Strona 78 z 336 PierwszyPierwszy ... 28686970717273747576777879808182838485868788128178 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 771 do 780 z 3355

Temat: Korekty wtrysków

  1. #771
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Stallo
    Dołączył
    06 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    1.75 TBi 200KM SW White
    Postów
    32

    Domyślnie

    Wystarczy, że zdejmiesz osłonę silnika i na górze wtryskiwacza masz ciąg literowo-cyfrowy np: 7ZHV6O5AA. Jest to kod wtryskiwacza i powinien pokrywać się danymi z odczytem z mes'a lub examinera.

  2. #772
    Użytkownik Świeżak Avatar klimucho
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Warszawa / Mińsk Mazowiecki
    Auto
    Spider 115 1.6 '87
    Postów
    189

    Domyślnie

    i licz wtryski zaczynając od rozrządu - 1 jest najbliżej rozrządu.

  3. #773
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    04 2013
    Auto
    alfa 159 2.4 jtdm(210bhp)
    Postów
    11

    Domyślnie

    Cytat Napisał ryki67 Zobacz post
    No to good MECHANIC, czyli automatycznie nie sprawdzał po włożeniu wtrysków czy dmucha z pod nich czy nie, (bo jakby dmuchało, a dmuchało to może by się zastanowił że coś spieprz..ł)
    fajny gość
    Przedmuchy sprawdzal bo wszystkie wtryski byly zalane jakims plynem ! Ta podkladka jest tak zapieczona ze nie dalem rady jej wyjac .zalewalem ruznymi środkami i nic .
    Narazie smigam na tej starej podkladce i na cale szczęście nie ma przedmuchu .

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Tomek_KRK Zobacz post
    Klapiszcza w kolektorze ssącym ci nie urwało? Jeżeli 2 wtryski mają po -3,2, to pozostałe będą bardzo w plusie... Który najbardziej jest na + na wolnych obrotach?

    - - - Updated - - -



    Powiem tak - jesli jedna wpadka mechanika ma oznaczać zakończenie z nim współpracy - to ja osobiście nie znam warsztatu, z którym mógłbyś współpracować. Nawet Ci najlepsi nie ustrzegą się wpadek... Wliczając w to polecane serwisy na tym forum, mój także.
    Nawiazujac do konczenia współpracy! Czy Ty po zainwestowaniu 3.5 tys zl w naprawe mojejego problemu i wyjechaniu z garazu nadal nie sprawnym autem , to mialbys chec dalszej wspolpracy !?bo ja nie!
    Wiadomo, kazdy ma swoje zdanie i dla tego swiat jest ciekawy .pozdro

  4. #774
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar prymie
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    kraków
    Auto
    AR 156 2,4 JTD '00 AR 159 2,4 JTD '06 AR Giulia Veloce Q4 2,0 '17
    Postów
    675

    Domyślnie

    Cytat Napisał grego07 Zobacz post
    Nawiazujac do konczenia współpracy! Czy Ty po zainwestowaniu 3.5 tys zl w naprawe mojejego problemu i wyjechaniu z garazu nadal nie sprawnym autem , to mialbys chec dalszej wspolpracy !?bo ja nie!
    Wiadomo, kazdy ma swoje zdanie i dla tego swiat jest ciekawy .pozdro
    Właśnie byłem ciekawy, czy te wszystkie naprawy wykonywał jeden mechanik, czy jeździłeś do dwóch, trzech speców. Offtopując - w tym momencie jestem ciekawy zdania na temat tego rodzaju napraw, które mają nasi "forumowi mechanicy".

    Alfa Romeo 156 2.4 JTD '00 - sprzedana
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm '06 - sprzedana
    Alfa Romeo Giulia Veloce Q4 '17

  5. #775
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał prymie Zobacz post
    Właśnie byłem ciekawy, czy te wszystkie naprawy wykonywał jeden mechanik, czy jeździłeś do dwóch, trzech speców. Offtopując - w tym momencie jestem ciekawy zdania na temat tego rodzaju napraw, które mają nasi "forumowi mechanicy".
    JA po paru latach "dłubania" w samochodach wiem jedno - niestety czasem następuje korelacja niesprzyjających okoliczności, co w efekcie prowadzi do takich awarii, które się nazywa "jedna na tysiąc". I chociażbyś nie wiem jak się przed takimi wypadkami w pracy chronił - to wcześniej czy później masz taki przypadek i świecisz oczyma przed klientem. Co gorsza - najczęściej takie niespodzianki trafiają się przy n-tej dokładnie takiej samej naprawie, którą mechanik robi już praktycznie z zamkniętymi oczami. Wystarczy delikatna wada montowanej części + rutyna (nie sprawdzasz części, bo nigdy nic złego się z nią nie działo) i już masz gotowy przepis na małą awanturę...
    WWW.AUTKA.PL - kompleksowa obsługa samochodów

  6. #776
    socio81
    Gość

    Domyślnie

    Witam,
    to jest chyba temat, który mnie interesuje. Sorry, jeżeli jestem w błędzie, tak zaawansowana mechanika jest dla mnie wielką tajemnicą.
    Nabyłem 159 2009 1,9 jtdm 115 km. Na badaniu technicznym wyszło na komputerze, że dwa wtryskiwacze "leją", o ile używam fachowego słownictwa.
    Oto parametry:
    korekta paliwa cyl 2 : -2,1 mm3/wtrysk.
    korekta paliwa cyl 3 : 2,54 mm3/wtysk.
    korekta paliwa cyl 4 : 0,31 mm3/wtryks.
    korekta paliwa cyl 1 : -0,76 mm3/wtrysk

    I pytania laika:

    W czym to przeszkadza?
    Czym grozi jazda z takim stanem rzeczy?
    Ile kosztuje naprawa (wymiana dwóch czy muszę cztery?)

    Z góry dziękuje za pomoc!

  7. #777
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,000

    Domyślnie

    Cytat Napisał socio81 Zobacz post
    Witam,
    to jest chyba temat, który mnie interesuje.
    ...
    I pytania laika:

    W czym to przeszkadza?
    Czym grozi jazda z takim stanem rzeczy?
    Ile kosztuje naprawa (wymiana dwóch czy muszę cztery?)
    Zamiast pytać o to co było już wyjaśniane wiele razy, przeczytaj cały wątek. I tak na powyższych 3 pytaniach by się nie skończyło, więc lepiej trochę się o tym dowiedz i odpowiesz sobie sam na te i kolejnych 10 pytań które Ci jeszcze przyjdą w temacie do głowy.

  8. #778
    Użytkownik Pasjonat Avatar @sdero
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    RAV4 / Ducati Diavel Carbon
    Postów
    3,133

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek_KRK Zobacz post
    Powiem tak - jesli jedna wpadka mechanika ma oznaczać zakończenie z nim współpracy - to ja osobiście nie znam warsztatu, z którym mógłbyś współpracować. Nawet Ci najlepsi nie ustrzegą się wpadek... Wliczając w to polecane serwisy na tym forum, mój także.
    Jeśli ktoś zakłada wtrysk z dwoma podkładkami, to nie jest wpadka ale... nawet ciężko to nazwać. Zwalanie takiego przypadku na rutynę świadczy tylko jedno - omijaj z daleka, bo to rutyniarz.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał socio81 Zobacz post
    Na badaniu technicznym wyszło na komputerze, że dwa wtryskiwacze "leją", o ile używam fachowego słownictwa.
    Nie, wyszło, że jeden jest "zatarty".
    Zanim pojedziesz do warsztatu:

    http://www.forum.alfaholicy.org/foru...ml#post1238946

    http://www.forum.alfaholicy.org/foru...ml#post1218275
    Ostatnio edytowane przez @sdero ; 06-08-2013 o 21:48
    Chip tuning, EGR off , DPF off, SCR off, Lambda off , modyfikacja dawki startowej oraz inne.

    Więcej informacji: www.conmir.pl, lub Fanpage na FACEBOOK
    Trochę o korektach - > Motoblog - wpływ korekt pod obciążeniem
    Trochę o DPF - > Motoblog - co warto wiedzieć o DPF

  9. #779
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    ALFA 159 1,9JTDm 150KM
    Postów
    64

    Domyślnie

    Witam! Dwa dni zajęło mi przeczytanie tego tematu ale nie znalazłem równie dziwnego przypadku jak u mnie.

    Pomocy mój post to zagadka, a nie sprawdzenie korekty.

    Autko ma wirusa brak filtra dpf oraz zaślepiony egr. Jeździ super przyśpieszenie – ok.

    Zaczęło się od tego, że auto dymi na czarno od ok. 3200 obrotów i wyżej na niższych obrotach wszystko ok
    A teraz najgorsze: auto po nocy albo po całym dniu przestanym gdy ja w pracy ciężko odpala i po odpaleniu trochę białego dymu bardzo nie równa praca jak by na jednym cylindrze tylko co któryś raz zapala i falują obroty po 2min na jałowym biegu wszystko ustaje ale nigdy tyle nie czekam tylko od razu jadę przejadę 200m i już jest dużo lepiej problem ustaje jak silnik nagrzeje się do 90.

    Wykresy z fesa oba na biegu jałowym wszystkie odbiorniki wyłączone

    Pierwszy wykres jest zaraz po odpalenie temp wody około 30st (obroty falują od 750 do 850)
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	obroty szaleją silnik nierówno pracuje po odpaleniu.jpg
Wyświetleń:	378
Rozmiar:	77.8 KB
ID:	105320

    Drugi wykres po przejechaniu silnik gorący 15km (obroty trzyma w granicy około 800+/-5)
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ciepły last.jpg
Wyświetleń:	436
Rozmiar:	80.5 KB
ID:	105321

    I tu mam wielki problem bo wiem, że wtryski sprawdza się na ciepłym silniku, a na ciepłym korekty są dobre i tu nie wiem co mogę zrobić. Podpowiedzi?
    Ostatnio edytowane przez floor ; 13-08-2013 o 17:20

  10. #780
    Użytkownik Pasjonat Avatar @sdero
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    RAV4 / Ducati Diavel Carbon
    Postów
    3,133

    Domyślnie

    Cytat Napisał floor Zobacz post
    Autko ma wirusa brak filtra dpf oraz zaślepiony egr. Jeździ super przyśpieszenie – ok.
    Zaczęło się od tego, że auto dymi na czarno od ok. 3200 obrotów i wyżej na niższych obrotach wszystko ok
    Obstawiam problemy z wężykami podciśnienia overboosta i tu bym pierwsze szukał po wężyku od akumulatora podciśnienia do overboosta. Jeśli nie to, to skopany soft, który dał popalić turbinie.
    Ale to jest gdybanie. Potrzebne są konkretne logi, kilku parametrów (ale nie screeny !)
    Log w formacie csv z zapisem ciśnienia doładowania (żądane i mierzone), otwarcia overboosta, powietrza (żądane, mierzone), pedału gazu w % i obrotów.

    Cytat Napisał floor Zobacz post
    A teraz najgorsze: auto po nocy albo po całym dniu przestanym gdy ja w pracy ciężko odpala i po odpaleniu trochę białego dymu bardzo nie równa praca jak by na jednym cylindrze tylko co któryś raz zapala i falują obroty po 2min na jałowym biegu wszystko ustaje ale nigdy tyle nie czekam tylko od razu jadę przejadę 200m i już jest dużo lepiej problem ustaje jak silnik nagrzeje się do 90.
    To wygląda mi na problem z wtórnym grzaniem świec żarowych. Pewno jakbyś mierzył temperaturę MES-em, a nie według wskaźnika, to uspokaja się to powyżej 50 stopni C. Biały dymek po odpaleniu o charakterystycznym ostrym zapachu, to niecałkowite spalanie w zbyt zimnym cylindrze.
    Chip tuning, EGR off , DPF off, SCR off, Lambda off , modyfikacja dawki startowej oraz inne.

    Więcej informacji: www.conmir.pl, lub Fanpage na FACEBOOK
    Trochę o korektach - > Motoblog - wpływ korekt pod obciążeniem
    Trochę o DPF - > Motoblog - co warto wiedzieć o DPF

Podobne wątki

  1. [159] Poradnik do Korekty Wtrysków
    Utworzone przez Fryta118 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 09-01-2016, 18:28
  2. KOREKTY WTRYSKÓW 1.9 jtd 16v
    Utworzone przez Michał 12 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 09-08-2015, 16:34
  3. korekty wtrysków
    Utworzone przez Bartol w dziale 147
    Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 07-06-2015, 13:15
  4. [159] Korekty wtrysków.
    Utworzone przez zahmitokersoken w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 27-12-2014, 21:16
  5. Korekty wtrysków 1,9 mJTD 16 V
    Utworzone przez Grand231 w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 04-10-2013, 08:34

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory