Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Temat: AR 159, ale jaka i gdzie?

  1. #1
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    159 SW 2.4 JTDm
    Postów
    297

    Domyślnie AR 159, ale jaka i gdzie?

    Zachorowałem na 159 - zdarza się, jeśli zobaczy się samochód sprawiający wrażenie dzikiej kobiety gotowej się na mnie rzucić i... - trochę się rozmarzyłem Pozostaje jednak kwestia co wybrać - mam nadzieję, że pomożecie rozwiać lub utrwalić kilka przesądów których zdążyłem się już nabawić. Mój limit to około ~45k, mogę go trochę naciągnąć, jednak niechętnie.

    Dylemat 1 pojemność silnika:
    W tym wypadku mam względną jasność - akcyza to dodatkowe 15% za jednostki większe niż 2000cc, w związku z tym na placu boju pozostają:
    1.9JTDm 1.9JTS - odpadają natomiast 1.8MPI (nie ta moc...) 1.75TBi (nie ta kasa...). Czy w podanym wyżej limicie warto rozglądać się za czymś większym, czy dać sobie spokój i pozostać przy 1.9?

    Dylemat 2 - JTDm vs JTS
    Planuję stosunkowo niewielkie przebiegi dla tego samochodu - zakładam więc, że za tą samą kasę kupię JTS w lepszym stanie niż JTDm (bo ceny są niższe) i z mniejszym przebiegiem (bo kupowanie nowego diesla dla żony, jeżdżącej raz w tygodniu na drugi koniec miasteczka mija się z celem) Interesuje mnie jednak jak te silniki sprawdzają się w praktyce - przeglądając tabelki z osiągami wychodzi na to, że JTS 160km zbiera się do setki wolniej od JTDm 150km - Vmax jest już bardziej oczywista, ale dane z przyśpieszenia wskazują, że "coś" jest nie tak z elastycznością benzyny.

    Dylemat 3 - Gdzie
    Rozważam możliwość zakupu w Polsce w jakimś komisie - jednak porównując oferty z allegro i mobile.de trochę niepokoją mnie następujące fakty:
    u nas jest taniej
    przebiegi w naszych ogłoszeniach są połową przebiegów podawanych w ogłoszeniach z mobile
    Generalizując - samochody z polskiej dystrybucji to progression+dywaniki
    W związku z tym, pojawia się pomysł pojechania na wycieczkę za naszą zachodnią granicę - trochę więcej pracy, ale efekt powinien być korzystniejszy jak sądzę?

    W związku z powyższymi przemyśleniami, myślę o zakupie AR159 1.9JTS gdzieś na zachód od Szczecina (DE, NL, BE)- proszę o wasze opinie na temat sensowności takiego zakupu.

  2. #2
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Jeśli szukasz ładnego SW 1.9 150 KM, to mam na placu 2 sztuki + jedna 1.9 JTD 120KM. Wszystkie w cenie poniżej Twojego limitu. IMO lepszy wybór to JTD, silnik trwały i z dużym potencjałem.
    WWW.AUTKA.PL - kompleksowa obsługa samochodów

Podobne wątki

  1. Wymiana wahaczy, jaka cena i gdzie w Poznaniu
    Utworzone przez longmanpl w dziale Wielkopolskie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 13-06-2014, 18:58
  2. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 04-05-2011, 15:35
  3. Gdzie i jaka firma może mi zwiększyć moc w 2.5 V6???
    Utworzone przez Przemoc13 w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 15-05-2010, 18:34
  4. Gdzie i jaka firma może mi zwiększyć moc w 2.5 V6???
    Utworzone przez Przemoc13 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 15-05-2010, 00:21
  5. gdzie i jaka klapa antystrzałowa ??
    Utworzone przez Wit w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 25-10-2009, 10:48

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory