Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 54

Temat: problem z wymiana żarówki w światłach drogowych

  1. #41
    Użytkownik Znawca Avatar pabloXXL
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9 JTDm 150KM
    Postów
    1,275

    Domyślnie

    Odpadł mi drucik trzymający żarówkę od świateł drogowych Jak go z powrotem zamontować? Bo dostęp to jakaś masakra! Może ma ktoś zdjęcie,jak on wyglada zamontowany.

  2. #42
    dandiego
    Gość

    Domyślnie

    Dokładnie tak samo zrobiłem :-)

  3. #43
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2016
    Auto
    AUDI A6 3.0 TDI
    Postów
    109

    Domyślnie

    Przy wymianie żarówek może okazać się pomocny telefon z dobrym aparatem, dostęp jest tragiczny ale delikatnie jest lepiej ściągając środkowe dekielki. Po zamontowaniu warto pstryknąć fotkę czy wszystko jest ok.

  4. #44
    Użytkownik Świeżak Avatar bobik
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    Alfa 159 2,4 300km
    Postów
    166

    Domyślnie

    Też miałem przyjemność wymiany żarówek drogowych, po wielu próbach montażu żarówki odpuściłem i zdemontowałem zderzak. Sam demontaż zajął mi 15 min.

  5. #45
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar damian239
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    podkarpackie
    Auto
    AR159 1.9 JTDM 16v 150KM 2007r.
    Postów
    30

    Domyślnie

    też miałem tą "przyjemność" z wymianą żarówek drogowych, za przysłowiową flaszkę mogę Komuś wymienić
    a tak serio to po czasie nieudanych prób wpadłem na taki pomysł, żeby przed odpięciem drucików w te zakończenia drucików (uszy) wciągnąć kawałek starego kabla (dwa osobno jeden w jedno ucho, drugi w drugie) i Panie i Panowie jesteśmy w domu! Wystarczy pociągnąć za te kabelki i druciki się zwolnią -> zmieniamy żarówkę -> wkładamy w miejsce powrotne i ciągle mając "uszy" uwiązane kabelkami montujemy druciki na miejscu, robimy zdj czy są na swoim miejscu i jak tak to wyciągamy pomocnicze kabelki. Ot i cała filozofia dla lepszego zobrazowania zdjęcie załączam poniżej (kabelki niebieski i czerwony to właśnie te pomocnicze kabelki) pozdrawiam
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20161229_201200.jpg
Wyświetleń:	36
Rozmiar:	36.3 KB
ID:	218517

  6. #46
    Użytkownik Świeżak Avatar yerbamateo
    Dołączył
    06 2016
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 156 1.8TS, Spider 939
    Postów
    27

    Domyślnie

    Swietny patent z tymi kabelkami

    Ja uzywalem szydelka, grubego, zeby zahaczylo dobrze. Trzeba tylko uwaznie odginac, zeby sprezynki nie strzelily, sa przykrecone jedna srubka do plastiku.

  7. #47
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar damian239
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    podkarpackie
    Auto
    AR159 1.9 JTDM 16v 150KM 2007r.
    Postów
    30

    Domyślnie

    Cytat Napisał yerbamateo Zobacz post
    Swietny patent z tymi kabelkami

    Ja uzywalem szydelka, grubego, zeby zahaczylo dobrze. Trzeba tylko uwaznie odginac, zeby sprezynki nie strzelily, sa przykrecone jedna srubka do plastiku.
    Szydełko też spoko, ważne żeby działało, ze pomocą kabelków jest jeszcze plus że jak dobrze założysz na początku to nie musisz później szukać tych uszów a i w razie "w" jakby spadł drucik to nie wpadnie na dół klosza

  8. #48
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Funky666
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm
    Postów
    18

    Domyślnie

    [MENTION=71245]damian239[/MENTION]

    Szefie, masz u mnie dobre piwo za ten patent :O Już się zastanawiałem, czy lamp nie zrzucać na mrozie jak mi się zachciało LED-y montować - zdjąłem halogen i już nie było odwrotu, bo nawet zwykłej żarówki bym z powrotem nie założył :v

    I to mówię całkiem serio - jak będziesz na Włoskiej Wiośnie to przychodzę z browarem ^_^

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	29693785_1672626932775169_456564687_o.jpg
Wyświetleń:	37
Rozmiar:	33.7 KB
ID:	243406

  9. #49
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar awj1
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Szczytno, War-Maz
    Auto
    AR 159 1,9 JTDm 8V + mapa EGR Off by maly_777
    Postów
    693

    Domyślnie

    Po tych zdjęciach rozumiem, że te druciki trzymające żarówkę trzeba odginać na zewnątrz tzn lewy na lewo a prawy na prawo. I oba na raz czy pojedynczo? Tak? Nie są jakoś połączone ze sobą. Druciki od świateł mijania mają haczyki na których się trzymają ale tu nie mogę skumać jak one (te druciki) trzymają żarówkę na miejscu. Na zdjęciach tego nie widzę. O co one są zahaczane?
    Na parkingu przed hipermarketem. Rodzina pakuje zakupy do pancerwagena. Dziecko, chłopiec około 5-6 lat:
    -Mamo co to za auto?
    -Przeczytaj. Na rejestracji jest napisane
    -A-L-F-A R-O-M-E-O. Dlaczego muszę jeździć VW albo Audi?
    Matka patrzy na ojca, a ojciec na mnie.
    Mina ojca BEZCENNA !!!


  10. #50
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Funky666
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm
    Postów
    18

    Domyślnie

    Są niezależne i dociskają żarówkę własnym naprężeniem. Wyjmujesz żarówkę, odchylasz je delikatnie na boki (tak żeby się zaczepiły od tylca o krawędzie mocowania), wkładasz żarówkę i odciągasz je tak, żeby ją chwyciły od przodu.

    Tyle w teorii W praktyce:

    1. Odpinasz lampę (wtyczka bardzo przeszkadza).
    2. Wsadzasz łapę/telefon/lusterko i odnajdujesz się w położeniu zaczepów.
    3. Przerzucasz druciki (niezależnie) przez ucha - tylko nie tak jak ja na zdjęciu, ale do końca (jak na zdjęciu wyżej), bo zaczepy są bardzo silne i drucik wypadnie, jeśli nie będziesz trzymać za oba końce.
    4. Odginasz zaczepy za żarówkę (pojedynczo, nie są od siebie zależne, zresztą nie dasz rady tego zrobić naraz), wyciągasz starą i (najlepiej zanim włożysz nową) testujesz przywracanie zaczepów drucikami do pozycji na żarówce. Ja ćwiczyłem na sucho, bo miałem do zamontowania samą ramkę LED-a i nie chciałem, żeby mi spadła. Myślę, że przy zwykłej H7 spokojnie zrobisz to z nową żarówką na miejscu. Ważne jest tylko, żeby odginać nieco do tyłu (w stronę komory silnika), bo inaczej zaczep może wskoczyć pod żarówkę.

    Uważaj, żeby nie odgiąć ich za mocno - moje w jednej lampie były już poluzowane do tego stopnia, że w ogóle nie trzymały żarówki, a ich dogięcie w odpowiednią stronę zajęło mi chyba z godzinę. No i potem (jak na złość) jeden zaczep samoczynnie wskakiwał mi na miejsce docelowe, zanim jeszcze zdążyłem włożyć żarówkę - w efekcie skończyło się tak, że wciskałem ją pod jeden zaczep (odciągając go lekko drucikiem), a dopiero drugi mocowałem normalnie. Przy LED-ach było to łatwe, bo nie wkładasz całej żarówki, tylko samą metalową ramkę. Ale gdybym wiedział, że będzie tak ciężko, od razu bym zrzucał zderzak i lampę :/ Przy drugiej żarówce cała operacja trwała już maksymalnie 10 minut

    Co do działania zaczepów, którego nie rozumiesz: tutaj masz zaznaczone zgięcia, które dociskają żarówkę. Lewy to trochę złudzenie optycznie - one są wyprofilowane w stronę żarówki.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	29693785_1672626932775169_456564687_o.jpg
Wyświetleń:	46
Rozmiar:	62.1 KB
ID:	243480
    Ostatnio edytowane przez Funky666 ; 04-04-2018 o 10:42

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Wymiana żarówki H7
    Utworzone przez serial w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 63
    Ostatni post / autor: 28-01-2023, 14:17
  2. [156] Wymiana żarówki
    Utworzone przez 75andrew155 w dziale 156
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 17-10-2017, 10:14
  3. Wymiana żarówki H7
    Utworzone przez ra74 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 28-06-2014, 10:17
  4. Wymiana żarówki
    Utworzone przez molek w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 09-06-2011, 16:00
  5. Wymiana żarówki postojówki.
    Utworzone przez csscss w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 15-06-2007, 15:11

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory