.html

    Pozdrawiam

  7. #7
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar axel83
    Dołączył
    08 2009
    Auto
    Alfa Romeo
    Postów
    257

    Domyślnie

    Ta Alfa stoi tam już długi czas. Na pewno ponad rok jeśli nie 2 lata Zawsze jak przejeżdżam to się zastanawiam co z nią nie tak że tak długo stoi bo wygląda bardzo atrakcyjnie.
    Ostatnio edytowane przez axel83 ; 10-08-2011 o 17:55

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar krycho91
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Radzyń Podlaski
    Auto
    164 T.S
    Postów
    620

    Domyślnie

    wygląda ciekawie, widać pozory mylą
    Ze 164 trudno się wyleczyć

  9. #9
    Van Holden
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał axel83 Zobacz post
    Ta Alfa stoi tam już długi czas. Na pewno ponad rok jeśli nie 2 lata Zawsze jak przejeżdżam to się zastanawiam co z nią nie tak że tak długo stoi bo wygląda bardzo atrakcyjnie.
    Dokładnie, ponad rok to ona już wisi na Allergo.pl, a pewnie wcześniej też chwilę postała.

  10. #10
    Użytkownik Romeo Avatar premek
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tarnowskie Góry
    Auto
    164 2.0 TB '93/ Spider (916) 2.0 TS '01
    Postów
    1,600

    Domyślnie

    Przerażające. lakierowany samochód 7 letni.

    Zejdź na ziemię. Przy obecnym natężeniu ruchu i zapełnieniu parkingów większość samochodów ma lakierowane elementy. Mnie pewnie tez być tak opisał, bo przecież mam cały przód malowany. Nic to, że po zarysowaniu błotnika przez sąsiada na parkingu postanowiłem pomalować od razu uszkodzoną kamieniami maskę. Auto powinno przecież trafić na złom, prawda?

    A tarcze. Litości, ale ile aut dotychczas miałeś? Po tygodniach stania na parkingu tarcze są idealnie rude.

Podobne wątki

  1. Alfa Romeo 156 Selespeed
    Utworzone przez cid w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 31-01-2017, 09:44
  2. Alfa Romeo 147 Selespeed.
    Utworzone przez Artih w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 23-05-2011, 20:46

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory