Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Nie działający zawór EGR

  1. #1
    Krzychu.146
    Gość

    Domyślnie Nie działający zawór EGR

    Witam,

    Podczas wizyty u elektryka mającej na celu odnaleźć odpowiedź na pytanie dlaczego moja alfa nie ma mocy, okazało się że nie działa zawór egr. tzn. w ogóle się nie rusza. Prawdopodobnie jest tak zabrudzony że został w pozycji otwartej dlatego moja alfa nie miała ducha. Udało nam się go trochę rozruszać psikając na ruchomy trzpień wd40 itp. Jednak samochód dalej nie miał mocy. Zdjęliśmy więc wężyk podciśnienia ale dalej żadnej poprawy nie było. Elektryko - mechanik nie miał więcej czasu więc tak pojechałem do domu. Skasował za to za diagnostykę auta 180 zł. Jednak po jakimś czasie znajomy zaproponował mi żeby nie tylko zdjąć wężyk podciśnienia ale żeby go również zaślepić. To był strzał w 10!!!!!! Samochód nareszcie wkręca się na obroty. Odzyskał ducha jednym słowem!!!!!! Teraz moje pytanie. Czy wyjąć samodzielnie zawór i wyczyścić go? Zawór jest schowany pod filtrem paliwa, który uniemożliwia dojście. Czy bez większych problemów mogę odkręcić filtr razem z obudową? Czy ktoś kiedyś czyścił już ten zawór?

    pozdrawiam.

  2. #2
    romeo145
    Gość

    Domyślnie

    Kolego jak zaślepiłeś zawór EGR, to duży plus.
    Wyczyść sobie teraz kolektor dolotowy, oraz czujnik ciśnienia doładowania (znajduje się z tyłu wkręcony po środku kolektora dol.)
    Samego zaworu nie musisz czyścić tylko zaślep go na dwóch końcach.

  3. #3
    Krzychu.146
    Gość

    Domyślnie

    romeo145 dzięki za odpowiedź ale wydaje mi się że sie pomyliłeś. Ja mam silnik TD i nie znalazłem czujnika ciśnienia doładowania. Poszedłem obejrzeć ten dolot i chyba sam sobie z tym nie poradzę. Żeby wyczyścić kolektor trzeba rozmontować dość dużo innych rzeczy. Ciekawe ile mógłby wziąć mechanik za czyszczenie kolektora i zaślepienie EGR.

  4. #4
    romeo145
    Gość

    Domyślnie

    Masz rację nie wiedziałem, że masz TD tam rzeczywiście w tym miejscu niema czujnika doładowania, masz trochę inny, ale tym bym się nie martwił.
    Czyszczenie nie będzie dużo kosztować.

  5. #5
    alfaromeo145
    Gość

    Domyślnie odp

    Cytat Napisał romeo145 Zobacz post
    Kolego jak zaślepiłeś zawór EGR, to duży plus.
    Wyczyść sobie teraz kolektor dolotowy, oraz czujnik ciśnienia doładowania (znajduje się z tyłu wkręcony po środku kolektora dol.)
    Samego zaworu nie musisz czyścić tylko zaślep go na dwóch końcach.
    jak zaślepił egr to po co go czyścić i po ci on??? żadnego czujnika ciśnienia doładowania nie ma bo to nie JTD
    i po jaką "cho---lerę" ma rozkręcać kolektor ssący??? gwarantuje że tam jest czyściutko ,,,,

  6. #6
    Użytkownik Embrion Avatar Radzio146
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 146TD, Fiat 126p
    Postów
    23

    Domyślnie

    Witam, trochę odgrzeje temat. Zaślepić trzeba tylko wężyk podciśnienia? Czy rurkę która łączy dolot z turbiną (rurka metalowo elastyczna)?
    Mam wydech przelotowy w swojej Alfie więc wiadomo jak będę miał zaślepioną rurkę metalową to będzie ładny świst

  7. #7
    Yugo
    Gość

    Domyślnie

    jak chcesz troche wiecej ducha zrób małą dziurke na wężu otwierającym zawór upustowy turbina bedzie doładowywać troche wiecej lub załóż takie coś http://tomas-tuning.com/index.php?si...=search&view=1 i podreguluj ciśnienie ale nie przesadź bo szkoda silnika


    odpowiedź tak tylko wężyk podciśnienia

Podobne wątki

  1. Nie działający prędkościomierz
    Utworzone przez Trick w dziale GT
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 12-10-2014, 18:41
  2. Nie działający tempomat
    Utworzone przez TriXter w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 11-06-2014, 16:11
  3. [145] Nie działający obrotomierz
    Utworzone przez mmafun w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 31-07-2013, 19:42
  4. nie działający sub
    Utworzone przez kmiecik78 w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 16-10-2010, 21:49
  5. [164] nie działający prędkościomierz
    Utworzone przez fiergloo w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 10-04-2009, 17:09

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory