Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 37

Temat: Skrzypi przednie zawieszenie

  1. #21
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar pilich
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 147 '06r. JTDM 8V 120PS
    Postów
    107

    Domyślnie

    Cytat Napisał puotek Zobacz post
    @pilich: heh
    Jak ja to przeoczyłem?? to na pewno była jakaś zasadzka Sorry

  2. #22
    Użytkownik Świeżak Avatar Darek68
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Gostyń
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.6 JTD, Fiat Tipo 1.0 FireFly
    Postów
    90

    Domyślnie

    Najlepiej wjechać na szarpaki i sprawdzić gdzie są luzy na tulejach. W górnych wahaczach przednich z powodzeniem mozna wymienić same tuleje, natomiast dolne w calości. Tak samo można wymienić tuleje z tyłu nawet w zwrotnicy tylnej. Jest to możliwe choć niełatwe. Ja to zrobiłem i skrzypienie ustąpiło.
    Fiat 126p; Fiat Seicento 900;
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD

  3. #23
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar FerraEnzo
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulietta 2.0 jtdm (170cv)
    Postów
    567

    Domyślnie

    Sorry że odświeżam temat, wymieniłeś tuleje na poliuretanowe? czy zwykłe? I ile zaoszczędziłeś na wymianie samych tulei w porównaniu do zakupu wahaczy?

  4. #24
    Użytkownik Romeo Avatar Abidibi1509
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Świecie
    Auto
    Alfa Romeo GT 1,9 JTD 150 KM, 147 FL 1.9 JTD 116 KM
    Postów
    2,376

    Domyślnie

    stawiam na wahacze lub gumy między wahaczami mam w sumie podobny problem

  5. #25
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar FerraEnzo
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulietta 2.0 jtdm (170cv)
    Postów
    567

    Domyślnie

    A powiedzcie mi jak już zaczną skrzypieć tzn. ze od razu nadają sie do wymiany ? Czy można na tym jeszcze jezdzić ? Bo mi po ostatnim wyjezdzie na narty tak skrzypia ze ja pierdykam. Teraz jezdze po Krakowie to czuje sie jak na jakiejs wersalce

  6. #26
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar sumka33
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    ALFA ROMEO 156 SW 1.9 JTD FL, 2005;ALFA ROMEO 147 1.9 JTD FL, 2008
    Postów
    351

    Domyślnie

    Przeczytaj sobie : http://www.forum.alfaholicy.org/147/...tml#post729513
    Tam znajdziesz odpowiedź na wszystkie twoje wątpliwości i pytanie...
    Pozdrawiam

  7. #27
    krisvanmoto
    Gość

    Domyślnie

    Ja też to miałem skrzypiały, że wstyd było jechać. Podczas serwisu wymiany oleju powiedziałem, żeby mi do zawieszenia zajżeli i się okazało, że brud podszedł.
    Nie powiem, że to usuneli, ale troszkę mniej skrzypiało. Później sam wziąłem się za te zawieszenie. Kupiłem WD-40 i silikon w spreju. Zacząłem psikać preparatami we wszystkie złącza z jednej strony a później z drugiej strony zużywając dwie puszki. Po odczekaniu paru godzin jak ręką odjąć CISZA!!! A nie powiem 159 jest dużo cięższa od 147. Polecam wyczyścić zawieszenie. Ps. Może od strony pasażera wystarczy... POWODZENIA...

  8. #28
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar FerraEnzo
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulietta 2.0 jtdm (170cv)
    Postów
    567

    Domyślnie

    Wiesz właśnie o to samo mi chodziło Bo zaczęło skrzypieć nagle gdy byłem na nartach i było dużo kopnego śniegu błota żwiru soli piasku i kto wie czego jeszcze. Jak będe miał czas to się tym zajmę. Przeczytałem kilka/naście wątków o skrzypieniu i wszędzie to samo tzn wahacze albo gumy stabilizatora. Podejrzewam że i tak za jakiś czas czeka mnie wymiana bo autko ma prawie 60 k i oryginalne zawieszenie czyli by pasowało wg. opinii o wytrzymałości.
    Dzięki wszystkim za rady.

  9. #29
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar sumka33
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    ALFA ROMEO 156 SW 1.9 JTD FL, 2005;ALFA ROMEO 147 1.9 JTD FL, 2008
    Postów
    351

    Domyślnie

    Cytat Napisał krisvanmoto Zobacz post
    Ja też to miałem skrzypiały, że wstyd było jechać. Podczas serwisu wymiany oleju powiedziałem, żeby mi do zawieszenia zajżeli i się okazało, że brud podszedł.
    Nie powiem, że to usuneli, ale troszkę mniej skrzypiało. Później sam wziąłem się za te zawieszenie. Kupiłem WD-40 i silikon w spreju. Zacząłem psikać preparatami we wszystkie złącza z jednej strony a później z drugiej strony zużywając dwie puszki. Po odczekaniu paru godzin jak ręką odjąć CISZA!!! A nie powiem 159 jest dużo cięższa od 147. Polecam wyczyścić zawieszenie. Ps. Może od strony pasażera wystarczy... POWODZENIA...
    Ale nie psikaj broń boże WD 40, bo tym sposobem skracasz sobie żywotność elementów gumowych - produkty ropopochodne i różnego rodzaju rozpuszczalniki, smary, WD 40 itd wchodzą w reakcję z gumą i ją najzwyczajniej rozpuszczają. Przepłucz mocno wodą z węża ogrodowego i po tym zabiegu psiknij silikonem w sprayu np. tym do konserwacji uszczelek. Pozdrawiam...

  10. #30
    krisvanmoto
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał sumka33 Zobacz post
    Ale nie psikaj broń boże WD 40, bo tym sposobem skracasz sobie żywotność elementów gumowych - produkty ropopochodne i różnego rodzaju rozpuszczalniki, smary, WD 40 itd wchodzą w reakcję z gumą i ją najzwyczajniej rozpuszczają. Przepłucz mocno wodą z węża ogrodowego i po tym zabiegu psiknij silikonem w sprayu np. tym do konserwacji uszczelek. Pozdrawiam...
    No i się stało bo ja tak zrobiłem...
    Już miałem dość tego skrzypienia i jak psikałem to i silikonem i WD-40 wszystkim... Głupia sprawa bo dzisiaj sprzedałem Alfę , ale miejmy nadzieję że wszystko bedzie ok. Nie lubię jak ludzie, źle gadają o naszych Bellach jakie to one awaryjne. A nowy właściciel był świeżo upieczonym Alfocholikiem...

Podobne wątki

  1. Przednie zawieszenie skrzypi 166 2,4 jtd
    Utworzone przez pawellike w dziale 166
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 05-01-2017, 22:14
  2. zawieszenie tył skrzypi
    Utworzone przez soplu123 w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 18-06-2013, 15:50
  3. Skrzypi zawieszenie AR 156 1.8 16v ts 98r.
    Utworzone przez daniel675 w dziale 156
    Odpowiedzi: 48
    Ostatni post / autor: 04-04-2012, 10:40
  4. Skrzypi lewe koło przednie
    Utworzone przez Knd18 w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 07-08-2010, 21:59
  5. [33] zawieszenie skrzypi. Co to ???
    Utworzone przez mihuvanstuff w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 02-06-2010, 11:28

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory