Strona 1 z 12 1234567891011 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 115

Temat: [146] przyciemnianie szyb

  1. #1
    Mlody189
    Gość

    Domyślnie [146] przyciemnianie szyb

    Witam mam zamiar ściemnić szyby w samochodzie tylko nie za bardzo wiem jak to sie ma z przepisami. Jaka musi być przejrzystość szyb? Pytam bo nie chce aby podczas kontroli drogowej nie stracić dowodu rejestracyjnego.



    Komentarz dodany przez: robak#21: 2008-06-01, 20:24
    Proszę o podawanie prefixu przed tematem

  2. #2
    djnero
    Gość

    Domyślnie

    tylne szyby możesz przyciemnić jak ci się podoba - możesz nawet zaspawać albo założyć karton tekturowy jakiś, warunkiem jest tutaj posiadanie prawego lusterka.
    Co do przedniej szyby to zapomnij. Szyby boczne przednie mogą mieć przepuszczalność bodajże 30% (już nie pamiętam dokładnie) i większość aut ma już przyciemnione fabrycznie szybki do tej wartości. Więc dalsze przyciemnianie to już na własne ryzyko i może się skończyć najwyżej zabraniem dowodu albo zrywaniem folii na miejscu

  3. #3
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Koszalin
    Postów
    440

    Domyślnie

    tylnie szyby mozesz nawet zaspawac a przednie musza byc jak z fabryki zero przyciemniania
    AR 155 1.8 8V & AR 156 2.5 V6

  4. #4
    ViP Romeo Avatar robak#21
    Dołączył
    11 2007
    Mieszka w
    Chorzów
    Auto
    coś tam wrzeszczy...
    Postów
    881

    Domyślnie Re: przyciemnianie szyb

    Cytat Napisał Mlody189
    Witam mam zamiar ściemnić szyby w samochodzie tylko nie za bardzo wiem jak to sie ma z przepisami. Jaka musi być przejrzystość szyb? Pytam bo nie chce aby podczas kontroli drogowej nie stracić dowodu rejestracyjnego.
    Witam

    w przypadku przyciemnienia szyb w samochodzie z wykorzystaniem folii należy zwrócić uwagę ze w ten sposób może być przyciemniona jedynie tylna część pojazdu czyli tylna szyba oraz tylne szyby boczne (poza obszarem 180 stopni tzw. pola widzenia kierowcy). W tym przypadku nie jest istotny stopień przyciemnienia, warunkiem natomiast jest wyposażenie pojazdu w lewe oraz prawe lusterka boczne.

    W przypadku chęci przyciemnienia przednich szyb bocznych położenie na nich folii nie będzie już zgodne z przepisami (brak certyfikatu) i tzeba sie liczyć z możliwymi konsekwencjami ,kontrola drogowa, stacja diagnostyczna itp moze rownac sie utratą dowodu ,ale nie musi

    Co do przednich bocznych najlepszym rozwiazaniem jest tak zwane przyciemnianie piecowe(napylenie związkiem tytanu)w technologii próżniowej możliwe jest uzyskanie pełnego certyfikatu, który obejmuje również przednie szyby boczne, jednak musi byc spełniony warunek przyciemnienie tych szyb w granicach 30%tak jak mowi djnero ,czyli 70% przepuszczalności światła.(biorac pod uwage ze teraz wiekszosc aut ma juz zblizone pomiar bo w granicach 27% jest to bardzo mały efekt ,praktycznie nie ma roznicy, oczywiscie tylna część pojazdu,tak jak w przypadku folii, może mieć mocniejszy stopień przyciemnienia tak jak podpowiada FlaY, mozna zaspawać :wink: :mrgreen:

    pozdrawiam
    [*]


  5. #5
    Mlody189
    Gość

    Domyślnie

    Dzieki za info czyli moge sie zabrac do pracy. Pozdrawiam

  6. #6
    djnero
    Gość

    Domyślnie

    zarzuć fotki jak skończysz i sam będzie robił czy dajesz do firmy jakiejś?

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar Garos
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Opel Astra III 1.7CDTI Caravan
    Postów
    858

    Domyślnie

    Polecam samemu przyciemnić szyby,nie jest to trudne.Napewno trzeba je wyjąć i dobrze odtłuścić,do pomocy przy naklejaniu (na mokro oczywiście-czyli woda z płynem do naczyć) przyda się druga osoba.Po naklejeniu zostawić na 24 godz.aby wyschło,ale może szyba być już zamontowana w samoch.Robiłem to już kilka razy,w razie pytań pisz.


    ... a to moja historia AR : 155 2.0 TS, 164 3.0 V6, 166 2.4 JTD

  8. #8
    Mlody189
    Gość

    Domyślnie

    Szyby przyciemni z kolego z klasy. nie jest to trudna robota jezeli ma sie patent. Czyli tak jak pisze GAROS na wodzie wychodzi najlepiej. Sciemnianie planuje na nastepny weekend ten poswiecam na nauke do maturki

  9. #9
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Koszalin
    Postów
    440

    Domyślnie

    hehe ja też sie do tego zabieram z bocznymi szybkami problemu niebędzie ale tylnia szyba to juz wyzwanie moze jakieś rady jak sie zabrac za tylnią szybe ?? w sedanie
    AR 155 1.8 8V & AR 156 2.5 V6

  10. #10
    Kosiar
    Gość

    Domyślnie

    tylnia szyba to zawsze instna rzeźba trudno jest trzeba dokładnie szpachelką przywrzeć ją do linii od podgrzewania szyby dlatego że jak nie dopasujesz ładnie będą bąble
    ja osobiście mimo że wiedziałem jak to zrobić oddałem do warsztatu który zajmował się przyciemkami , przyciemke mam już dwa lata i żadnych bąblów i trzyma się super

Podobne wątki

  1. Przyciemnianie szyb
    Utworzone przez kamilern w dziale Podkarpackie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 31-12-2015, 14:19
  2. Przyciemnianie szyb
    Utworzone przez gumis_kiler w dziale 156
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 18-04-2014, 09:43
  3. przyciemnianie szyb 156
    Utworzone przez bsq w dziale Wielkopolskie
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 04-03-2014, 07:39
  4. Przyciemnianie szyb szyb - Szczecin
    Utworzone przez Dragos w dziale Zachodniopomorskie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-05-2013, 17:45

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory