Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 33

Temat: Pomoc w wyborze Alfa Romeo 156 do ok 8000zł

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar mbos
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Oświęcim
    Auto
    Porsche 911 3.4l, Obecna: AR 159 1.9 8V JTDm, Renault Clio Extreme
    Postów
    114

    Domyślnie Pomoc w wyborze Alfa Romeo 156 do ok 8000zł

    Witam Panów, jak w temacie będę na wiosnę poszukiwał Alfy Romeo 156.
    Tak naprawdę nie mam swojego faworyta co do rodzaju Paliwa, ale ciągłe wzrosty cen benzyny, skłaniają mnie ku zakup Diesla.
    Mój budżet który chcę przeznaczyć na ten cel to Ok. 8000zł, czy będzie to 7500 czy 8800 to nie ma większego znaczenia, ale nie będę przeznaczał np 12 tyś złotych, to jest pewne.

    Pytanie do Was szanowni forumowicze, na co mogę liczyć w tym przedziale cenowym?

    Każde auto się psuję i nawet jeżeli w dniu zakupu zawieszenie jest jeszcze w porządku to np za 2 mce będzie trzeba wymieniać łączniki stabilizatora.
    Nie szukam auta doinwestowanego na 100 procent ale szukam auta które w krótkim czasie będzie się kwalifikować do poważnej naprawy silnika, lub skrzyni biegów.

    Nie spodziewam się cudów za podaną kwotę, szukam może czegoś troszkę starszego 99 -00, ale w takim stanie który w niedalekiej przyszłości nie zrujnuje kompletnie mojego budżetu.

  2. #2
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    Cytat Napisał mbos Zobacz post

    Nie szukam auta doinwestowanego na 100 procent ale szukam auta które w krótkim czasie będzie się kwalifikować do poważnej naprawy silnika, lub skrzyni biegów.
    błąd w druku czy taki masz zamiar ?








  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar mbos
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Oświęcim
    Auto
    Porsche 911 3.4l, Obecna: AR 159 1.9 8V JTDm, Renault Clio Extreme
    Postów
    114

    Domyślnie

    Błąd w druku.

    Oczywiście szukam wozu który nie będzie za kwalifikował się do kosztownej naprawy. Tak jak ktoś już pisał, zawieszenie prędzej czy później będzie trzeba naprawić, silnik i skrzynia biegów to dosyć poważna sprawa i nie chciałbym aby przy zakupie padło na mnie.

  4. #4
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Szczerze Ci powiem - z tym budżetem zapomnij o w miarę doinwestowanej 156 z dieslem. Mając 8000 PLN szukałbym po prostu innego auta - takiego, który ma podatny na zagazowanie silnik. Ostatnio pozbywałem się Mercedesa C180 z gazem, z 1994 roku i mniej więcej Twój budżet pozwala na zakup takiego auta - stara C-klasa jest to model, który nie rujnuje właściciela, jeżeli chodzi o koszty napraw. 156-ka za te pieniądze, w szczególności diesel, zapewne będzie wymagała sporych inwestycji.
    WWW.AUTKA.PL - kompleksowa obsługa samochodów

  5. #5
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar ishan
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Oświęcim
    Auto
    Renault Scenic 1ph2
    Postów
    434

    Domyślnie

    za 8 tys mozesz znalesc vectre b przedlifta w dobrym stanie, benz plus gaz. auto duze, wygodne i nie zbyt drogie w utrzymaniu. swojego mam 2,5 roku i jestem z niej zadowolony

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar mbos
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Oświęcim
    Auto
    Porsche 911 3.4l, Obecna: AR 159 1.9 8V JTDm, Renault Clio Extreme
    Postów
    114

    Domyślnie

    Panowie, dziękuję za podpowiedź, ale nie chcę Vectry ani BMW. Jestem już właścielem alfy 146 w TS i w zasadzie wybór silnika diesel oprócz kwesti finansowych motywuje tym że już benzynkę mam. Oczywiście zawsze mogę dozbierać i kupić coś za 14-17 tyś złotych ale to też nie da mi pewności że samochód nie będzie wymagał wkładu finansowego, na pewno będzie dużo pewniejszy niż ten za 8000...
    Znamy nasze włoszki i wiecie że znane są one z swojej spontaniczności, wielu użytkowników np z alfaclub którzy dbali o swoje auta, zakładali posty pt. gdzie najtaniej w x mieście zrobić głowicę.

    Za dużo się rozpisałem.

    W takim razie pytania:

    1) Czy w tej kwocie szukać pośród lat 90-tych czy kusić się na 2000/2002?
    2) Jakie bolączki miewały te modele z okresu pierwszych faz produkcji a kolejnych?
    3) 1.9 czy 2.4 ? który mniej kolizyjny ?

    ---------- Post added at 21:33 ---------- Previous post was at 19:48 ----------

    Panowie, dziękuję za podpowiedź, ale nie chcę Vectry ani BMW. Jestem już właścielem alfy 146 w TS i w zasadzie wybór silnika diesel oprócz kwesti finansowych motywuje tym że już benzynkę mam. Oczywiście zawsze mogę dozbierać i kupić coś za 14-17 tyś złotych ale to też nie da mi pewności że samochód nie będzie wymagał wkładu finansowego, na pewno będzie dużo pewniejszy niż ten za 8000...
    Znamy nasze włoszki i wiecie że znane są one z swojej spontaniczności, wielu użytkowników np z alfaclub którzy dbali o swoje auta, zakładali posty pt. gdzie najtaniej w x mieście zrobić głowicę.

    Za dużo się rozpisałem.

    W takim razie pytania:

    1) Czy w tej kwocie szukać pośród lat 90-tych czy kusić się na 2000/2002?
    2) Jakie bolączki miewały te modele z okresu pierwszych faz produkcji a kolejnych?
    3) 1.9 czy 2.4 ? który mniej kolizyjny ?


    Przykładowo co powiecie o tym modelu: http://allegro.pl/show_item.php?item=1860281792

  7. #7
    Użytkownik Znawca Avatar czesany
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Maziarnia k. Niska, Momoty Górne
    Auto
    Była AR 156SW 1.8, jest 159 SW 1,9
    Postów
    1,183

    Domyślnie

    Nie widzę niczego złego w tym aucie. Zadzwon i dopytaj się co znaczą poprawki lakiernicze i jaka cena ostatecznie zadowoli sprzedającego.
    Jedna zimówka jest inna. Na 17" SW dziwnie troszkę się jezdzi codziennie do pracy.
    Za te pieniiądze myślę, że kupisz w dobrym stanie auto.
    Ale Rozrabia
    156 1.8 TS SW 2000r LPG Stag
    Blue cosmo

  8. #8
    Użytkownik Świeżak Avatar mbos
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Oświęcim
    Auto
    Porsche 911 3.4l, Obecna: AR 159 1.9 8V JTDm, Renault Clio Extreme
    Postów
    114

    Domyślnie

    Dzięki czesany Widzę pozytywną opinię.
    Problem polega na tym jakkolwiek samochód okazałby się atrakcyjny, to swój zakup planuję dopiero na wiosnę a ten samochód podałem jako przykład w stosunkowo niskiej cenie a wydaje się rozsądny.

    Jeżeli ktoś może odpowiedzieć na moje pytania dotyczące 156 to będę wdzięczny.

  9. #9
    Użytkownik Znawca Avatar czesany
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Maziarnia k. Niska, Momoty Górne
    Auto
    Była AR 156SW 1.8, jest 159 SW 1,9
    Postów
    1,183

    Domyślnie

    O 156 mogę wiele rzeczy podpowiedziec ale w z asadzie tylko na temat TSów. Z Vałkami miałem mało wspólnego ale kolega ma diesla więc gdybyś bardzo pragnął to moge cokolwiek pomóc.
    Ale Rozrabia
    156 1.8 TS SW 2000r LPG Stag
    Blue cosmo

  10. #10
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał mbos Zobacz post
    Dzięki czesany Widzę pozytywną opinię.
    Problem polega na tym jakkolwiek samochód okazałby się atrakcyjny, to swój zakup planuję dopiero na wiosnę a ten samochód podałem jako przykład w stosunkowo niskiej cenie a wydaje się rozsądny.

    Jeżeli ktoś może odpowiedzieć na moje pytania dotyczące 156 to będę wdzięczny.
    Chłopie, do wiosny to się jeszcze może zmienić tysiąc czynników decydujących o zakupie auta.
    WWW.AUTKA.PL - kompleksowa obsługa samochodów

Podobne wątki

  1. Planuje zakup Alfa Romeo 156 proszę o pomoc w wyborze moja pierwsza Alfa.
    Utworzone przez paq19 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 22-03-2015, 17:12
  2. Pomoc w wyborze ogłoszeń Alfa Romeo GT 2007
    Utworzone przez szakal84 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 29-05-2012, 16:09
  3. Pomoc w wyborze ogłoszeń Alfa Romeo GT
    Utworzone przez szakal84 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 25-05-2012, 16:13

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory