Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: Ok Panowie - wspomóżcie kobietę :) Problem ze 156

  1. #1
    Użytkownik Romeo Avatar Weronika
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm
    Postów
    504

    Domyślnie Ok Panowie - wspomóżcie kobietę :) Problem ze 156

    Witam - jak w temacie potrzebuję rady Posiadam alfę 156 1.8 z sekwencyjną instalacją gazową. Od jakiegoś czasu mam problem z falowaniem obrotów - falowanie nie jest duże i do niedawna nie powodowało problemów z jazdą. Mechanik stwierdził, że należy przeczyścić przepustnicę, więc to zrobił. Falowanie nie ustało, aczkolwiek pojawia się zdecydowanie rzadziej. Ale doszła inna sprawa i tu wybaczcie mi chłopskie tłumaczenie ale inaczej się nie da Z samego rana ( godz 7 ) albo po dużych opadach deszczu, przy dużej wilgotności auto przestaje reagować na pedał gazu - ja jej gaz a ona mi się zaczyna dusić. Trwa to z 5-10 sekund i łapnie w końcu gaz i jedzie. Dojadę do skrzyżowania sytuacja się powtarza - zwłaszcza na niskich biegach, a falowanie wzrasta. Co ma wspólnego pogoda z tymi problemami - nie wiem, bo się nie znam - tyle zauważyłam. Dodam, że jak jest ciepło i sucho, to śmiga bez żadnych problemów - nic się nie dzieje. Mechanik podpiął ją do komputera - zero błędów, parametry wszystkie w normie, instalacja dobrze ustawiona, u mnie też nie świeci się żadna kontrolka . Termostat wymieniony 3 miesiące temu - chodź nie wiem, czy to ma związek. Wszyscy rozłożyli ręce, że nie wiedzą co to jest. Może ktoś z Was ma pomysł na to ? każda rada cenna

    Pozdrawiam Weronika
    Alfa Romeo 156 1.8 TS 2000 była i długo służyła
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 2010 jest i ................

  2. #2
    grafex
    Gość

    Domyślnie

    Witaj, nie podałaś istotnych informacji:
    -jaką instalację gazową posiadasz(firma)
    -czy powyższe objawy występują w trakcie pracy silnika na benzynie czy na gazie

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar Weronika
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm
    Postów
    504

    Domyślnie

    Z tego co wyczytałam w tych papierach instalacja IV generacji firma chyba Stag 300 . Falowanie dzieje się i na gazie i na benzynie, natomiast utraty mocy są na gazie.
    Alfa Romeo 156 1.8 TS 2000 była i długo służyła
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 2010 jest i ................

  4. #4
    ZBANOWANY Romeo
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    166 2.5V6 CF2 4HP20
    Postów
    655

    Domyślnie

    Sprawdź potencjometr gazu, kostkę za tym potencjometrem i styki przy wtyczce na przepustnicy.

  5. #5
    grafex
    Gość

    Domyślnie

    Skontrolowałbym na początek sonde lambda oraz wzbogacenie mieszanki gazu przy przyśpieszaniu z dolnego zakresu obrotów może być zbyt bogata lub zbyt uboga.
    Stag 300 to dobra baza regulacyjna i daje spore możliwości ustawień.

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar Weronika
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm
    Postów
    504

    Domyślnie

    Sonda lambda wymieniona z tydzień temu, bo wyskakiwał jej błąd. Co do gazu to była u gazownika - dodam w okolicy najlepszego - i on twardo twierdzi, że te objawy nie są spowodowane gazem . Ale podjadę najwyżej do innego - niech sprawdzi tą mieszankę. Dzięki za rady - będę sprawdzać po kolei
    Alfa Romeo 156 1.8 TS 2000 była i długo służyła
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 2010 jest i ................

  7. #7
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Młody 25
    Dołączył
    08 2011
    Mieszka w
    Gostyń wlkp.
    Auto
    Alfa romeo 156 2.0 - 155 KM
    Postów
    385

    Domyślnie

    Witaj kolezanko ja mam tez problem z falowaniem obrotow a moze" mialem " i u mnie wystarczylo odkrecic i wyczyscic elektrozawor wariatora oraz dokrecic go calego porzadnie uszczelniajac oraz dokrecic oslonke ze stykami ktora ma podlaczona zeby dzialal. i falowanie jak narazie ustalo. Co prawda mam 156 2.0 ale silniki sa te same. A jesce mozna wziasc i wyczyscic przepustnice oraz silniczek krokowy. Bo to silnik krokowy w szczegolnosci odpowiada za obroty silnika bo on nimi steruje. I byc moze wystarczy go wykrecic i wyczyscic a nastepnie ponownie wkrecic. Jakby co to pisz sluze rada Pozdrawiam Tomek

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar czesany
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Maziarnia k. Niska, Momoty Górne
    Auto
    Była AR 156SW 1.8, jest 159 SW 1,9
    Postów
    1,183

    Domyślnie

    Jezeli deszcz i spada moc to obejrzyj dobrze cewki przewody wysokiego napiecia i swiece.
    Potem reset parametrów i adaptację PB.
    Podaj ewentualnie parametry pracy przepływomierza i czas wtrysków PB
    Ale Rozrabia
    156 1.8 TS SW 2000r LPG Stag
    Blue cosmo

  9. #9
    Użytkownik Romeo Avatar Weronika
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm
    Postów
    504

    Domyślnie

    Ewentualnie to ja mogę podać kolor mojej alfy A tak serio wszystko co napiszecie będzie sprawdzał mechanik, bo ja sama aż tak się na tym nie znam , ale dziękuję za każdą radę Ale świece wymieniane były na wiosnę tego roku w komplecie.
    Alfa Romeo 156 1.8 TS 2000 była i długo służyła
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 2010 jest i ................

  10. #10
    Użytkownik Znawca Avatar czesany
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Maziarnia k. Niska, Momoty Górne
    Auto
    Była AR 156SW 1.8, jest 159 SW 1,9
    Postów
    1,183

    Domyślnie

    A przewody i cewki??
    Teraz jest wieczór wiec podnies maske odpal auto i zraszaczem do kwiatków spsikaj mgiełką po przewodach i cewkach.
    Jezeli są do dupy top bedzie widac pzreskok iskry po przewodach i cewkach. Do tego zabiegu trzeba zdjać podrywe silnika.
    Chciałem zebys podała te parametry po tym jak mechanik podepnie cie pod kompa. Jezeli nie ma Alfadiada ani FESa to przynajmniej na podstawie programu ACgas powinien stwierdzic czy sonda pracuje i czasy wtrysków na wolnych obrotach i na wyłączonych wszystkich odbiornikach prądu. Czas powinien byc w granicach 3-3,5ms.
    Cisnienie na listweie powinno byc 3,5 +/-0,2 bara
    Ale Rozrabia
    156 1.8 TS SW 2000r LPG Stag
    Blue cosmo

Podobne wątki

  1. witam panowie
    Utworzone przez kostek_ak w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 25-01-2015, 06:26
  2. Panowie problem z błędem!!!Rozkładam ręce
    Utworzone przez adlerkm w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 29-07-2009, 19:12
  3. [166] Panowie Problem POMOCY!!!
    Utworzone przez Kosa 166 w dziale 166
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 28-06-2008, 09:06

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory