Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Kopcenie 2.4 20V

  1. #1
    Użytkownik Pasjonat Avatar danus77
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Bełchatów
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 jtd 20V Sportronic '04r
    Postów
    3,283

    Domyślnie Kopcenie 2.4 20V

    A więc sprawa wygląda tak. Przed wyjazdem na urlop walczyłem troszeczkę z kopceniem autka po gwałtownym dodaniu gazu. Zrobiłem:
    - rozbiórka całego dolotu
    - wyczyszczenie i wymycie wszystkich rur
    - wyczyszczenie i wymycie IC
    - wyczyszczenie i wymycie przepustnicy i kolektora ile sięgnąłem
    - wyczyszczenie i wymycie EGR'a
    - wyczyszczenie i wymycie czujnika ciśnienia na kolektorze
    - Założenie nowych opasek skręcanych na wszystkie złącza

    W drodze powrotnej zauważyłem, że kiedy gwałtownie przyspieszam to zostawiam za sobą chmurę niczym ikarus, po prostu przestaje widzieć w lusterkach co jechało za mną.
    Wczoraj troszkę poczytałem i sprawdziłem ponownie rury turbo-ic i ic-koletor. Nie widać żadnych nieszczelności na końcach rur przy opaskach, natomiast same rury są upocone olejem. Dodatkowo dolna rura (turbo-ic) jest bardzo miękka.
    Teraz pytanko czy to wina tych rur i gdzie je ewentualnie dokupić. A może założyć sztywny dolot ?
    Przepływke raczej wykluczam, bo spalanie na trasie przy maksymalnie zapakowanym autem wyszło 6.6l (mierzone na stacji, komp pokazał 5.6l) i nie czuję spadku dynamiki (chyba).

    I jeszcze jedno pytanko. Ma ktoś pomysł dlaczego auto siadło mi o 1cm lewą strona w porównaniu do prawej. Domyślam się, że to wina sprężyn, ale dlaczego tylko po lewej stronie auta ?
    Ze względu na klauzulę sumienia mogę odmówić pomocy....
    były Fiat 126p; Honda Accord Mk4 FL 2.0 B+G; Opel Vectra 1.8 CD B+G ; Fiat Punto II 1.2 8V B+G
    jest Alfa 166 2.4 jtd '04...jak przystało na fana motoryzacji
    Opel Astra J B14NEL - pożeracz korków
    http://chomikuj.pl/danus77

  2. #2
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    166 JTD
    Postów
    2,650

    Domyślnie

    moje 10v dymiło powyzej 2500 jak jelcz przy porannym rozruchu ale zaślepiłem egr i teraz wogole prawie nie dymi, chyba ze juz olej zbliza sie do wymiany to wtedy troche dymka puści..

    olej ci zuzywa?? moze rozrzad jest przestawiony?

    co do zawiechy to za przechylenie raczej bedzie odpowiadać jakas sprezyna, zakładam ze koła stoją prosto, trzeba rozebrac i zobaczyc co sie stało

  3. #3
    Numberuno
    Gość

    Domyślnie

    Co do zawiechy to raz, że Ty siedzisz po lewej stronie pewnie przez 90% czasu spędzonego w aucie, a kilkunastu kilogramów raczej nie ważysz. Przez kilkaset tysięcy kilometrów na pewno odbije się to na sprężynie. Jeśli to obniżenie jest z tyłu to możliwe, że jest duży luz na sworzniu górnego wahacza z tyłu. wtedy trochę niżej siedzi.

  4. #4
    Użytkownik Pasjonat Avatar danus77
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Bełchatów
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 jtd 20V Sportronic '04r
    Postów
    3,283

    Domyślnie

    1. EGR'a raczej wykluczam, bo był solidnie wyczyszczony i sprawdzona szczelność. Pod FES'em wygląda, że pracuje prawidłowo.
    2. Olej ma dopiero 9kkm i nie bierze mi nic, jaki stan był po zalaniu taki jest.
    3.Rozrząd nie był ruszany i nie zaobserwowałem żadnych oznak jego przestawienia.
    4. Koła stoją prosto.
    5. Czy jak by był luz na sworzniu wahacza górnego do nic by nie tłukło i nie stało by koło krzywo ?
    6. Podejrzewam raczej tę dolną rurę turbo-ic. Bo wygląda to tak jakby przy gwałtownym dodaniu gazu kiedy skrzynia robi kick-down'a wtryski już podlewały paliwem, ale przez kiepską rurę turbo nie dało rady dobić ciśnienia i stąd to kopcenie (zły skład mieszanki).
    7. Ma ktoś pomysł gdzie dostać te rury i czy może lepiej i taniej wyjdzie założyć sztywny dolot. Podnosić mocy nie zamierzam, bo to automat i nie chcę uwalić skrzyni.
    Ze względu na klauzulę sumienia mogę odmówić pomocy....
    były Fiat 126p; Honda Accord Mk4 FL 2.0 B+G; Opel Vectra 1.8 CD B+G ; Fiat Punto II 1.2 8V B+G
    jest Alfa 166 2.4 jtd '04...jak przystało na fana motoryzacji
    Opel Astra J B14NEL - pożeracz korków
    http://chomikuj.pl/danus77

  5. #5
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    166 JTD
    Postów
    2,650

    Domyślnie

    te rury to tylko w oryginale kupisz, nie ma zadnych zamienników wiec pare setek trzeba uszykować

  6. #6
    Użytkownik Pasjonat Avatar danus77
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Bełchatów
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 jtd 20V Sportronic '04r
    Postów
    3,283

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alfista Zobacz post
    te rury to tylko w oryginale kupisz, nie ma zadnych zamienników wiec pare setek trzeba uszykować
    Dla tego zastanawiam się nad założeniem sztywnego dolotu, bo wyjdzie mnie taniej, ale czy lepiej ? Nie widzi mi się płacić od 490 do 600 pln za dolną rurę i w okolicach 100 - 200 pln za górną, bo jest to dla mnie totalne nieporozumienie, tyle kasy za kawałek rury.
    Ze względu na klauzulę sumienia mogę odmówić pomocy....
    były Fiat 126p; Honda Accord Mk4 FL 2.0 B+G; Opel Vectra 1.8 CD B+G ; Fiat Punto II 1.2 8V B+G
    jest Alfa 166 2.4 jtd '04...jak przystało na fana motoryzacji
    Opel Astra J B14NEL - pożeracz korków
    http://chomikuj.pl/danus77

  7. #7
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    166 JTD
    Postów
    2,650

    Domyślnie

    powiem ci ze ja mam starą tą rure turbo-ic i całą zapoconą olejem i mi silnik nie dymi (czasem wiadomo jak kazdy diesel chmure pusci) wiec problemu szukałbym gdzie indziej

Podobne wątki

  1. [159] Mocne kopcenie z rur.....
    Utworzone przez Jarek72 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 20-04-2012, 08:51
  2. Dziwne kopcenie - 1.9 jtd 140 km
    Utworzone przez maciek-147 w dziale 147
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 01-04-2012, 13:31
  3. [156] Kopcenie
    Utworzone przez Mati156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 20-11-2011, 19:18
  4. Silnik, kopcenie, pierścienie
    Utworzone przez khropek w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 20-11-2010, 21:33
  5. [146] przerwy w mocy+kopcenie
    Utworzone przez motyk84 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 23-06-2010, 14:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory