Strona 298 z 336 PierwszyPierwszy ... 198248288289290291292293294295296297298299300301302303304305306307308 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2,971 do 2,980 z 3355

Temat: Korekty wtrysków

  1. #2971
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Zamość
    Auto
    Alfa Romeo 159 sportwagon 2,4 JTDm
    Postów
    99

    Domyślnie

    o patrz a jak w 2.4 mam 775 stałe na mesie i nic niewibruje, to może fakt inna kultura pracy, w oplach z tego co wiem jest wysoko ale tam edc17

  2. #2972
    criss
    Gość

    Domyślnie

    Miałeś już grzebane w sofcie być może ktoś to ruszał, przerabialem już kilka 2,4 i jest jak pisze

    Wysłane z mojego F3311 przy użyciu Tapatalka

  3. #2973
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Zamość
    Auto
    Alfa Romeo 159 sportwagon 2,4 JTDm
    Postów
    99

    Domyślnie

    Cytat Napisał criss Zobacz post
    Miałeś już grzebane w sofcie być może ktoś to ruszał, przerabialem już kilka 2,4 i jest jak pisze
    A jakie w 2.4 sa normalnie bo ja mam takie od zawsze tylko weś pod uwagę że mam automat

  4. #2974
    criss
    Gość

    Domyślnie

    Wrzucę później screena to zobaczysz

    Wysłane z mojego F3311 przy użyciu Tapatalka

  5. #2975
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3D.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	128.5 KB
ID:	252550 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wolne obroty.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	129.1 KB
ID:	252551
    Wrzucam na prośbę [MENTION=18522]criss[/MENTION]. Ma też gdzie dla wersji z Q-tronic, ale nie chce mu się szukać

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Slaweks14898 Zobacz post
    A jakie w 2.4 sa normalnie bo ja mam takie od zawsze tylko weś pod uwagę że mam automat
    Takie informacje można znaleźć m.in. również w eLearn.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  6. #2976
    criss
    Gość

    Domyślnie

    Dziękuję za screena [MENTION=25095]magil[/MENTION], może teraz komuś się coś wyjaśni

    Wysłane z mojego F3311 przy użyciu Tapatalka

  7. #2977
    Użytkownik Pasjonat Avatar @sdero
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    RAV4 / Ducati Diavel Carbon
    Postów
    3,133

    Domyślnie

    Cytat Napisał Slaweks14898 Zobacz post
    I jak tu ktoś ma później nie walczyć z serwisem wtryskiwaczy jak przyjedzie do ciebie powiesz po zczytaniu mesem że lipa do wyrzucenia wtryski, sprawdzą na maszyni na kilkaset barów w warunkach gdzie nie wiadomo czy pompa CR tyle wyrabia elektronikę dawki ktoś wróci do ciebie że dobre pokarze wydruki ty go odeślesz że po co im maszyna do wtrysków za kilkaset tyś skoro ty na hamowni lepiej sprawdzisz, Prosze cię załurz temat na forum CR z tym opisem ciekaw jestem co napiszą tak z ciekawości podrzuć link do tematu jak załorzysz. To tak jak byś szcelność głowicy na hamowni sprawdzał lub kompresje na poszcególnych cylindrach, a co do mocy silników to i w F1 czasem inrzynierowie musza mieć trochę szceścia żeby zbudować konkurecyjną jednostkę.
    Masz jakieś doświadczenie w tym temacie, czy tak tylko sobie a muzom bzdury opowiadasz wprowadzając ludzi w błąd ? Naczytałeś się pierdół i powtarzasz jak mantrę. Tomek_KRK walczył z serwisem właśnie w tej sprawie. W sumie nie walczył, bo wtryski przyjęli na reklamację. Wtryski cacy, silnik po remoncie i mocy nie ma. Cały osprzęt wymieniony ale oczywiście nie wtryski, bo są na maszynie sprawdzane. Dopiero próba dynamiczna wykazała, że wtryski są do dupy i trzeba je ponownie zrobić. Po zrobieniu wtrysków mac, moment obrotowy wrócił. W moim opisie masz kolejny przykład jak to wygląda w realnym świecie, a nie w czyimś widzi mi się. Takich przykładów mam całą kolekcję. Dużo wcześniej też tutaj zamieszczałem kilka. Klienci, którym po mojej diagnostyce automagicznie wracała fabryczna moc, a sprawcą były wtryski pod obciążeniem na tym forum tez nie brakuje.
    To co jakiś forumowicz na CR wypisuje w swoich wizjach wypisuje "G" mnie obchodzi. Nie mam czasu na walkę z głupotą. Tak samo jak z twoimi wizjami.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał criss Zobacz post
    Dziękuję za screena [MENTION=25095]magil[/MENTION], może teraz komuś się coś wyjaśni

    Wysłane z mojego F3311 przy użyciu Tapatalka
    Wcześniej jest jeszcze mapa obrotów w zależności od ciśnienia atmosferycznego. A jeszcze przed nią są pojedyncze wartości wartość prędkości obrotowej przy poszczególnych biegach (wciśnięte sprzęgło i samochód w ruchu). Natomiast poza jest dodatkowa wartość przy maksymalnie nagrzanym silniku i na postoju oraz w trakcie wypalania DPF w trybie spontanicznym i w trybie normalnym (ale je pomijam). Druga tabelę masz 8x8 i jest uzależniona od temperatury cieczy oraz temperatury powietrza. Dla tego nie zawsze zmiana w tej mapie jaką zamieściłeś do końca działa

    Tak to mniej więcej w całości wygląda:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	idle_speed.png
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	50.1 KB
ID:	252552
    Ostatnio edytowane przez @sdero ; 29-11-2018 o 10:00
    Chip tuning, EGR off , DPF off, SCR off, Lambda off , modyfikacja dawki startowej oraz inne.

    Więcej informacji: www.conmir.pl, lub Fanpage na FACEBOOK
    Trochę o korektach - > Motoblog - wpływ korekt pod obciążeniem
    Trochę o DPF - > Motoblog - co warto wiedzieć o DPF

  8. #2978
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Zamość
    Auto
    Alfa Romeo 159 sportwagon 2,4 JTDm
    Postów
    99

    Domyślnie

    Hamownia nie słurzy i nigdy nie słurzyła do diagnostyki wtryskiwaczy a to że komuś serwis w jajo przyleciał bo umył wtryskiwacze i myslał żę bedzie dobrze, swoje doświadczenie mam bo mam znajomych co oni robią to dla mnie w zamian ja robię coś im i dobrze ich znam więc mi nie nawijają makaronu na uszy bo nie płacę za to. I powturzę dla mnie jak i dla konstruktorów Hamowni słurzy ona do mierzenia mocy i momentu obrotowego a nie stanu wtryskiwaczy i ich "korekt dynamicznych" chodz nie wiem czy takie okreslenie figuruje czy raczej jest przytoczone ale mniejsza z tym, jak ktoś chce niech sprawdza na chamowni ja tam wolę na dedytkowanych urzadzeniach do tego.

  9. #2979
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał Slaweks14898 Zobacz post
    Hamownia nie słurzy i nigdy nie słurzyła do diagnostyki wtryskiwaczy a to że komuś serwis w jajo przyleciał bo umył wtryskiwacze i myslał żę bedzie dobrze, swoje doświadczenie mam bo mam znajomych co oni robią to dla mnie w zamian ja robię coś im i dobrze ich znam więc mi nie nawijają makaronu na uszy bo nie płacę za to. I powturzę dla mnie jak i dla konstruktorów Hamowni słurzy ona do mierzenia mocy i momentu obrotowego a nie stanu wtryskiwaczy i ich "korekt dynamicznych" chodz nie wiem czy takie okreslenie figuruje czy raczej jest przytoczone ale mniejsza z tym, jak ktoś chce niech sprawdza na chamowni ja tam wolę na dedytkowanych urzadzeniach do tego.
    Skąd pomysł sprawdzania wtryskiwaczy na hamowni?
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  10. #2980
    Użytkownik Pasjonat Avatar @sdero
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    RAV4 / Ducati Diavel Carbon
    Postów
    3,133

    Domyślnie

    Cytat Napisał Slaweks14898 Zobacz post
    Hamownia nie słurzy i nigdy nie słurzyła do diagnostyki wtryskiwaczy a to że komuś serwis w jajo przyleciał bo umył wtryskiwacze i myslał żę bedzie dobrze, swoje doświadczenie mam bo mam znajomych co oni robią to dla mnie w zamian ja robię coś im i dobrze ich znam więc mi nie nawijają makaronu na uszy bo nie płacę za to. I powturzę dla mnie jak i dla konstruktorów Hamowni słurzy ona do mierzenia mocy i momentu obrotowego a nie stanu wtryskiwaczy i ich "korekt dynamicznych" chodz nie wiem czy takie okreslenie figuruje czy raczej jest przytoczone ale mniejsza z tym, jak ktoś chce niech sprawdza na chamowni ja tam wolę na dedytkowanych urzadzeniach do tego.
    Ręce opadają...
    Hamownia jest narzędziem pomocniczym na którym rozpędzasz samochód. Tak samo zrobisz to na drodze. Tylko po co się narażać. Do diagnostyki służy interfejs diagnostyczny. Potrafisz to ogarnąć ?
    No fachowiec z ciebie jak cholera, bo znajomi ci mówili, że oni robili. Tak samo jak goście z Boscha ci mówili, że oni robili. Argumentów nie podajesz żadnych. Wiedzy nie masz żadnej. Doświadczenia nie masz żadnego. Tylko powtarzane czyjeś widzi mi się. Więc, retorycznie pytając jaki jest sens podejmowania z tobą dyskusji ?

    P.S. Wiesz, nie dobieraj tego jako argumentum ad personam ale ty lepiej zabierz się za ortografię, bo aż oczy bolą jak się twoje wypociny czyta Logika niestety też leży.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Skąd pomysł sprawdzania wtryskiwaczy na hamowni?
    On tego nie ogrania I sam się zastanawiam czy jest sens mu to tłumaczyć.
    Chip tuning, EGR off , DPF off, SCR off, Lambda off , modyfikacja dawki startowej oraz inne.

    Więcej informacji: www.conmir.pl, lub Fanpage na FACEBOOK
    Trochę o korektach - > Motoblog - wpływ korekt pod obciążeniem
    Trochę o DPF - > Motoblog - co warto wiedzieć o DPF

Podobne wątki

  1. [159] Poradnik do Korekty Wtrysków
    Utworzone przez Fryta118 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 09-01-2016, 18:28
  2. KOREKTY WTRYSKÓW 1.9 jtd 16v
    Utworzone przez Michał 12 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 09-08-2015, 16:34
  3. korekty wtrysków
    Utworzone przez Bartol w dziale 147
    Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 07-06-2015, 13:15
  4. [159] Korekty wtrysków.
    Utworzone przez zahmitokersoken w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 27-12-2014, 21:16
  5. Korekty wtrysków 1,9 mJTD 16 V
    Utworzone przez Grand231 w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 04-10-2013, 08:34

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory