Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Alfa 2.0 JTS ROZRZĄD

  1. #1
    Marjachi
    Gość

    Domyślnie Alfa 2.0 JTS ROZRZĄD

    Witam, jestem dość świeżym posiadaczem Alfy Romeo 156 2.0 JTS i nadszedł czas wymiany rozrządu w moim silniczku. Jak mi wiadomo alfa posiada dwa paski, czyli rozrządu i przewiwagę. Moje pytanie dotyczy tego drugiego paska. Czy wymienia go się razem z rozrządem właściwym (ponieważ w niektóerych sklepach motorywazyjnych nie wiedzą co to w ogóle jest) i za co tak na prawdę jest on odpowiedzialny. Przy okazji pytanko o wariator. Ponieważ autko na wolnych chodzi prawie jak diesel wiec czytając posty na forum wydaje sie, że wariator do roboty no i powyżej 5 tysięcy obrotów w zasadzie niewiele sie dzieje podobnie jak przy gwałtownym wcisnięciu pedału przyspieszenia. Auto jedzie (ładnie przyspiesza) pod warunkiem ostroznego obchodzenia sie z gazem. I co do wariatora. Czy ktoś korzystał może z regeneracji tej części co udało mi sie znaleźć na allegro, czy może są jakieś sprawdzone zamienniki. Bo oryginał to jakieś 500 sobie liczą

    Prośba o podpowiedź.

  2. #2
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    near zamość
    Auto
    156 1,8 ts 98
    Postów
    372

    Domyślnie

    niema zamienników wariata, pozatym z tą regeneracja to jest róznie też czytałem jedni chwalą inni nie, że to niby tylko na krótki okres pomaga, pozatym niewiem czy w jts jest ten pasek wyrównoważający a pozatym co to za sklep nie mają żadnych katalogów

  3. #3
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Oprócz paska napędu wałków wyrównoważających, należy też wymienić jego napinacz.
    Pasek ma charakterystyczny wygląd - posiada zęby po obu stronach.

  4. #4
    rycho69
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał SG0240 Zobacz post
    Oprócz paska napędu wałków wyrównoważających, należy też wymienić jego napinacz.
    Pasek ma charakterystyczny wygląd - posiada zęby po obu stronach.
    Konkretna odpowiedź. Dzięki. Wtrącam sie w temat, bo od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem alfy 156 2.0 TS z gazem i oczywiście chcę wymienic rozrząd. Stąd moje pytania - tak chcąc uściślić różne wypowiedzi:
    1. Czy do tzw. minimum wystarczy: pasek rozrządu + 2 rolki, pasek wyrównoważający + rolka i pompa wody?
    2. Jeśli jest leki objaw złej pracy wariatora (głośny jak jest zimny) to można ryzykować pozostawienie go do następnej wymiany rozrządu?
    3. Czy 550 zł za to z pkt. 1 to dużo?-tyle mi wyliczył kolega z zaprzyjaźnionego sklepu.
    Pozdrawiam.

  5. #5
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    1. nie myl rolek z napinaczami, chociaż używa się też określenia "rolka napinacza" - w sumie w 2,0 TS są 2 paski, 2 napinacze, 1 rolka, 1 pompa wody.
    2. jeśli wariat zaczął klekotać, to trzeba go wymienić
    3. 550 zł to dość tanio - uważaj tylko, żeby nie włożyć jakiejś chińszczyzny, bo z rozrządem w TS nie ma żartów
    Ostatnio edytowane przez SG0240 ; 15-11-2011 o 21:00

  6. #6
    rycho69
    Gość

    Domyślnie

    Dzięki bardzo, o taką odpowiedź mi chodziło.

  7. #7
    rycho69
    Gość

    Domyślnie

    Ciągnąc dalej temat rozrządu do 156 2.0 ts chciałem zapytać o wariator. W temp. minus 6 stopni słychać lekkie klekotanie, które ustępuje po ok 5 s.
    1. Czy można zaryzykować nie wymienianie takiego wariata do następnego rozrządu?
    2. Jakie są inne objawy awarii wariata.
    3. Czy można go całkowicie wymontować jeśli się rozwali?

  8. #8
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Może być, że to klekotanie pochodzi od hydraulicznych popychaczy zaworów, co jest normalnym zjawiskiem po dłuższym postoju samochodu, a wariat jest OK.
    Normalnie padnięty całkiem wariat rechocze jak diesel cały czas.
    Wariata nie da się niczym zastąpić.
    Niektórzy mieli ochotę go zaspawać, ale tego nie będę komentował.

Podobne wątki

  1. [159] Alfa 159 2.4 rozrząd
    Utworzone przez ferenss w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 06-03-2014, 12:29
  2. rozrząd alfa 147 2.0
    Utworzone przez konik_muzyk w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 24-01-2014, 16:42
  3. rozrząd - alfa 147 8V
    Utworzone przez l0pez w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 13-02-2013, 17:18
  4. [147] Rozrząd alfa 147 1.9 jtd 16v
    Utworzone przez Korczu w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 01-07-2008, 22:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory