Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy 12345
Pokaż wyniki od 41 do 48 z 48

Temat: co może stukać?

  1. #41
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar zales00
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Siedlce/Parczew
    Auto
    AR 147 1.9 JTD 2003r.
    Postów
    374

    Domyślnie

    Po prostu myślałem że mam dobrego mechanika...

  2. #42
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar nowak
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    DLB
    Auto
    147 1.6TS 120hp 2002
    Postów
    203

    Domyślnie

    Cytat Napisał FerraEnzo Zobacz post
    Mi ktoś kiedyś radził, żeby ZAWSZE wymiany zaczynac od najtanszych rzeczy. Łącznik stabilizatora jes tani, więc ja bym to zrobił i później sie martwił.
    Dokładnie, dlatego jak mi powiedzieli że mam wymienić tylko gumy stabilizatora, to stwierdziłem że warto wymienić łączniki stabilizatora i końcówki drążka kier. Warto czasem zastosować zasadę ograniczonego zaufania

  3. #43
    Użytkownik Świeżak Avatar michal9916
    Dołączył
    04 2012
    Auto
    AR 147 1.9 JTD 115 KM 2002 3 D
    Postów
    46

    Domyślnie

    Nie chce zakładać nowego tematu takze troszkę odgrzeje
    ostatnio zauwazyłem tak jakby auto miało wiekszy opór przy rozpędzaniu, dzisiaj po przejechaniu jakis 30 km miałem wrazenie ze mam kapcia. Przy skrecaniu dziwnie sie zachowywała czuć drgania na kierownicy i tak ogolnie nieprzyjemne odczucia z jazdy, na dołkach tez jakby coś sie działo(zatarte łozysko coś w ten deseń, ale to tylko odczucie), nie wiem co to moze być pierwsze mi przyszło do głowy ze reczny nie puścił ale jednak nie, jednak tarcze były gorące az sie oparzyłem, nie wiem czy prawidłowo co to moze być przeguby? odezwałyby sie tak nagle?
    Ostatnio edytowane przez michal9916 ; 16-05-2013 o 18:44

  4. #44
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Kołobrzeg
    Auto
    147
    Postów
    84

    Domyślnie

    Witam, podepne się do tematu, otóż mam nieznane źródło głośnego stukania w moim odczuciu czuć to mniej więcej w okolicy pedałów i miejca na posawienie lewej stopy, z prawej chyba też słychać ale ciszej, dzieje się to w głównej mierze jak jade po płytach, w których drogowcy jak pokeili nierówności to są małe górki, przez policjana, na nierównym polbruku, jak buja auto lewo prawo. Co najlepsze, raz jest cichsze raz głośniejsze na tych samych drogach, zależy od dnia.
    Powiem tak wcześniej wymieniłem 2 wachacze dolne delphi, łączniki stabilizatora Lemofrder, końcówki drążków delphi.
    Byłem u mechanika powiedział, że luz na maglownicy:/ pojechałem na stacje kontroli, dwóch stwierdziło, że to drążek kierowniczy nie maglownica, a więc wymieniłem drążek kierowniczy z lewej strony. Stuki troche mniejsze ale dalej są w tych samych warunkach.
    Pojechałem na inną stacje kontroli facet wyszarpał go we wszystkie możliwe strony ja trząsłem autem on siedział pod spodem powiedział, że stablizator OK. Nic nie wykrył, sprawdzał amortyzatory czy nie tłuką. Powiedział tylko, że szarpie silnikiem przy gaszeniu, że troche poduszki nie tak pracują, to fakt bo czuje to czasami.
    Co to może jeszcze tłuc????? podobny dźwięk miałem jak miałem wytłuczone łączniki stabilizatora. Może tak głośno uderzać poduszka od silnika?

  5. #45
    Użytkownik Ogier Avatar kompot
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GT 1.9JTD Q2
    Postów
    193

    Domyślnie

    Osłony pod silnikiem sprawdzałeś?

  6. #46
    Użytkownik Rowerzysta Avatar mojamama
    Dołączył
    06 2013
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR 147 1,9JTD 115KM 8V
    Postów
    82

    Domyślnie

    Cytat Napisał arturomax Zobacz post
    Witam, podepne się do tematu, otóż mam nieznane źródło głośnego stukania w moim odczuciu czuć to mniej więcej w okolicy pedałów i miejca na posawienie lewej stopy, z prawej chyba też słychać ale ciszej, dzieje się to w głównej mierze jak jade po płytach, w których drogowcy jak pokeili nierówności to są małe górki, przez policjana, na nierównym polbruku, jak buja auto lewo prawo. Co najlepsze, raz jest cichsze raz głośniejsze na tych samych drogach, zależy od dnia.
    Powiem tak wcześniej wymieniłem 2 wachacze dolne delphi, łączniki stabilizatora Lemofrder, końcówki drążków delphi.
    Byłem u mechanika powiedział, że luz na maglownicy:/ pojechałem na stacje kontroli, dwóch stwierdziło, że to drążek kierowniczy nie maglownica, a więc wymieniłem drążek kierowniczy z lewej strony. Stuki troche mniejsze ale dalej są w tych samych warunkach.
    Pojechałem na inną stacje kontroli facet wyszarpał go we wszystkie możliwe strony ja trząsłem autem on siedział pod spodem powiedział, że stablizator OK. Nic nie wykrył, sprawdzał amortyzatory czy nie tłuką. Powiedział tylko, że szarpie silnikiem przy gaszeniu, że troche poduszki nie tak pracują, to fakt bo czuje to czasami.
    Co to może jeszcze tłuc????? podobny dźwięk miałem jak miałem wytłuczone łączniki stabilizatora. Może tak głośno uderzać poduszka od silnika?
    ..może - u mnie porządnie stukała - dzwięki podobne były jak przy uszkodzonym dolnym wahaczu. U mnie to stukanie się nasilało podczas zwalniania na biegu po dziurach, albo zwalnianiu na biegu jałowym tez na nierównym - wtedy napręzenia od "ciągnacego" silnika są najmniejsze i ta największa poduszka pod silnikiem ma luz i sie obija. Ale jak mechanik doświadczony to od razu sie zoriętuje jak wejdzie pod auto.

  7. #47
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Kołobrzeg
    Auto
    147
    Postów
    84

    Domyślnie

    Osłon nie sprawdzałem. U mnie też porządnie stuka, mogę to jakoś samodzielnie sprawdzić?czy wyda ona jakiś stuk? i gdzie jej konkretnie szukać mam dostęp do kanału.
    Nie chciałbym wymienić niepotrzebych rzeczy, typu maglownica, stabilizator, jak się okaże, że to nie to, bo to już są spore pieniądze. A pewnie sami wiecie, że lubią powymieniać wszystko co się da, a okazuje się, że te częsci pewnie 40tyś by jeszcze zrobiły a problem zostaje.

    P.S a może stukać np, przegub? nie wiem, jak może stukać poduszka, ale dźwięk jest taki jak by się coś obijało się, jak na wywalonym wahaczu.
    Przekładnia tak głośno może pukać? łożysko? przegub? bo pukanie jest naprawdę głośne i na nierówności jest kilkukrotne więc coś jest luźne. A na szarpaku nie wyszło:/ nawet jak, mną szarpał to nic nie było słychać, więc masa auta ma znaczenie na nierówności.

    P.S pojechałem do innego mechanika, facet rzucił się pod auto złapał stabilizator powiedział, że to on, po tym wymienił dzisiaj gumy i cisza!!!!
    a na 2 stacjach diagnostycznych nic nie wykryli.
    Dziękuję za porady wszystkim, pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez arturomax ; 07-10-2013 o 20:52

  8. #48
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    07 2013
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 115 KM 3 dzwi 2005 rok
    Postów
    7

    Domyślnie stuki

    Witam,
    mam taki problem z moją bellą, podczas gaszenia i odpalania oraz na nierównościach słychać stuki dochodzące spod podłogi w przedniej części - trudno zlokalizować. Zauważyłem że przy ruszaniu w przód i tył na samym sprzęgle stuki również słychać. Jestem po wymianie poduszek pod silnikiem co znacznie poprawiło jego brzmienie i przestało drgać na kierownicy ale stuki, które wymieniłem powyżej nadal słychać sprzęgło i koło dwumasowe mam nowe. Pojadę na stację diagnostyczną żeby ją trochę poszarpali, ale może ktoś coś poradzi...
    Pozdrawiam
    Marciano0

Podobne wątki

  1. Alfa 146- czy wartą tą? a może inną? Może 156? Pomocy!!
    Utworzone przez guziaster w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 05-06-2013, 17:29
  2. Wyższy profil opon, coś zaczęło stukać
    Utworzone przez patryk_dziedzic w dziale 147
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 08-08-2012, 08:42
  3. [146] Co może stukać?
    Utworzone przez motyk84 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 27-06-2011, 17:34
  4. [145] Wymieniłem olej i zaczęło stukać
    Utworzone przez as w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 25-02-2009, 20:46

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory